• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята

Ураза-байрам – свято радості, усмішок, добра, щедрості, друзів та близьких. У мусульманському світі він другий за важливістю, після Курбан-байраму. Його ще називають Свято розговіння, бо як відзначають відразу після місячного пісту Рамадан і святкування триває три дні.
Для віруючих мусульман Ураза-байрам – це не просто свято, а якесь злиття одновірців у загальній радості після духовного збагачення, одержаного в Священний піст. По важливості та емоційної наповненості, його можна порівняти з християнської православна Великоднем , коли весь християнський світ зливається в єдиному радості. Коли і як пройде Ураза-байрам в 2018 році ? Давайте розберемося разом.

Коли зустрічати Ураза-байрам?


Щорічно цей важливий день вираховується за спеціальним мусульманським місячним календарем і в 2018 році Ураза-байрам мусульманський світ почне зустрічати в четвер увечері 14 червня. І почнеться він, як завжди, зі спільної молитви в мечетях.
Не забудьте заздалегідь закупити все необхідне, так як протягом трьох святкових днів, всі магазини в мусульманських країнах, а також багато організації, будуть закриті.

Історія і суть свята


День розговіння встановив сам пророк Мухамед, особливо почитающийся мусульманами. Передує цього найважливішого дня місячний піст Рамадан, який також був встановлений Великим пророком і входить у п'ять стовпів Ісламу.
Надання свідчить, що саме в цей місяць в 610 році, знаходиться в печері Хірі, що розташовувалася під Меккою, пророку Мухамеду, спустився ангел Джибраил (у християн це архангел Гавриїл). Останній з'явився, щоб передати Великому пророку одкровення Аллаха, а саме перші глави Священного Корану – головної книги заповідей для мусульман.
Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята


На честь цієї особливої події пророк наказав пістити, щоб удосконалити себе і стати гідними до того часу, коли доведеться пістати перед Аллахом.
Звільняються від пісту тільки мусульмани похилого віку і ті, які не досягли статевої зрілості. А також хворі люди і жінки в положенні. Але після того, як людина одужає, а жінка вирішиться від тягаря, вони повинні компенсувати допусту, яке їм було дано на час труднощів і витримати піст в іншому місяці. Таке ж правило для мандрівних і воюють в Рамадан.
А по закінченні суворого пісту, влаштовувати велике свято, щоб попрощатися з благословенними днями Священного пісту, в які всім мусульманам була надана можливість зрости духовно і приборкати свої пристрасті.

Як проходить святкування


Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята

Після закінчення 29 або 30 днів пісту, це залежить від місячного календаря, настає Ураза-байрам. Приготування до свята починаються за кілька днів до нього. Жінки роблять генеральне прибирання будинку і всього присадибного господарства. Після прибирання, всі члени сім'ї купаються і одягають чистий одяг.
Ввечері, напередодні свята, жіноча частина будинку приступає до приготування святкових страв для сім'ї, рідних, друзів і обов'язково для бідних. А чоловіки вирушають в мечеть, де буде читатися особлива святкова молитва.
Хоча Ураза-байрам настане у 2018 році 14 червня ввечері, справжнє свято розпочнеться вранці 15 червня. Зі сходом сонця мечеті наповняться віруючими і весь мусульманський світ прочитає головну молитву свята розговіння ід-намаз.
Поки сонце не підніметься на висоту стоїть багнета, слід роздати милостиню, і тільки потім відправитися додому, де треба буде дуже щільно пообідати. Так як, існує прикмета, що якщо у цей день «наїстися від душі», то весь рік буде для сім'ї ситним і багатим. Далі обов'язково відвідати всіх родичів, при чому, не тільки живих, але і спочивають, читаючи сури з Священної книги.

Особливості свята Ураза-байрам


Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята

Як і сам Великий Рамадан, так і в свято його закінчення Ураза-байрам, особливе значення приділяється благодійності. Під час пісту благодійністю навіть можна спокутувати гріхи, якщо не зміг утриматися від одного із заборон. Наприклад, за близькість з дружинами при світлі дня, мусульманин зобов'язаний розрахуватися 60-ма днями пісту в інший час і роздати милостиню 60-ти нужденним.
У Ураза-байрам прийнято також роздавати багато милостині і не обмежувати себе тільки протягом свята, а використовувати ці дні як початок благодійної діяльності, яка у правовірного мусульманина повинна бути частиною життя.
Кожен рік на День розговіння, встановлюється визначена мінімальна грошова милостиня, яку обов'язково роздати свято. Розмір її вираховується від мінімальної заробітної плати, прийнятої в країні, в якій живе той чи інший віруючий.
Також на Ураза-байрам прийнято обдаровувати не тільки бідняків, але і рідних. Є повір'я, що в цей день треба вручити не менше 7 подарунків різним родичам. Відвідувати близьких слід за старшинством, тобто, починаючи з найстарших її членів.

Святковий стіл і страви


Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята


Всі основні страви готуються з кращої баранини. Це і наваристі супи, підливи, і запечена або смажена баранина, а також м'ясні салати. Найголовніше, щоб все частування були дуже ситними.
Також важливе місце займають і солодощі – це різна випічка і десерти. Наприклад, пахлава, рулети з горіхами, кавуновий мед (бекмес), рис з яблуками і багато іншого. Солодощі в цей день обов'язкові, так як вони асоціюються з «приємністю» і величезною радістю, принесеними цим Великим святом 2018 року .
В цілому на кожному мусульманському столі повинно бути:

 • кілька салатів і закусок (наприклад, салат з м'ясом по-набельски, салат з горіхами і часником, салат з бараниною і бринзою, тощо);

 • супи (їх асортимент величезний, але у всіх рецептах повинна бути в цей день баранина);

 • другі страви (теж всі з баранини: плов, рагу, м'ясні рулети та інше);

 • солодощі (фантазії мусульманських господинь на цей рахунок не обмежені);

 • напої (обов'язково вино, а також припустимі і легкі лікери, крім них різні домашні лимонади, компоти та чаї).


 • Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята

  У різних країнах є свої особливості свята і традиційні страви, обов'язково подаються в Ураза-байрам:

 • у Туреччині перед основним застіллям все неодмінно повинні поласувати спочатку солодощами. І прийнято, що наймолодші члени сімейств, відвідують найстарших.

 • у Саудівській Аравії також відразу після святкової молитви смакують солодощі та фрукти.

 • у Татарстані з ранку обов'язково їдять в цей день млинці.

 • у Казахстані, Туркменістані, Таджикистані і Узбекистані ранок не обходиться без плову.

 • у Киргизстані також без плову нікуди. І обов'язково в Ураза-байрам відвідати сім будинків, пригоститися в них і прочитати в кожному святкові молитви.


 • «Ід мубарак!» – вигукують мусульмани в Ураза-байрам в усьому світі, тобто, «Благословенного свята!»

  Відео


  загрузка...
  Ураза байрам в 2018 році: якого числа і коли почнеться, суть свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають