• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято

Щорічно в усьому мусульманському світі традиційно відзначається свято Рамадан, який названий в честь священного дев'ятого місяця календаря. У цей час для всіх правовірних мусульман настає період суворого пісту, що припускає під собою відмову не тільки від їжі і пиття, але ще і від багатьох інших задоволень.
Не дивлячись на те, що це священне час настає кожен рік, початок Рамадану не завжди випадає в один і той же місяць. Це пов'язано з тим, що ісламський календар є місячним, а всі місяці починають свій відлік з настанням нового місяця.
Враховуючи той факт, що місячний рік трохи коротший від сонячного, священний для всіх мусульман місяць припадає на 10 або навіть 11 днів раніше, ніж у звичному календарі.
Тому слід бути завчасно поінформованим про те, коли ж настає Рамадан в 2018 році для того, щоб вступити в цей священний місяць вчасно.

Точна дата настання Рамадану


Ісламський календар заснований на місячних циклах, тому кожен новий місяць традиційно відраховується з кожного молодика. Така система ведення часу накладає свій відбиток на багато свята мусульман і священний Рамадан не є винятком.
Враховуючи ту обставину, що правовірні мусульмани сьогодні знаходяться не тільки на Сході, але і в багатьох інших куточках світу, час початку священного дев'ятого місяця може злегка відрізнятися в залежності від часового поясу.
Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято

Хоча дата настання свята не пістійна, не так давно стало офіційно відомо про те, коли ж настане Рамадан в 2018 році. Згідно астрономічним підрахунками в 2018 році мусульманський священний дев'ятий місяць Рамадан почнеться в Росії 17 травня і триватиме до 16 червня.

Розробка єдиного мусульманського календаряДля мусульманського народу, який сьогодні можна зустріти у всіх куточках світу, ніколи не була встановлена точна дата настання священного Рамадану за календарем. Згідно перекладу з арабської назва Рамадан перекладається як «гарячий» або ж «палюча спека», що не дивно, адже часто священний місяць припадає на спекотний літній період.
Але іноді дев'ятий місяць мусульманського календаря може розпочатися навіть у прохолодну пору року.Такі суттєві відмінності в настання священного місяця здавна пов'язані з особливою специфікою місячного року, на який орієнтований весь ісламський календар.
Крім того точна дата до різних державах обчислюється різними способами, що і стає причиною розбіжностей початку Рамадана по країнам світу. У зв'язку з цим для того, щоб уникнути плутанини і пов'язаних з неточностями незручностей, на раді муфтіїв РФ було прийнято рішення про створення єдиного мусульманського календаря до 2019 року.
Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято

Подібний перехід до уніфікованого ісламським календарем покликаний повністю виключити різночитання, а також допоможе віруючим мусульманам різних країн одночасно починати і закінчувати свята.
Заступник голови Ради муфтіїв РФ і духовного управління мусульман Росії Рушан Аббясов на початку липня вже виступив з офіційною заявою про уніфікацію календаря не тільки для мусульман пістрадянського простору, але і для послідовників ісламу у всьому світі.
Також він зазначив, що при складанні майбутнього календаря буде застосований новітній метод обчислення за допомогою сучасної астрономічної апаратури. Це дозволить максимально точно визначити настання нового місячного місяця, ніж традиційний спосіб дослідження фаз Місяця на власні очі, що застосовується вже не одне тисячоліття.
Таким чином, згідно із заявою Р. Аббясова, новий уніфікований календар допоможе зробити життя всіх послідовників ісламу більш комфортною та впорядкованою.

Традиції Рамадану


Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято

Не дивлячись на те, що дата настання священного Рамадану нестабільна, традиції його проведення строго встановлені і неухильно дотримуються вже не одну сотню років. З давніх часів дев'ятий місяць мусульманського календаря вважається найбільш важливим і почесним для всіх мусульман. Це час ідеально для очищення на фізичному та ментальному рівнях, коли відбувається переосмислення всі минулих вчинків і усунення гріхів шляхом дотримання суворого пісту.
Саме завдяки неухильного дотримання важливих вимог віруючим мусульманам у чому вдається приборкати негативні риси характеру за час пісту, а також продемонструвати свою відданість Аллаху. За весь період пісту в священний дев'ятий місяць кожен послідовник ісламу зобов'язаний суворо утримуватися від таких дій, як:

 • вживання будь-якої їжі і пиття в світлий час доби;

 • куріння тютюнових виробів і навіть кальяну;

 • статева близькість днем;

 • розваги будь-якого виду.


 • Однак вдень людям всіх віків все ж дозволяється цілуватися, купатися і чистити зуби, але тільки за умови, що рідина не потрапляє в ротову порожнину. Також допускається введення ін'єкцій вдень і здача крові на аналіз в разі гострої необхідності.
  Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято

  У зв'язку з подібними обмеженнями харчуватися мусульманам приписано лише два рази на добу. За традицією найкращим часом для прийняття їжі вважається світанок і 1 годину після заходу сонця. Кожне приймання їжі необхідно починати з поїдання декількох шматочків фініків і пари ковтків води. Однак пропуск одного з трапез священний період вважається неприпустимим, адже це буде недотриманням Сунни пророка Мухаммада.
  Великий піст пов'язаний не тільки з очищенням на фізичному рівні, але ще і на духовному. Саме тому протягом священного місяця Рамадану прийнято відмовлятися від гріховних справ навіть на рівні думки, і тим більше уникати таких розваг, як карткові ігри, відвідування казино, клубів і пабів.
  Замість подібних дій наказано з великою ретельністю здійснювати намаз, читати Коран і роздавати обов'язкові або добровільні пожертви. Здавна вважається, що таке милостиве поведінка буде винагороджено Аллахом не тільки на небесах, але і на землі.
  Від дотримання пісту можуть бути звільнені тільки вагітні або нещодавно народили жінки, а також неповнолітні чи люди з якими – небудь психічними відхиленнями.

  Відео


  загрузка...
  Рамадан в 2018 році: початок та кінець священного місяця, мусульманське свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають