• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята

Яблучний Спас – це один з найвідоміших і найдавніших православних свят, коріння якого сягають часів язичництва. Згідно з церковними канонами, він відомий під назву Преображення Господнє і має велике значення для християнства. У народі це свято знаменує закінчення теплого літа і часто перетинається зі святами врожаю.
Яблучний Спас, Преображення Господнє – це свято з фіксованою датою: щорічно він припадає на 19 серпня. Яблучний спас у 2018 році також будуть святкувати саме в цей день.

Історія свята


Як і багато інші свята, Яблучний Спас бере свій початок у часи язичництва, коли люди поклонялися різним богам. Це свято пов'язане з завершенням збору урожаю, яке доводилося завжди якраз на середину серпня. У цей період люди у всіх поселеннях влаштовували свято врожаю: вони здійснювали різні обряди, дякували богам за щедрість, молилися про успіх майбутніх посівів і приносили в жертву божествам кращі плоди.
Коли на Русь прийшло християнство, то всі язичницькі свята ретельно викорінювали, замінюючи їх церковними. Так, в середині серпня почали відзначати Преображення Господнє – свято, що знаменує з'єднання в Ісусі Христі людської і божественної сутності.
Згідно з церковним переданням, в цей день Ісус Христос молився на горі Фавор, на нього зійшла благодать Господня, після чого він вперше з'явився перед усіма людьми і своїми учнями як син Божий.
Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята

За всіма правилами, Преображення Господнє повинно зазначатися за 40 днів до розп'яття Ісуса Христа, але з-за піста в 2018 році його святкування перенесли на 19 серпня.
Згодом християнське свято і язичницьке свято врожаю непомітно злилися воєдино і їх відзначають як єдине ціле. У цей день люди несуть до церкви яблука, квіти і трави для освячення, в чому простежуються залишки язичницьких обрядів.
Символізм Преображення Господнього полягає в прагненні людини наблизитися до божественного через спокутування своїх гріхів. Свято ще раз нагадує віруючим про необхідність пістійно стежити за своїми думками і справами, прагнути до духовного вдосконалення і шанувати заповіді. В цей день під час богослужіння на людей сходить Божа благодать і благословення, тому саме під час Преображення Господнього важливо відвідати храм, сповідатися і причаститися.

Як святкувати Яблучний Спас


Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята


На Яблучний Спас необхідно відвідати церкву і освятити яблука, до яких також можна додати букет з польових квітів, колосків і різнотрав'я. Освяченими плодами частують рідних і близьких людей, а також бідняків і тих, кому потрібна допомога. Поділитися яблуком з убогим у цей день – значить отримати благословення на вдалий рік.
В церкву потрібно йти не тільки для освячення солодких плодів, але і для молитви і покаяння. У свято віруючі люди обов'язково відвідують храм під час богослужіння, каються в своїх проступках і просять прощення. Яблучний Спас – це гарний час, щоб переглянути своє ставлення до близьких, очистити думки від негативу і почати творити добрі справи.
З святкуванням Яблучного Спаса пов'язано вірування, згідно з яким до 19 серпня не можна вживати яблука в їжу, а ось після цієї дати їх можна їсти в будь-якому вигляді. Така заборона має декілька тлумачень. Так, вважається, що люди, діти яких померли, не повинні їсти яблука до дня Преображення Господнього: під час цього торжества на небесах всіх малюків пригощають ласощами, в тому числі, плодами яблуні, і якщо батьки порушать заборону, то їх дитині не дадуть солодощів.
Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята

Інша причина заборони на вживання яблук більш прагматична. Як правило, до середини серпня яблука ще не встигають дозріти, в зелені плоди можуть викликати розлади шлунку і отруєння, особливо у дітей. З-за цього вважалося, що до Яблучного Спаса яблука не несуть в собі ніякої користі і їх їсти не можна.
Після 19 серпня яблука можна і потрібно вживати як в свіжому вигляді, так і у вигляді напоїв, варення та інших страв. Під час Яблучного Спаса кожна господиня намагалася приготувати якомога більше страв із цих плодів, в тому числі, консервацію на зиму. Крім того, наші предки вірили, що якщо, відкушуючи освячене яблуко, загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

Прикмети і звичаю на Яблучний Спас


Яблучний спас пов'язаний з багатьма прикметами, які збереглися і до наших днів. Так, в цей день наші предки обов'язково стежили за погодою: якщо на вулиці сонячно і сухо, то це обіцяє м'який січень без заметілі, а якщо день видався дощовий, то в січні варто очікувати багато снігу. Крім того, вважалося, що з Яблучним Спасом закінчуються теплі дні і погода піступово стає більш холодною, тому в цей період вже можна готуватися до осені.
Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята

Також предки в цей день здійснювали різні обряди, щоб вигнати з дому злих духів, привернути успіх і гроші. Дівчата на Яблучний Спас завжди ворожили на яблучній шкірці, співали пісні і водив хороводи навколо яблунь. Дівчата збиралися разом і розчісували волосся дерев'яними гребінцями з яблуні, щоб зберегти красу і молодість.
На Яблучний Спас люди намагалися не відганяти мух, оскільки вірили, що якщо це крилата комаха двічі сяде на руку, то в майбутньому році можна розраховувати на удачу та успіх. Крім того, доброю прикметою вважалося посидіти трохи під яблунею: вважалося, що в цей день дерево дарує здоров'я і душевний спокій.
Яблучний Спас – це дуже радісний свято , який гармонійно поєднує в собі християнські і поганські звичаї. У цей день слід подякувати Господу за все хороше, що є в нашому житті, помолитися за прощення гріхів і позбутися від недобрих думок.

Відео


загрузка...
Яблучний Спас у 2018 році. Якого числа, традиції православного свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають