• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Рамадан 2018 якого числа початок і кінець

Дев'ятий місяць мусульманського календаря – Рамадан, місяць пісту і молитов, думок про бога і прагнення до очищення. У 2018 році початок і кінець Рамадану випадають на 17 травня і 16 червня відповідно.

Рамадан в 2018 році


Ісламський релігійний календар безпосередньо залежить від місячних циклів, а тому зовсім не збігається ні з повсюдно прийнятим сьогодні григоріанським, ні з існуючих раніше в християнському світі юліанським календарями. Тому і питання, якого числа починається Рамадан в 2018 році, цілком закономірний, адже кожен календарний рік початок і кінець одного з найбільш важливих подій в житті кожного правовірного припадає на різний час.
У 2018 році Рамадан почнеться в четвер 17 травня і завершиться у неділю 16 червня.
Варто пам'ятати, що в календарі Хіджри (саме так називається ісламський календар) добу беруть свій початок не з півночі, а з того моменту, як сонце повністю сховається за лінією горизонту. Тобто піст фактично почнеться пізно увечері 17 травня.

Що таке Рамадан


Рамадан – один з п'яти стовпів віри в ісламі, одне з обов'язкових приписів шаріату, які зобов'язаний виконати кожен мусульманин. Без дотримання пісту в священний місяць правовірний не може вважати себе істинно віруючим, адже піст – це не тільки обмеження в їжі і пиття, але духовне очищення людини, символ його прагнення до Аллаха.
У хадісах Пророка Рамадан названий місяцем благословенним. Чому? Якщо вірити життєписам Пророка Мухаммеда, в цей час ангел Джабраїл вручив йому в печерах Хіра тексти священного Корану. Так благословення Аллаха зійшло на послідовників Пророка, і всі віруючі повинні присвятити свої думки бога у цей священний час.
Рамадан 2018 якого числа початок і кінець

Головна особливість дев'ятого місяця календар Хіджри – очищення. І строгі обмеження в їжі повинні сприяти в очищенні тілесному, а молитви, що читаються протягом дня – духовному очищенню. Крім того, вважається, що піст допомагає багатому краще зрозуміти страждання бідних, а тому в Рамадан прийнято подавати милостиню і творити добрі справи – закят і садака.
Рамадан – час праць і молитов; воістину богоугодною справою буде для правовірного прочитати весь Коран за час пісту. Це заняття – читання сур і хадисів — не тільки зміцнить його віру, але і допоможе очистити душу від скверни. Адже Пророк навчав: все погане, що відбувається в житті людини, йде не ззовні, а зсередини, тобто є наслідком внутрішньої скверни, зла, накопиченого в душі.

Піст в Рамадан


Основа пісту в Рамадан коротка і зрозуміла – послідовник ісламу не повинен вживати їжу, пити воду та інші напої) в той час, коли сонце блищить на небосхилі. Ранковий прийом їжі – сухур – повинен завершиться до того моменту, як край світила здасться над лінією горизонту. Вечірній прийом – іфтар – починається лише після заходу сонця. Слідуючи цим приписам, власники кафе і ресторанів в ісламських країнах у Рамадан відкривають свої заклади тільки ввечері.
Однак пістити треба – і можна далеко не кожному. Так, обмежувати себе в їжі під час Рамадану заборонено хворим – тобто тим, чиє здоров'я може бути підірвано мізерною або не вчасно прийнятою їжею. Під цю заборону підпадають і подорожні, тобто ті, хто в даний момент знаходиться далеко від будинку (навіть якщо це тривале відрядження). Не повинні дотримуватися пісту і вагітні жінки і матері, що годують; від обмежень в їжі можуть відмовитися і люди похилого віку – правда, після Рамадану вони повинні «нагодувати бідняків», тобто або накрити багатий стіл для бідних, або зробити грошову пожертву на користь незаможних.
Рамадан 2018 якого числа початок і кінець

Кожен день пісту в Рамадан повинен починатися з читання нията – наміри. Цим мусульманин як би показує, що він має намір присвятити наступний день богу, має намір дотримувати піст, читати молитви і очищати тіло і душу. Пропуск нията – одне з найбільш вагомих помилок в Рамадан, тобто день без оголошення наміри «не зараховується», вважається пропущеним. За кожний пропущений день правовірний повинен буде пістити шість днів після Рамадану.
Після нията слід сухур – ранкове розговіння, сніданок. Завершити його необхідно до світанку, точніше, до сходу сонця; схід віруючі зустрічають молитвою. Увечері після заходу сонця і вечірньої молитви слід іфтар – вечірній прийом їжі. За ним слідує ще одна молитва, правда, вже необов'язкова. Під час пісту під забороною знаходяться всілякі забави і розваги, паління, зайняття сексом, прийом ліків (крім уколів). Завершується Рамадан великим святом – Ураза-байрамом.
загрузка...
Рамадан 2018 якого числа початок і кінець
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають