• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята

Новий рік – особливе свято для всіх народів світу. Він повний історій, традицій, звичаїв і міфів. Але є в цьому святі одне спільне для всіх людей Землі – очікування магії, чудес і більш успішного року, ніж був попередній.
Коли зустрічати Жовту Земляну Собаку в 2018 році? Взагалі в Піднебесній Новий рік зустрічають двічі. Перший раз, як і вся планета – з 31 грудня на 1 січня. А дата другого непістійна, її обчислюють за сонячно-місячним китайським календарем. Він настає в молодика після повного місячного циклу, що пройшов після зимового сонцестояння.
Як правило, цей день випадає в період з 21 січня по 21 лютого. Китайський Новий рік 2018 настане у п'ятницю 16 лютого.

Подорож до витоків: три історії


Перший варіант походження свята. У Книзі історії (Шу-цзин), яка є однією з «П'ятикнижжя» Конфуція, розповідається про один із зразкових імператорів стародавнього Китаю – Шуне, який жив у XXIII столітті до н. е.
Розповідь про його життя більше схоже на легенду, придуману. Бездітна жінка народила чудового хлопчика після того, як її чоловікові приснився уві сні Фенікс, який приніс йому рисове зернятко і змусив його з'їсти.
Життя хлопчика була не легкою. Після того, як померла його мати, що зла мачуха намагалася зжити його зі світу і подговаривала його батька, щоб той позбавився від сина. У підсумку Шунь пішов з дому. По щасливій випадковості він потрапив на службу до імператора і останній був підкорений чеснотою і мудрістю юнаки. Видав за нього заміж двох своїх дочок і в обхід власного сина, посадив на престол.
Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята


Коронували Шуня в перший день молодика. І в цей день на небі з'явилося відразу 10 сонць, які знаменували про те, що Шунь – обранець богів. Юй, наступний імператор, якого вибрав Шунь теж в обхід свого сина, продовжив традицію і також коронувався в перший день молодика.
І з тих пір у пам'ять про вчинені імператорів, завдяки яким Піднебесна процвітала і виходила на новий рівень розвитку, стали відзначати Новий рік, як символ нових сподівань і звершень, як у житті країни, так і в житті кожної людини.
Другий варіант походження свята. Китайці вважають, що в перший день другого молодого місяця починається весняне пробудження землі та всієї природи після зимового сну. І тому дуже символічно святкувати прихід Нового року у день початку нового циклу відродження.
Третій варіант походження свята. Цю версію можна віднести до міфів, але при цьому саме вона найбільш популярна серед сучасних китайців. Древній міф свідчить, що в морській безодні живе страховисько Нянь (Рік) і тільки один день в році, в новолуння, ця страшна тварюка виривається з глибини на землю і жере все, що попадається їй на очі: худобу, урожай і навіть людей. А діти – взагалі улюблене ласощі чудовиська.
Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята

Але одного разу, коли чудовисько пістукало в двері однієї сім'ї, йому відкрив дитина в червоному одязі, і вона злякалася і втекла. Так люди зрозуміли, що його відлякує червоний колір. Саме тому так багато всього червоного у китайців в Новий рік.
А ще один випадок розповідає, що зневірена мати, коли Нянь збирався напасти на її дітей, стала голосно кричати і бити палицею по стінах. І гучний шум також налякав страховисько, і воно втекло. Після цього люди стали на кожен Новий рік заклеювати двері і вікна червоним папером і палити в печі бамбукові палички, які згораючи, видають сильний тріск.
У наші дні така традиція збереглася тільки в «глибинках» Китаю. Але навіть у сучасних великих містах будинки і вулиці прикрашають червоними сувоями і ліхтариками, відганяючи таким чином злих духів.
Ще в новорічну ніч взагалі не можна спати, треба голосно і весело святкувати, щоб зло боялося і не ввійшло в будинок. Інакше, воно весь рік буде докучати «новим господарям». Правда, замість бамбукових паличок, тепер користуються петардами та феєрверками.

Традиції Нового року в Китаї


Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята

Підготовка до одного з найважливіших свят починається за кілька днів. Скрізь: в будинках, офісах, на вулицях, у містах, – проводять генеральне прибирання. Викидають все старе і непотрібне. Вимивають всі куточки, щоб прибрати з дому стару енергію і звільнити місце для вільної циркуляції нової життєвої енергії Ци.
Після прикрашають приміщення і так зване Світле дерево, яке у китайців замість ялинки. Над вхідними дверима вішають п'ять стрічок різних кольорів, що символізують любов, багатство, успіх, успіх у кар'єрі та щастя в родині.
Готують багатий стіл, основними стравами якого повинні стати цзяоцзи (китайські пельмені), няньгао (скибочки з рису) і солодощі. Пельмені по формі нагадують злитки золота, а тому вважаються символів багатства, як і рис. Солодощі символізують, що рік має стати «солодким» – вдалим.
Сервірують його на всю сім'ю, навіть на відсутніх, з якихось причин, її членів. А ті, хто знаходиться не вдома, намагаються обов'язково приїхати. У Китаї це сімейний свято і зустріти його в повному складі вкрай важливо.
Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята

Знаючи ці традиції, роботодавці багатьох країн заздалегідь розраховують дати відпустку своїм китайським працівникам на новорічні канікули. Раніше Новий рік у Китаї відзначали місяць, але наш стрімкий час не допускає такого тривалого розслаблення, тому зараз свято триває 15 днів і закінчується Фестивалем ліхтарів.
Дарувати подарунки на Новий рік, як в європейських країнах, в Піднебесній не прийнято. Зазвичай, батьки дарують дітям певну суму в червоних конвертах («гроші щастя»), як побажання того, щоб наступний рік приніс достаток їх чадам.
Після того, як відзначили Новий рік з родиною, у наступні кілька днів прийнято ходити відзначати його в гості до друзів. Існує давня традиція обмінюватися в цей день мандаринами, вони символізують багатство. Їх обов'язково має бути парна кількість, як правило, два. Два приносять у подарунок, а потім гостинні господарі перед відходом гостей дарують їм два інших.
Далі, протягом останніх новорічних днів, гуляють усім містом. На вулицях влаштовуються ярмарки, знамениті костюмовані танці левів і драконів, і багато інших розваг.

Рік Земляного Собаки: як зустрічати і чого чекати?


Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята


Кожен рік у жителів Піднебесної має свого покровителя у вигляді тварини. За легендою, Будда покликав до себе на святковий бенкет різних тварин, але для того, щоб на нього потрапити, довелося їм переплисти велике озеро.
І 12 тварин, які прибули першими, були нагороджені за це. Будда подарував кожному рік.
Відштовхуючись від цього повір'я китайці вважають, що кожен рік наділений характерами і якостями того тварини, яка є його символом. А він посилюється стихіями вогню, води, землі, дерева і металу. Кожна зі стихій має свій колір: вогонь – червоний, вода – чорний і синій, земля – жовтий, дерево – бірюзовий та зелений, метал – білий.
Таким чином 2018 рік пройде під заступництвом Жовтою або Земляний Собаки. Яким буде рік Собаки ? Це неоднозначне тварина, крім того, що їй властива дружелюбність, чесність, відданість, завзятість у досягненні мети, в той же час їй властива лінь і часом непередбачувана поведінка.
Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята

Але враховуючи, що знак буде посилено землею, а рік не високосний, в 2018 – слід чекати стабільності, гармонії, спокою і гармонії. Експерти східного гороскопу прогнозують, що в цьому році закінчаться війни, світова економіка буде процвітати і життя багатьох людей налагодиться. Також це самий сприятливий рік для любові, відносин і весіль.
Щоб розташувати до себе Собаку, неодмінно погодуйте у цей день усіх, які зустрілися вам собачок. Зустрічайте новий рік в теплій компанії друзів і обов'язково в одязі повинен бути присутнім жовтий або коричневий колір. Враховуючи уподобання господині року, на столі повинні переважати м'ясні страви.

Китайські новорічні прикмети • Забратися треба до свята, потім заховати всі знаряддя прибирання в такі місця, де їх не буде видно. І ні в якому разі не робити прибирання в перші три дні Нового року. У Китаї є повір'я, що боги приходять в будинок і посипають його чарівної пилом удачі. Тому, якщо вони помітять прибиральний інвентар, можуть передумати витрачати дорогоцінну пил на ваш будинок. А також, якщо ви станете помсти і мити будинок в перші дні свята, можете вимести всю благодать, що прийшла з Новим роком.


 • Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята


 • За кілька годин до свята не стоїть нічого різати і в перший день після свята також варто уникати всіх ріжучих предметів і ні в якому разі нічого не обрізати, інакше можете відрізати удачу на весь рік.

 • Не лайтеся у святковий день, нікого не ображайте і не ображайтеся самі, щоб не привернути до себе злих духів, які зіпсують весь рік.

 • Запаліть свічки, гірлянди, ліхтарі і відкрийте вікна. Таким чином ви віджахнете від свого будинку злих духів і дозволите увійти добрим.

 • Не зустрічайте Новий рік в спальні і тим більше в ліжку, інакше покличите сім років лих і нещасть. У Китаї навіть хворі та літні люди намагаються дотримуватися цього звичаю.

 • Слово, яке почуєте від першого зустрівся людини, підкаже вам чого чекати в новому році.

 • Ті, хто захоплюються фень-шуй, вважають, що в цей день необхідно влаштувати у будинок через поріг 108 апельсин або мандарин і влаштувати їх у всі кути будинку, крім ванної та туалету. Це тризначне число особливе, приваблює успіх, багатство, здоров'я, удачу і всі блага життя. Після того, як фрукти полежать три дні, їх можна їсти, пригощати знайомих і близьких.

 • Новий рік – чудове свято. День, коли всі люди вірять в чари. І якими б не були прикмети і передбачення, найголовніше повірити в себе і тоді в цей, і в будь-який інший рік з вами дійсно відбудуться справжні чудеса.


 • Відео


  загрузка...
  Китайський Новий рік 2018: коли починається і закінчується, традиції свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають