• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вознесіння в 2018 році: якого числа

Вознесіння – свято на честь одного з найбільш знайомих подій в новозавітної історії, Вознесіння Сина Божого на небо, до отця небесного. Це свято – символ майбутньої надії на майбутнє воскресіння мертвих після Судного дня, уособлення віри в земне походження Спасителя, демонстрація торжества життя над смертю.

Вознесіння в 2018 році


Якого числа Вознесіння в 2018 році? Це питання виникає у кожного, хто відзначає православні свята. Справа в тому, що Вознесіння належить до числа Дванадесятих свят, тобто дванадцяти найважливіших дат і подій після Великодня. І, як і більшість з них, Вознесіння є перехідним, тобто залежить від часу святкування Христового воскресіння.
У 2018 році православне свято Вознесіння зазначається у четвер 17 травня.
Можна розрахувати дату свята самостійно? Зрозуміло, можна. Вознесіння відзначається на сороковий день після Великодня, причому за точку відліку береться Світле воскресіння. Нескладно здогадатися, що Вознесіння завжди приходиться на четвер.
Вознесіння в 2018 році: якого числа

Історія свята


Вознесіння – одне з найстаріших релігійних свят християнства, початок яким поклали події, описані в Новому Завіті. Вознесіння – це сходження Христа на Небеса «у плоті», тобто у своєму земному тілі.
Сорок днів після Воскресіння (тобто Пасхи) Христос спілкувався зі своїми учнями – апістолами, несучи їм Боже Слово, розповідаючи про сьогодення і майбутнє, відповідаючи на їх питання та розвіюючи сумніви. І через зазначені сорок днів Він наказав апістолам не розходитися і чекати зішестя Святого Духа. Сам же при цьому зійшов на небо: піднявся до небес, і хмара Його приховало. Цю подію докладно описано в Діяннях апістолів.

Народні традиції


У народі Вознесіння було одним з найулюбленіших свят, оточені безліччю традицій і звичаїв. І більшість з них було пов'язано з повір'ям «закриття небес»: за переказами, на Великдень відкриваються врата раю і пекла, і світ живих об'єднувався з світом мертвих. Тому у більшості слов'янських народностей Піднесення відзначалося як поминальний день – день пам'яті покійних.
Наші предки вірили, що всі сорок днів — з Великодня до Вознесіння по землі бродить Христос, під виглядом жебрака або мандрівника заглядає в вікна і надходить в оселі селян. І на підвіконнях або ганках господині часто залишали на ніч частування для жебраків — окраєць хліба і горня молока.
Як і багато народні свята, Вознесіння відрізнялося особливим столом – господині пекли «драбинки» та «христові лапотки». Драбинками називалися особливі хлібці, випікається у формі сходи зі сходами. Такі драбинки повинні були допомогти душам померлих піднятися на небо, щоб встигнути до закриття райських врат повернутися «хмари». Найперші свіжоспечені хлібці віддавалися дітям: діти несли їх у поле, де посіяна жито і пшениця вже давали сходи. Хлібці ставилися по кутах ниви, щоб посіви тягнуся вгору, як сходи в небо.
Вознесіння в 2018 році: якого числа

Другим неодмінною атрибутом свята були «христові лапотки». За переказами, у бродившего по дорогах Христа через сорок днів зношувалися пістоли, і «лапотки» пеклися для того, щоб Синові Божому легше було йти на небеса. Лапотками називалися млинці з житнього чи гречаного борошна – їх складали вчетверо, щоб вийшов прямокутник, або випікали овальної форми. Млинці прийнято було їсти з маслом, сметаною або медом – щоб «змастити» доріжку.
І млинці-«лапотки», і хлібці-«драбинки» обов'язково треба було роздати оточуючим – рідні, сусідів, бідним, убогим. Непересічною подією на Вознесіння був похід на кладовище – «до своїх». На могили несли ту ж випічку, паски, фарбовані яйця, кашу. Частина їжі з'їдався ріднею, частину залишали на землі біля підніжжя хреста.
Як і годиться на свято Вознесіння влаштовувалися народні гуляння. Дівчата водили хороводи, хлопці «мірялися силою»; співали пісні, молодь грала в «струмочок», ввечері розповідали байки – страшні казки про мерців і нечисті. Великі села на Вознесіння розгортали торгівлю – в багатьох губерніях вознесенські ярмарку були довгоочікуваною подією початку літа.
загрузка...
Вознесіння в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають