• 20:09 – Що чекає Україну в 2018 році: прогнози астрологів, екстрасенсів, ясновидців 
  • 14:12 – Як швидко і просто зшити плаття на Новий рік 2018 своїми руками 
  • 14:05 – Новорічні пісні 2018: слухати безкоштовно онлайн нові і старі хіти для дітей і дорослих 
  • 12:58 – Новорічні кліпи: що подивитися на Новий рік 2018? 

Великдень (Пасха) в 2018 році якого числа дата

Христос Воскрес – Воістину Воскрес! Саме таким словами прийнято зустрічати і вітати один одного протягом усього дня у світле свято великодня, якго кожен віруючий чекає з великим нетерпінням. Свято починається ще з вечора ближче до ночі, коли сотні тисяч віруючих, в чистому одязі та зі світлими думками, бажаннями та намірами йдуть у храм. І ось довгоочікуваний момент – Пасхальний вогонь, який висвітлює всіх присутніх людей, скрізь чути дзвін дзвонів, так сповіщають про початок світлого свята.

Великдень (Пасха) в 2018 році якого числа дата


З покон віків Великдень є святом перемоги Ісуса Христа над смертю, своїм ворогами і противниками. Адже він помер за гріхи наші, але не воскреслого. Саме в цей день слід постаратися позбутися від усього гріховного. Що стосується церкви, то Великдень вважається головним святом. Особливістю цього світлого свята є те, що точної дати святкування просто-напросто немає. Але, кожен знає про те, що це неділя, причому перша неділя після весняного повного місяця.

Точна дата – як вирахувати?

Великдень в 2018 році якого числа – це одне з питань, яке хвилює і цікавить багатьох православних.
Великдень (Пасха) в 2018 році якого числа дата

Варто сказати, що в цьому році свято випадає на 8 квітня.


Але як можна самому, без допомоги обчислити і назвати точну дату. Багато хто не знають, що точна дата Пасхи обчислюються за правилом, яке було ще встановлено та закріплено на Першому вселенському Соборі, який відбувся в 325 році в місті Ніке. Згідно з цим правилом, Великдень завжди святкується в неділю після весняного повного місяця і строго після іудейської Пасхи. Існуючі постанови Собору скасуванню не підлягають. Як правило, точну дату Пасхи можна визначити, скориставшись місячно-сонячним календарем. Але самим правильним. Надійним і вірним способом стане скористатися і вдатися до допомоги пасхалій. Пасхалії являють собою спеціальні таблиці, що становить сама православна церква. Варто зазначити, що від дати святкування Великодня безпосередньо залежать числа всіх інших свят, дати яких також постійно змінюються. Що ж це за свята?

1.Вознесіння Христа, який святкується на 40-ий день після Великодня.
2.Трійця або П'ятидесятниця, яку відзначають на 50-ий день.
3.День Святого Духа – свято, наступний за Трійцею.

Як же розраховується православна Пасха?

У визначенні точної дати Пасхи також можна використовувати абсолютно різні методи і способи, вибір яких досить великий, тому кожен зупиняється на тому варіанті, який більш доречний і прийнятний.

По-перше, використання Олександрійської Пасхалії.
По-друге, спеціальна формула Гауса.

Це, мабуть, два найбільш вірних і перевірених способу. Якщо у ваших розрахунках пасха випала і збіглася з таким святом, як Благовіщення, яке прийнято відзначати 7 квітня, то вона носить назву Кириопасха, тобто Господня Пасха. Але, варто сказати, що розрахувати великдень за старим стилем і церковним способів досить важко, тому слід просто-напросто бути в курсі всіх точних дат святкування, які вже заздалегідь прораховані і відомі. Так як у розрахунках враховується велику безліч особливостей, які перейшли ще з старого стилю і календаря.

Пасха і Великий Піст.

Як відомо радісне пасхальне подія обов'язково має супроводжуватися великим Постом, тобто коли людина відмовляється від багатьох радощів, задля того, щоб стати ближче до Бога і очистити свій організм і душу від зла і нечистої сили. Як правило, Великий Піст включає в себе 7 тижнів, коли потрібно дотримувати певні правила, які стосуються також їжі. Для того щоб правильно поститися сьогодні створено та розроблено меню з урахуванням всіх традицій.

1 тиждень – у перший день Посту краще всього повністю відмовитися від їжі, щоб налаштувати себе і свій організм. Далі дозволяється вживати варену і сиру їжу без олії, а ось в останні дні меню повинно складатися з вареного страви з олією і вином.
Великдень (Пасха) в 2018 році якого числа дата

2 тиждень – на 1-ий, 3-ій і 5-ий день, їсти сиру їжу без олії. Що стосується 2-го і 4-го дня, то це варена їжа. Але як і раніше без масла. У вихідні знову дозволяється вживати їжу з олією і, звичайно ж, трохи червоного вина.

Варто відзначити, що меню всіх наступних тижнів виглядає таким же чином, за винятком 5-го дня на останнім 7 тижня Посту, коли від їжі потрібно відмовитися. А ось що стосується меню на саме свято, то краще всього є скромну їжу.

Великдень в 2018 році якогось числа, точна інформація про яку допоможе кожному віруючому підготуватися до цього дня. Адже погодьтеся потрібно не просто очистити свою душу і тіло, але і навести порядок в домі, постаратися позбутися від всього старого і непотрібного.
Великдень (Пасха) в 2018 році якого числа дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають
загрузка...