• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана

Новий рік є тим святом, яке відзначається в усьому світі. Однак існують різні дати настання цього прекрасного дня. У багатьох країнах його відзначають в ніч з 31 грудня на 1 січня згідно з григоріанським календарем. У східній традиції це свято випадає на 28 січня і шумно відзначається у всіх азіатських країнах.
Але є і винятки із загальних правил. Так, наприклад, єврейський народ святкує прихід Нового року у вересні, при цьому точна дата, на яку припадає улюблений всіма свято, строго не встановлена.
Щороку його відзначають з настанням нового місяця в осінньому місяця тішрі, тому він може випадати на різні дні в залежності від місячного календаря. Саме тому важливо бути обізнаним про те, коли настане єврейський Новий рік 2018 для того, щоб не загубитися в даті святкування.

Особливості обчислення дати свята


Сьогодні люди звикли до обчислення часу відповідно відомому григоріанським календарем, однак не у всіх народів дотримується подібна традиція. Наприклад, в мусульманському світі відлік дат ведеться за місячним календарем. Єврейський народ не має нічого спільного з послідовниками ісламу, але при цьому теж воліє орієнтуватися за місячним циклам.
Таким чином, всі свята і знаменні дати в році євреї погоджують згідно з місячним календарем. При цьому їх календар особливий, адже в ньому сторінка нового року відкривається на початку січня, як прийнято в сучасному світі, а з настанням свята Рош Ха – Шана у вересні.
Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана

Цей знаменний свято є аналогом відомого всім Нового року, який відзначається в ніч з 31 грудня на 1 січня. Однак євреї пішли в цьому питанні далі і настання нового року в їх інтерпретації триває цілих два дні.
Свято припадає на перший та другий день священного місяця тишрей і по праву вважається дуже важливою подією в році.
Примітно те, що свято не має визначеної дати, і кожен раз відзначається в різні дні. Це пов'язано з тим, що дати всіх свят встановлюються в залежності від священної Тори, а також грунтуються на астрономічних обчислень за місячним календарем.
Відштовхуючись від настання молодика, що припадає на священний осінній місяць, згідно з давньою традицією починається відлік прийдешнього року.
Таким чином, єврейський Новий рік 2018 згідно з проведеним астрономічними розрахунками, відбудеться на початку вересня. Вже відома дата початку свята 2018 року , яка припадає на вечір 9 вересня, а враховуючи той факт, що Новий рік євреї відзначають два дні, то закінчиться знаменна подія лише під вечір 11 вересня.

Сучасні традиції святкування


Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана


Вже не одне тисячоліття євреї живуть згідно з місячним циклам, і кожен раз священний свято Рош Ха – Шана змушує їх перегортати нову сторінку, вступаючи в новий рік . Таким чином, в 2018 році за місячним календарем, для єврейського народу почнеться 5779 рік за старим літочисленням.
Для юдеїв це свято є найбільш важливим, адже вони здавна вважають його днем створення світу. У більш вузькому контексті його прийнято вважати шостими добою творення, коли Бог створив першу людину, і назвав його Адамом. Тому як шостий день віщував завершення благих справ Небесного Батька, так і свято, що припадає на початок осені, символізує закінчення відміряних 365 днів і прийдешній прихід нового року.
Примітно те, що традиції святкування Нового року у євреїв залишаються практично незмінними, а в Ізраїлі два дні посеред початку осені офіційно вважаються вихідними. Враховуючи той факт, що євреям не годиться в ці знаменні дні працювати, вони влаштовують великий і дуже насичений свято.
Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана

Спочатку юдеї всіх віків відправляються до найближчого водоймища і кидають у воду крихти хліба, які символічно уособлюють вчинені за останній рік гріхи. Після цього слід гучне святкування, яке зазвичай починається ввечері першого дня нового місяця. Саме тоді всі члени сім'ї збираються за одним столом, і всі бажають один одному бути вписаним в «Книгу життя».
Після доброзичливих побажань слід смачна трапеза, а на святковому столі, крім коронних страв кожної господині, обов'язково присутні яблука, мед і особливий круглий хліб хала. Над таким хлібом прийнято вимовляти благословення, після чого слід вмочити його в меді для того, щоб прийдешній рік був дуже солодким.
Також можна їсти яблука з медом для солодкої і щасливого життя, рибу як символ родючості, і нарізану кружечками моркву, як нагадування про фінансове благополуччя.
З самого початку другого дня юдеї відправляються в синагогу, де на святковій службі можна почути, як урочисто сурмлять в шофар. Євреї твердо впевнені в тому, що кожен віруючий, почувши звук баранячого рогу, знайде щастя в житті.
Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана

У другий день проводяться відповідні молитовні служби, метою яких є нагадати парафіянам про важливість переосмислення власних вчинків за минулий рік. У разі скоєння негативних вчинків слід покаятися в цей день, щоб з легкістю почати готуватися до здійснення благих справ у майбутньому.
У зв'язку з духовним очищенням прийнято одягати білі одягу, є символом справжньої душевної чистоти. Очистившись Духовно, євреї воліють роздавати милостиню, щоб привернути до себе прихильність Бога.

Відео


загрузка...
Єврейський Новий рік 2018: дата і число свята, традиції Рош Ха Шана
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають