• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята

Велике православне свято Стрітення Господнє відзначають усі без винятку віруючі. Він вважається особливим днем, в який колись відбулася дивовижна зустріч Старого і Нового Завіту.
Також це свято знаменує зіткнення холодної зими та теплої весни, а люди протягом століть спістерігають за протистоянням, намагаючись з'ясувати переможця.
Це свято є не перехідним, адже має суворо фіксовану дату. Тому Стрітення Господнє у 2018 році випадає на той же номер, що і кожен рік.

Дата проведення свята


Стрітення вважається одним із Дванадесятих свят у християнстві і по праву входить у число найбільш важливих подій у церковному календарі. Він відзначається вже не одне тисячоліття і є неперехідним святом . Раніше в Росії за ним була закріплена дата 2 лютого за старим стилем.
Однак останні кілька сотень років велике свято припадає на 15 лютого згідно з григоріанським календарем, підводячи виразну межу в низці зимових православних урочистостей.

Значення назви свята


Для православних християн, а також для представників деяких протестантських конфесій значення свята, що випадає щороку на середину лютого, дуже добре відомо. Але інші люди, хоч і чули про цей день, але абсолютно не розуміють в чому його суть.
Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята


В перекладі з церковнослов'янської мови перша частина назви великого дня перекладається як «зустріч». Таке слово входить у назву свята не даремно, адже воно нагадує всім віруючим про одну дивну подію, що сталася трохи більше 2000 років тому.
Саме у визначений пророками день відбулася зустріч Старого і Старого Завіту священної Біблії в особі старця Симеона і немовляти Ісуса. Старець чекав цієї події цілих 300 років, і до кінця свого життя йому вдалося побачити Господа в особі новонародженого немовляти в храмі на руках у матері. Саме завдяки цій історії і виникла назва одного з найбільш великих празників у церковному календарі.

Історичні відомості


Святе письмо свідчить про одну дуже цікаву історію, яка сталася кілька тисячоліть тому. Тоді в Єрусалимі жив поважний старець на ім'я Симеон, який під час священного одкровення отримав обіцянку від Отця Небесного. Він пообіцяв старцеві, що той не помре до тих пір, поки на власні очі не побачить Спасителя всього людства.
Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята

Це сталося якраз у той момент, коли старець, якому було доручено перекласти Святе Письмо з єврейської на грецьку. Симеон був досить освіченою і всіма шанованою людиною, тому прагнув зробити завдання бездоганно. Однак, під час перекладу він зіткнувся з дивним написом, що свідчить про те, що діва народить сина.
Літній чоловік вже хотів було виправити дивне в даному контексті слово «діва» на більш благозвучне «дружина», але в цей же момент до нього з'явився Ангел. Метою посланця було заборонити змінювати зміст слів, а усомнившемуся в їх правдивості старця він передав волю Бога про те, що той не відніме у нього життя до тих пір, поки Симеон особисто не побачить новонародженого диво – немовля.
Тільки через кілька століть пророцтво здійснилося. На той момент поважний старець, якому було вже 300 років, побачив Діву Марію з немовлям Ісусом на руках. Дитині ледь виповнилося 40 днів від народження, і згідно пануючої тоді традиції новонародженого хлопчика батьки віднесли в Храм для обряду посвячення Богу.
Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята

Марія зробила подарунок у вигляді двох голубків, а Симеон тим часом зумів взяти на руки малюка. У той момент він усвідомив, що пророцтво справдилося, і тепер він міг спокійно померти.
Але це не єдина зустріч, якій судилося здійснитися в стінах цієї будівлі. Після старця до Богородиці підійшла немолода жінка на ім'я Анна, яка на той момент працювала при Храмі. Вона також змогла розпізнати в нещодавно народженій дитині майбутнього Спасителя, смиренно вклонилася йому, після чого рознесла благу звістку по всьому Єрусалиму.

Традиція проведення Стрітення Господнього


Велике свято Стрітення виник в Єрусалимі через менше 50 років з моменту описаних в Біблії подій доленосної зустрічі старця з новонародженим немовлям. А в церковному календарі ще з IV століття н.е. для цієї знаменної події була спеціально виділена особлива дата.
До наших днів збереглися історичні відомості, що підтверджують церковно – богослужбові вшанування на християнському Сході. Хоча на той момент це особливе свято знаменував лише сороковий день від Богоявлення, процес торжества був досить насиченим і відрізнявся великою емоційністю.
Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята

Знаменна подія через деякий час перекочувало і в католицизм, де Стрітення відразу ж відводилася важлива роль. Урочисті процесії також були пишними, як і на християнському Сході, а самі монахи у цей день одягалися в білі одежі.
Перед месою в обов'язковому порядку проводився обряд благословення свічок, а також процесія з ними. Священик здійснював хресний хід, завершення якого свічки тушкувалися. Потім меса поновлювалася, супроводжуючись літургійними співами. Така традиція збереглася в католицтві і донині.
Після прийняття християнства на Русі народ слідом за віруючими зі Сходу і Європи дізнався про Стрітення. З тих пір це свято стало одним з найбільш древніх і шанованих урочистостей. В цей день проводиться Божественна Літургія, відбувається освячення свічок, які потім роздаються всім парафіянам.

Народні прикмети


Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята

В такий особливий день народ згадує не тільки зустріч старця з новонародженим Спасителем, але ще й символічне протистояння зими і весни. Тому в цей час особливо актуальні народні прикмети, а саме такі як:

 • Якщо на Стрітення тепло і сонячно, то весна буде ранньою;

 • У тому випадку, якщо в ніч перед торжеством небо затягнуте хмарами, то не слід очікувати ранньої весни.


 • Також люди вірять, що якщо свічка під час свята володіє рівним полум'ям, то весь рік здоров'я буде міцним.

  Відео


  загрузка...
  Стрітення Господнє у 2018 році: якого числа, значення свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають