• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День матері в 2018 році якого числа в Україні

Свято в честь самої головної, найважливішої і необхідної людини в житті кожного з нас – день матері. Заснований два десятки років тому, воно міцно увійшло у наше життя, ставши способом вираження всіх тих теплих і світлих почуттів, які ми відчуваємо до мами. Якого числа День матері в 2018 році, коли і як з'явився свято, які традиції його супроводжують, – про це ми спробуємо розповісти в цій статті.

День матері 2018: якого числа відзначаємо


Питання, якого числа День матері у Україні, цілком закономірне. Справа в тому, що це свято не має чітко фіксованої дати в календарі, а тому число, на яке випадає день матері в 2018 році, необхідно уточнювати заздалегідь.
У Україні це свято відзначається в останню неділю листопада.
У 2018 році День матері ми будемо святкувати 25 листопада.

Свято в УкраїніДень матері в 2018 році якого числа в Україні

Ідея вшанування матерів у єдиний день в нашій країні вперше прийшла в голову Ельмірі Гусейновой, педагогу з Баку, столиці тоді ще радянської Азербайджанської Республіки. Вчителька першою запропонувала висловити подяку матерям – найважливішим, найголовнішим людям в житті будь-якої людини. І школярі, і шкільна адміністрація підтримали шанованого педагога – і в 1988 році День матері вперше відсвяткований в рамках навчального закладу.
Свої ідеї і думки з приводу нового, на той момент ще шкільного, свята Ельвіра Гусейнова відправила відразу в кілька періодичних видань, які висвітлювали життя навчальних закладів. Нововведення було зустрінуте з великим натхненням, і незабаром День матері почали відзначати практично всі школи спочатку Баку, а потім й інших міст СРСР.
День матері стає одним з найбільш очікуваних подій у шкільному житті. Учні починали готуватися до нього буквально з перших днів навчального року, тобто кілька місяців – у цього свята не було чітко визначеного дня, і кожна школа відзначала його по-своєму. До кінця листопада у дітей уже була готова святкова програма, зроблені своїми руками подарунки для матерів і бабусь, придумані вірші і підписані листівки. В деяких навчальних закладах на честь нового свята влаштовувалася дискотека – модне, але маловивчене на той момент явище у шкільному житті, а тому очікуване учнями з величезним нетерпінням. В формат дискотеки вбудовувалися розважально-навчальні елементи – конкурси, завдання, змагання.

День матері в 2018 році якого числа в Україні

День матері сьогодні


Починаючи з середини двотисячних, День матері у нашій країні традиційно відзначається акцією «Мама, я тебе люблю». З кожним роком масштаби акції лише зростають – охопивши спочатку столицю і декілька найбільш великих міст, сьогодні висловлюю подяку матерям практично в кожному населеному пункті країни. У чому виражається акція? Щороку організатори озвучують особливу тему акції, присвячуючи її тим чи іншим проблемам материнства. Але рік від року незмінним залишається роздача листівок, які кожен бажаючий може подарувати мамі. Символ акції – блакитна незабудка, квітка, здавна уособлює ніжність, турботу, любов.

День матері – міжнародне свято


Варто сказати, що у листопаді день матері відзначається лише в Україні. У більшості країн святкування припадає на травень, найчастіше – на другий за рахунком недільний травневий день. очолює список країн, які відзначають День матері в кінці весни, США, де він святкується на федеральному рівні.
У США свято з'явилося майже на століття раніше, ніж у Україні. Вперше День матері Америка відзначила в 1907 році, переродившись з Материнського неділі – свята, прийнятого у великій Британії.
загрузка...
День матері в 2018 році якого числа в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають