• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний

Святвечір – вечір напередодні двох Двунадесятих свят: Різдва та Богоявлення (Водохреща). Це одні з найголовніших християнських свят. У народі святвечір пов'язаний з магією, чудесами, ворожіннями і виконання заповітних бажань.
Назва свята походить від назви особливої каші з пшениці (кутя), яка вважається обов'язковою стравою в цей вечір. А в православ'ї святий вечір – Святий вечір.
Святвечір це один з найбільш таємничих і величних вечорів. Багато людей відзначають, що в цей вечір відчувають особливе благоговіння і ловлення в очікуванні чогось грандіозного і неповторного. Весь світ ніби завмирає в передчутті дива.
Коли і як святкують Святвечір в 2018 році православні християни всього світу ?

Коли настане Святвечір у 2018?


Дати ці незмінні з року в рік. Різдвяне навечір'я зустрінемо 6 січня, а Хрещенське – 18 січня. У давні часи обидва свята і Різдво Христове і Богоявлення Господнє святкували в один день (6 січня) і називали загальною назвою Богоявлення.
Римська церква розділила свята, щоб відзначати два найважливіші події окремо, але в Вірменської апістольської церкви і в наші дні зустрічають Різдво і Хрещення Господнє в один день. Ті церкви, які дотримувалися григоріанського календаря, і слідують йому і нині, відзначають Святвечір 24 грудня.
У православних християн в нинішній час Святвечором починаються і закінчуються різдвяні святки (з 6 по 19 січня).

Різдвяний Святвечір


Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний


Всім відомо, що наше літочислення починається від Різдва Христового. За християнськими переказами 2018 років тому на Землі народився Спаситель. А передвісником Його народження стала яскрава зірка, яка з'явилася ввечері напередодні великої події. Саме на світло цієї зірки йшли три волхви, які першими змогли вклонитися і піднести дарунки Синові Божому.
Сам Святвечір не є святом. Це особливий вечір для підготовки до великих свят.
Так різдвяний Святвечір є останнім днем Різдвяного пісту , який християнська церква встановила в правилах. В піст люди очищаються і тілесно, і духовно. Утримуються від скоромної їжі, багато часу присвячують молитвам і походів в церкву, самовдосконалюються та духовно зростають, щоб зустріти чудовий велике свято оновленими. І, як волхви, принести в дар Богові свої досягнення.

Коляда


До появи християнства в цей день слов'яни зустрічали Коляду. Існує багато трактувань щодо, хто є Коляда, але всі вони схожі. Деякі експерти вважають, що це бог кругообігу. Від слова «коло», тобто коло. Тобто, в цей день за слов'янськими віруваннями приходив Коляда, щоб почати новий цикл часу. Інші вважають, що Коляда – це новий день або перший день нового року.
Коли з'явилося християнство народний і церковний свята тісно сплелися. Це явно видно по традиціям і звичаям.

Традиції та обряди


Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний

Православні християни в цей день тримають найсуворіший піст і не куштують їжу до першої зірки. Обов'язково відвідується вечірня служба, на якій читаються особливі молитви. По приходу додому накривають стіл з дванадцяти страв (на честь 12 апістолів) і чекають, коли на небі загориться різдвяна зірка.
По дому розкидали сіно, як пам'ять про народження Христа у хліві. У наші дні цю традицію дещо осучаснили і стали класти невеликий пучок сіна на стіл. Перед іконами запалювали лампади у всьому будинку і читали різдвяні молитви. Також воскову свічку ставили і запалювали в буханці хліба, що лежить на святковому столі.
Обов'язковою стравою є кутя або кутя, яку святять на вечірній службі. Складається вона з пшениці, горіхів, перетертого маку та меду. Пшеницю варять на узварі (відвар із сухофруктів). Крім куті обов'язково присутність на столі хліба і риби. Інші пісні страви, але які, залежить від місцевості і переваг. Це можуть бути і вареники з картоплею або грибами, різні супи і юшки, салати.
У католиків більш м'які правила і вони не чекають ночі, щоб повечеряти з сім'єю. Піст полягає тільки в тому, щоб не їсти тваринну їжу. Збираючись на вечерю, вони читають молитви і історії з Євангелія.

Переплетення століть і вірувань


Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний

Поряд з новими християнськими традиціями, залишилися і народні. Незважаючи на те, що церква не підтримує деякі з них, народні традиції залишаються актуальними дотепер.
У Святвечір рядять Дідуха – це дух Коляди, і виносять на головну площу міста, де він стоїть до кінця святок. Раніше, до приходу православ'я, в цей день виряджалися, одягалися в вивернуті хутром назовні, кожухи, співали колядки.
Господар перед вечерею обходив з сочивом в руках все своє господарство тричі і потроху розкидав його в різні кути, щоб всі домочадці і худобу були здорові і в родині панував достаток і благополуччя весь рік.

Дітей заганяли під святковий стіл, щоб вони пищали, як курчата. Це для того, щоб плодилася птах, і її не взяв жодної мор. Незаміжні дівчата в цей вечір ворожили, вважалося, що саме це свято найсильніший щодо прогнозів і здійснення бажань.
Різдво Христове не вичерпало старі традиції, а тільки додало нових. І зараз, сходивши в церкву, народ також виряджається в цей день, співає, тепер вже, різдвяні колядки та ходить по дворах з вертепом і зіркою. Зірконош пригощають різної випічкою, цукерками та іншими наїдками, а іноді і грошиків дають.
Дівчата, незважаючи на церковне несхвалення, ворожать на щасливе заміжжя і здійснення заповітних бажань.

Водохресне Велике повечерье


Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний

Досягнувши віку 33 років Ісус пішов до Івана Христителя, який хрестив людей в річці Йордані, звертаючи їх у віру і відкриваючи для них істинний шлях у Царство небесне.
Дізнавшись в Ісусі Сина Божого, Іоанн сказав: «мені треба хреститися від тебе!» Але Спаситель наполіг на тому, щоб Хреститель здійснив таїнство над ним. І під час нього світу був явлений Бог у трьох особах. Бог-Син хрестився, Бог-Святий Дух зійшов на нього у вигляді птаха світу, і Бог-Батько мовив голосом з небес, вказуючи на свого Сина.
Таким чином, Водохресна навечеря значуща частина підготовки до ще одного великого свята. Люди впевнені, що в цей день всі ріки на землі в пам'ять про диво змінюють свої напрямки і вода в них хоч і не є свяченной, але також не псується, якщо набрати її у Святвечір.

Традиції Надвечір'я Богоявлення


З самого вечора біля церков збираються люди з пляшками в руках. У цей вечір в церкву приходять не тільки істинно віруючі, але і ті, хто не особливо знайомий з церковними канонами, але при цьому переконаний, що водохресна вода має особливу силу. І дійсно деякі люди стверджують, що вилікувалися від страшних недуг, завдяки святий хрещенській воді.
Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний

В цей день святять воду по-особливому, читаючи над нею молитви, які вимовляються тільки на Богоявлення. Цю воду вживають виключно натщесерце з молитвою. Також у Водохресний Святвечір нею кроплять людей, хату, худобу, щоб всі були здорові, а в будинку не водилися біси, і не псували життя його мешканцям.
Хрещенська вода не псується і всього одна її крапля може освятити цілий океан. Тому, коли вона закінчується, можна додати її в пляшку з звичайною водою і остання освятиться. Зберігати її треба в куточку, де в будинку стоять ікони.
Богоявлення закінчує низку різдвяних святок. В це свято накривають пишні столи і, як слід, з піснями, гуляннями проводжають світлі веселі святкові дні. Не обходиться без ворожінь і у Водохресний святвечір. У нього гадають навіть більше і різноманітніше, ніж у Різдвяний. І у більшості випадків використовують свяченную водохресну воду.
Не важливо, яких правил дотримуєтеся ви у переддень свят, головне, щоб ваші думки й наміри були світлими, чистими і націленими на добро.
Веселих Різдвяних свят вам!

Відеозагрузка...
Святвечір в 2018 році: якого числа, різдвяний і водохресний
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають