• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День медика в 2018 році: якого числа

Кому ми довіряємо найважливіше – здоров'я, а часом і саме життя? Правильно, медикам. Цим видатним професіоналам, самовіддано працюють у лікарнях і поліклініках країни, і присвячене одине з найбільш значущих професійних свят – День медичного працівника. Якого числа День медика в 2018 році, як відзначається це свято, як воно з'явилося і чому воно так важливий – про все це ви дізнаєтеся з нашої статті.

Якого числа День медика-2018?


Якого числа відзначається день медика? Відповідь на це питання – в календарі. Справа в тому, що День медика або, як його називають в офіційних джерелах, День медичного працівника, в Україні відзначається в червні, в третю неділю. Ось чому щороку дату свята потрібно уточнювати заздалегідь.
День медика в 2018 році в Україні відзначається 17 червня.
Разом з Україною це свято відзначають і в ряди країн СНД – Казахстані, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Литві, Росії. Правда, у деяких наших сусідів це свято припадає на інші дні.
День медика в 2018 році: якого числа

Значення свята


Чому День медика настільки важливий? Адже існує безліч спеціальних свят – День медсестри, наприклад, або День стоматолога. Вся справа в тому, що День медика – свято загальне, присвячене всім працівникам сфери медицини-від фельдшера до хірурга, від головного лікаря до санітарки. Його відзначають буквально всі, хто так чи інакше пов'язаний з турботою про наше здоров'я – і терапевти, стоматологи, акушери, та трансплантологи, і медичні сестри, фармацевти, і вірусологи, і лаборанти, і багато, багато інших – перелік медичних професій надзвичайно широкий, і відзначати це свято має право величезна кількість фахівців.
День медика – це не просто привід сказати спасибі професіоналам в білих халатах. В першу чергу це вираз поваги і визнання заслуг тих, хто щодня рятує життя, захищає від хвороб, допомагає повернути радість життя і впевненість у собі і власних силах.

Історія свята


В список професійних свят сучасній України День медика потрапив до світського календаря. Вперше цей день відзначався в далекому 1980 році, коли Верховна Рада заснувала спеціальне свято для працівників медичної сфери. З розпадом СРСР свято плавно перекочувало з радянського минулого в теперішнє сьогодення.

Традиції свята


День медика, мабуть, можна сміливо назвати одним з найбільш формалізованих професійних свят країни. Цей день практично повністю присвячений підведенню підсумків у сфері медичного обслуговування, виявлення найбільш відзначившихся медиків, озвучення проблематики медицини. До Дня медика присвячено більшість засідань, круглих столів, конференцій та нарад медиків.
Регіональна адміністрація в цей день, як правило, проводить урочисті нагородження видаючих медиків, причому у списку гідних потрапляють не лише керівники відділень, але і рядові лікарі та медичні сестри. Нагороджують найбільш відзначившихся представників професії дипломами, почесними грамотами, пам'ятними призами. Керівництво медустанов виписує грошові заохочення і премії колективу лікарень, поліклінік, стаціонарів.
День медика в 2018 році: якого числа

Ну і не варто забувати про привітання з боку хворих – як минулих, так і нинішніх. Всі, хто колись лікувався (або лікується в клініці, прагнуть висловити свої теплі побажання своїм лікарям і медсестрам, тим, хто лікував і доглядав у важкий період хвороби. Побажайте всього найкращого лікарям, медсестрам, лаборантам, санітарам, фармацевтам, навіть водіям швидкої, завдяки яким допомога прибуває вчасно. Навіть не обов'язково робити це особисто, можна звернутися з душевними словами по телефону або залишити свої привітання на сайті медичного закладу. Повірте, подяка, висловлена від усього серця словами, коштує багато, і для тих, хто трудиться на благо вашого здоров'я, такі привітання мають величезну цінність.
загрузка...
День медика в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають