• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Духів день в 2018 році: якого числа

Якого числа Духів день в 2018 році? Як і безліч інших свят православного календаря, День Святого Духа безпосередньо залежить від дати Великодня. Про те, якого числа Духів день і православна Трійця в 2018 році, про традиціях і народних звичаях свята, про його глибокої дохристиянської історії – в нашій статті.

Духів день в 2018 році


Духів День відзначається на 51 день після Великодня, причому за точку відліку береться саме Світле воскресіння. Свято це завжди випадає на понеділок, на наступний день після Трійці-П'ятидесятниці, недарма його друга назва звучить як Духів понеділок.
У 2018 році православна Трійця випадає на неділю 27 травня. Духів День в 2018 році відзначається у понеділок 28 травня.
На відміну від православної церкви, католицька зазначає Духів день одночасно з Трійцею, у той самий день, в неділю. Назва «Парфумів понеділок» або «Понеділок Святого Духа» існує тільки в православ'ї.
Духів день в 2018 році: якого числа

Історія свята


День Святого Духа – це свято на честь однієї іпістасей Бога, одного з втілень Трійці. Новозавітна історія розповідає про те, як на апістолів зійшов Дух Святий. За переказами, через десять днів після Вознесіння Спасителя учні зібралися в Єрусалимі, в очікуванні обіцяного їм Христом дива. Раптово пролунав сильний шум, немов на небесах бушував сильний вітер. Важкий стугонливий звук ніби спустився згори і заповнив собою весь дім, де в той час перебували апостоли. Коли шум вірш, учні виявили, що всі вони розмовляють на різних мовах. Так Дух Святий зійшов на них і дав їм знання мов, щоб ті могли нести Слово Боже по всьому світу.
Свято Святого Духа встановлений для прославлення і звеличення втілення Божественної Суті в одному з троїстих проявів Бога. Единоличие Трійці – Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого – і звеличує це свято.

Народні традиції


Історики стверджують: багато християнські, в першу чергу православні свята мають глибокі, буквально тисячолітні язичницькі корені. Не оминула ця тенденція і День Святого Духу. Багато століть поспіль східні слов'яни в цей день святкували Іменини Землі – і з приходом на Русь християнства традиція поклоніння Землі в Духів День не зникла, а лише розширилася.
«Земля – іменинниця», «Земля-матінка в цей день іменини святкує» — саме так казали селяни про Духів-дні. І до такого важливого для землі-годувальниці свята варто готуватися особливо. Так, в цей день не можна було садити і сіяти, орати і боронити і взагалі всіляко «ранити» землю. Під забороною були всі земельні роботи; так само не можна було ставити і лагодити паркан (огорожу), межевать й ділити землю, полоти город, виривати і землі рослини. Земля, за повір'ями, була «вагітна» майбутнім урожаєм, і порушувати її цілісність, тобто встромляти палиці, копати лопатами, рихлити і робити в ній ями – значить позбавляти себе і свою сім'ю осінніх плодів.
Духів день в 2018 році: якого числа

Господиням заборонялося прясти і ткати, білити хату, прати і мити підлоги. Всі необхідні роботи вдома необхідні було робити заздалегідь, щоб до Духову Дня з чистою душею сходити до церкви і помолитися за спокій померлих та здоров'я живих. У жінок у цей день була свої, вкрай почесний обов'язок – «нагодувати» Землю. Для цього старші господині збирали «вузлик» — загортали в невелику скатертину або вишитий рушник-рушник хліб, кашу, спечені заздалегідь млинці та пироги — і йшли з цим вузликом у полі. Тут тканину розгорталася, і влаштовувався скромний сніданок (у деяких регіонах, навпаки, вечеря) – все принесене з собою з'їдалося, а частина їжі залишалася на полі, «щоб Земля поїла».
У деяких регіонах у Духів день прийнято було вставати до світанку, щоб з першими променями сонця окропити поле з посівами святою водою, щоб захистити майбутній урожай і закликати благословення на землю. Аж до початку минулого століття існувало повір'я, що в ніч після Трійці, Святий Дух спускається на землю і туманом розстеляється по полях і лісах. Незримий Дух заповнює собою простори, залітає до хати крізь відчинені вікна, осяявши благословенням сплячих.
загрузка...
Духів день в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають