• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято

Протиповітряна оборона – ряд особливих військ, захищають державу в повітряному просторі. В них служать самі відважні чоловіки, які люблять небо і висоту. В народі їх називають повітряні прикордонники. День ППО – їхнє професійне свято.
У Радянському Союзі це свято відзначали у другу неділю квітня. Після розвалу СРСР кожна з країн, що має війська протиповітряної оборони, встановила свою дату.
Так, в Україні перший президент Леонід Данилович Кучма встановив дату свята на першу неділю липня. Але через 10 років президент Віктор Андрійович Ющенко переніс дату на першу неділю серпня. Таким чином, 5 серпня українські війська відзначать день ППО в 2018 році .
У Росії і Білорусі не стали змінювати дату свята і відзначають, як і в СРСР. З цього Російські та білоруські війська протиповітряної оборони 8 квітня зустрінуть свій професійний свято 2018 року .

Історія військ протиповітряної оборони


Потреба у військах протиповітряної оборони з'явилася в часи Першої світової війни, коли в багатьох країнах технічний прогрес доріс до військових літаків і необхідність захисту повітряного простору держави стала, як ніколи, актуальною.
З допомогою повітряних сил в ті неспокійні часи проводили розвідку, десантування військ, доставку продовольчих продуктів, медичних препаратів. І з допомогою повітряного зброї вдавалося наносити більш точні і руйнівні удари.
День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято

В 1915 році, у самий розпал Першої світової, коли Німеччина зайняла панівне становище в повітрі, з'явилися перші артилерійські бригади для стрільби по повітряному флоту країни-агресора. Проте надалі знадобилося створення централізованого управління протиповітряною обороною. Так, у 1927 році штаб РСЧА створив шостий відділ – відділ протиповітряної оборони.
Найбільш відповідальними і складними годинами, своєрідним бойовим хрещенням для протиповітряних військ стала Велика Вітчизняна Війна. Авіація розвивалася настільки стрімко, що знадобилося багато мужності, витримки та кмітливості, щоб захистити тили від повітряних атак. Саме тоді й зародилося поняття – сухопутні війська протиповітряної оборони.
Перші невдачі у ВВВ зажадали коректив, і війська ППО були реорганізовані в окрему структуру.

Герої ППО і героїчні подвиги


День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято


Як відомо рік з 1942 по 1943 рік – став роком корінного перелому у Великій Вітчизняній Війні і сталося це багато в чому завдяки військам протиповітряної оборони. Вони не тільки брали важливе і активну участь в охороні особливих об'єктів країни, але й відіграли неоціненну роль в блокаді противника.
Офіцери 7-го винищувального авіаційного корпусу ППО разом зі своїм командиром – Героєм Радянського Союзу полковника Антонова А. А. розробили нову систему наведення винищувачів на авіацію противника, яка дозволила більш точно наносити удари.
Героїчних подвигів, якими можуть пишатися війська протиповітряної оборони не злічити, опишемо лише кілька з них в якості прикладів.
У перший день наступу на Ленінград на захист міста піднялося шість винищувачів під командуванням Ст. лейтенанта Н. Харитонова. У підсумку з першого заходу він збив ворожий бомбардувальник і слідом ще один. Його приклад наслідували й інші. Старшому лейтенанту в. І. Потапову також вдалося збити два. І ще троє бійців, керуючі іншими винищувачами, теж відзначились – старший лейтенант А. Т. Карпов, молодший лейтенант А. Р. Андріанов і сержант П. А. Онуків збили по одному німецькому «Юнкерс-87».
День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято

Завдяки військам ППО під командуванням генерал-майора артилерії П. Ф. Рожкова, вдалося зняти блокаду Ленінграда і утримувати позиції, блокуючи нальоти ворожих сил.
Ще одна історія розповідає про героїзм, відвагу і кмітливість воїнів ППО. Капітан Ст. А. Мацієвич, вилетів на розвідку, зауважив замасковану ворожу колону, які рухалися у напрямку до Синявино. Не довго роздумуючи, капітан зрозумів, що якщо підбити два передніх і два задніх танка, то він зможе зупинити заблокувати ворога. І незважаючи на складність піставленої собі завдання, він її виконав.
Всі перераховані вище особи, а також і ще багато інших воїни ППО були нагороджені медалями, орденами і одним з найпочесніших, на той момент, званням Героя Радянського Союзу.

Завжди напоготові


З воєнних років і до наших днів цього сегменту військ керівництво країни надає особливого значення. На сторожі неба країни щодня стоять її повітряні прикордонники. Безумовно, сьогодні прогрес зробив крок ще далі – є сучасні літаки, є сучасна техніка, радари, які відстежують, щоб ворог не порушив кордони, але найголовніше, є ті, хто можуть керувати цим всім і присвячують, а часом і віддають цьому своє життя.
День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято

В СРСР у 1975 р. Президія Верховної Ради підписав Указ про щорічне відзначення Дня ППО. Таким чином керівництво хотіло підкреслити особливу значущість і вагомість військ протиповітряної оборони для захисту країни та її громадян, як у воєнний, так і в мирний час.
Ці війська знаходяться в пістійній бойовій готовності, бо їх роль дуже важлива саме в перші години і дні нападу, коли ворог намагається завдати нищівного удару з повітря, щоб відразу захопити лідируючі позиції у війні.

Традиції свята


У День ППО немає таких гучних «гулянь», як в День ВДВ, але службовці військ протиповітряної оборони також збираються за гарним столом з однополчанами, друзями і близькими. Згадують події, що відбулися за роки служби, як серйозні, так і курйозні.
У цей день організовують різні концерти та інші заходи, на яких керівництво країни або вище керівництво військ нагороджує особливо відзначилися, деяких підвищують у званні. Всім дарують символічні подарунки.
Але найкращий подарунок для «лицарів повітряного простору» – мирне небо над головою.

Відео


загрузка...
День ППО в 2018 році: якого числа і коли відзначають свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають