• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято

Чудова планета, єдина у всій нашій галактиці, наповнена життям. Завдяки їй, люди можуть, прокидаючись, посміхатися сонцю. Насолоджуватися співом птахів, ароматів квітів, і найголовніше, – життям.
Хто створив цю красуню, Бог чи збіг особливих природних обставин, достеменно невідомо. Захоплюючись її унікальністю і самобутністю, сам еволюціоніст Дарвін увірував в Бога, сказавши: «На цій землі настільки все закономірно і правильно, що все це безпосередньо вказує на її Творця».
Одне достеменно точно: Земля – це дім для всіх живих істот, включаючи і людину. І замислитися над цим закликає нас День Землі в 2018 році .

Коли весь світ зустріне прекрасне свято в 2018 році?


Насправді таких днів кілька. Перший День Землі зустрічають у день весняного рівнодення, який прийде до нас 20 березня, а другий – 22 другого квітня. Перший спрямований на привернення уваги до необхідності миру на всій планеті, проти воєн, руйнувань і знищень живого. А другий має екологічну підґрунтя і націлений на збереження природи і навколишнього середовища в цілому.
Крім цих дат у всіх народів існують і свої свята, присвячені Землі. Наприклад, слов'яни в День Святого Духа, який випадає відразу після Трійці , відзначали й день народження Землі-Матінки. А до появи православ'я слов'яни відзначали День Землі 22 травня.
В цей день не можна було орати землю, втикати в неї знаряддя праці та інші предмети. Волхви лягали на землю і зверталися до богів Макоші і Велесу, які вважалися заступника Землі, з проханням послати всі земні блага які живуть на ній.

День Землі 20 березня


День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято


У 1840 році американський громадський активіст Джон Мортон в день весняного рівнодення зібрав однодумців, разом з якими посадив величезна кількість дерев і інших рослин.
Через 32 роки він влився в склад керівництва штату Небраска і продовжив свою діяльність, закликаючи людей до гуманного і бережному ставленню до природи. А також той день, в який він з компанією висаджував дерева, запропонував назвати Днем дерева і закликав всіх жителів Сполучених штатів продовжити його починання.
Люди відгукнулися на його заклик, і з'явилася нова традиція, свого роду свято, коли всі в єдиному пориві, весело, з піснями і розмовами озеленювали свої міста і штати, а після влаштовували святкові вечері, з концертами, танцями і т. п.
Бачачи популярність такого свята в Америці, в 1971 році Організація об'єднаних націй прийняла рішення зробити його всесвітнім і назвати Днем Землі. Тим більше, що в день весняного рівнодення, коли земля відроджується і починає новий виток, це дуже символічно.
День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято

З часом цей день набув безліч традицій. Крім того, що організації, студенти, школярі та громадські активісти займаються озелененням своїх міст, з'явився звичай у цей день дзвонити в Дзвін Миру.
Він був відлитий в пам'ять про Хіросіму і Нагасакі, які пістраждали від ядерних вибухів. Дзвін покликаний нагадувати всім людям Землі про трагедії, що трапилася і ніколи більше не допустити подібних руйнувань і жертв.
Пізніше такі Дзвони Світу з'явилися в багатьох містах різних країн, і у всесвітній День Землі вони починають дзвонити. Але і не тільки для того, щоб нагадати про страшні вибухи, а й закликати людей звернути увагу на чудову планету, на якій вони живуть. Народити в них бажання творити, робити її і себе кращими, милосерднішими, і берегти те, що їм вже дала Земля – життя.
У Дні Землі з'явився навіть свій стяг, гербом на якому красується наша планета, знята з космосу.

День Землі – 22 квітня


День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято

Історія цієї події бере свій початок з першого визнаного свята Землі. У 1970 році політичний діяч США Гейлорд Нельсон ініціював створення студентського руху в захист навколишнього середовища. Передбачалося, що це буде разова акція, коли студенти Гарварду пройдуть парадом з плакатами, що закликають до збереження природи.
Але захід мав великий успіх, і з кожним роком популярність його зростала, досягнувши неймовірних розмірів, коли більше 20 мільйонів людей в один день влаштовували екологічні маніфестації. У підсумку Нельсон зазначив, що він всього лиш поклав початок, а День Землі створив себе сам.
Головним завданням акції було звернути увагу людей на те, що, руйнуючи навколишнє середовище, вони гублять і самих себе. В результаті технічного прогресу, зростаючий антропологічний прес, згубно позначається на всьому: на кліматі; на живих істотах, які вимирають або потрапляють до Червоної книги; на повітрі і воді, які перенасичуються шкідливими елементами в результаті людської діяльності.
День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято

В результаті цієї, масштабно розгорнутої програми, в Америці було прийнято багато законів про збереження навколишнього середовища, і в 2009 році Організація об'єднаних нація офіційно пістановила вважати 22 квітня – День Землі.
В цей день у всьому світі проходять паради та маніфестації, закликають до захисту природи. Також проводяться різні екологічні заходи. Школярі малюють крейдою на асфальті картини на екологічну тематику.
Проходять концерти, де співаки і поети, своєю творчістю також змушують прокинутися свідомість людей і визнати себе єдиним цілим з природою, позбутися від споживацького ставлення до неї. І теж, як і в перший День Землі, дзвонять Дзвони Світу.

Година Землі


День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято

Такі свята як День Землі, надихнули на ідеї та інші організації, котрі піклуються про захист нашого світу. Так, Всесвітній фонд охорони дикої природи, відкрив проект «Година Землі», запропонувавши всім людям планети і в приватному порядку, і компаніям, відключати електроенергію на одну годину.
Захід, як і День Землі дуже швидко стало популярним. І хоча електрики стверджують, що в цьому немає ніякого сенсу, такі проекти необхідні людям, хоча б для того, щоб зайвий раз усвідомити наслідки своєї діяльності і віддати Землі хоча б дещицю того, щоб вона нам дає. Свій дім ми прибираємо щодня, тому і про нашому спільному Домі також варто пам'ятати завжди. Якщо люди свідомо стануть ставитися до Землі – вона поверне сторицею.

Відеозагрузка...
День Землі в 2018 році: якого числа і коли відзначають міжнародне свято
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають