• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День медсестри в 2018 році

Люди, від яких залежить наше одужання в лікарнях – це не тільки лікарі. В першу чергу це медичні сестри – адже саме вони вчасно подадуть ліки і виміряють температуру, відзначать зміна самопочуття і проведуть аналіз, зроблять перев'язку і піставлять укол. Всі необхідні процедури лягають на плечі медсестер, і такий самовіддану працю повинен бути оцінений по достоїнству. У знак визнання їх заслуг міжнародна спільнота заснувала особливий професійне свято – День медсестри. Про те, що це за свято і як він з'явився, якого числа День медсестри в 2018 році, традиції святкування та історія сестринської справи – в нашій статті.

Якого числа День медсестри в 2018 році


День медичної сестри – свято з багаторічною історією. Вперше його святкували понад півстоліття тому – у 1965 році, хоча думка про щорічне вшанування трудівниць лікарень і поліклінік вперше була висловлена на дванадцять років раніше – у 1953 році. Однак свій сучасний вигляд, в тому числі і загальну дату святкування, День медсестри знайшов лише в 1974 році. Якого числа відзначається День медичної сестри?
У 2018 році День медсестри святкується в суботу 12 травня.
Ця Дата зафіксована в календарі, тобто щороку це свято відзначається в один і той же день 12 травня.
День медсестри в 2018 році

ICN або Міжнародна рада медичних сестер


Керує святом ICN — International Council of Nurses, що в перекладі означає Міжнародна рада медсестер. Кожен рік ICN оголошує загальну тему свята, приділяючи пильну увагу тій чи іншій сфері діяльності медсестер. Таким чином організація висвітлює проблеми сестринського догляду у всьому світі, сприяючи їх вирішення.
Крім загальної теми щорічного свята, ICN проводить та іншу підготовку – друкує буклети, готує відеоматеріали, які допомагають розвивати і просувати професію. Символом організації ось уже багато років є Біле серце. Стилізоване зображення серця давно відомо як символ турботи і людяності. Білий колір, в свою чергу, втілює чистоту і гігієну.

Флоренс Найтінгейл


Чому для святкування Дня медичних сестер було обрано саме 12 травня? Це число запропонував ICN в 1974 році, представляючи професійне свято в ООН. Дата вибрана на честь Флоренс Найтінгейл – засновниці сестринської служби в тому вигляді, в якому вона знайома нам зараз.
Флоренс Найтінгейл народилася 12 травня 1820 році у Великобританії. Дівчина отримала блискучу на ті часи освіту, однак всупереч волі родини мріяла пов'язати своє життя з медициною. Досягнувши двадцятирічного віку, Флоренс заявила рідним, що вирішила стати медсестрою, і батьки прийшли в жах від вибору доньки. Професія медсестри або доглядальниці вважалася не просто негідною дівчата з хорошої сім'ї – у той час доглядом за хворими в Англії займалися здебільшого «занепалі жінки», тобто п'янички, колишні повії, безробітні, що не знайшли свого місця в житті.
Але міс Найтінгейл була наполеглива – і через кілька років відправляється в Європу для того, щоб вивчити сестринська справа на наочному прикладі. Після численних відвідувань хворих і особового догляду за ними, після вивчення сестринського справи у черниць Флоренс повертається в Лондон, де стає управляє однією з невеликих приватних клінік.
День медсестри в 2018 році

Розгорілася Кримська війна, в якій брала участь і Англія, стала справжнім трампліном для розвитку сестринської справи. Флоренс Найтінгейл їде до лінії фронту, запропонувавши допомогу польових шпиталях. Спочатку в Туреччині, а потім і безпосередньо в Криму вона фактично з нуля організовує догляд за післяопераційними хворими. Гігієна, санітарія, плановий прийом ліків – все, що сьогодні нам здається природним у медичному догляді, на той момент було воістину революційним нововведенням. І справа міс Найтінгейл дало свої плоди – за півроку смертність серед солдатів і офіцерів, прооперованих у військово-польових госпіталях, упала в десятки разів. Збереглися навіть офіційні дані щодо зниження втрат серед особового складу британської армії – з 42% до 22%.
Ім'я Найтінгейл стає надзвичайно популярним. Її запрошують не тільки у військові госпіталі, але і державні, і приватні клініки. Лікарі Англії, а потім і Європи, прагнуть перейняти досвід першої цієї медсестри, організовуючи в лікарнях і госпіталях повноцінний сестринський догляд. А в 1860 році Флоренс Найтінгейл відкриває школу медсестер, щоб випускниці її навчального закладу могли поширювати ідеї правильного медичного догляду по всьому світу.
Сьогодні ім'я Флоренс Найтінгейл стало символом сестринського догляду, а її заслуги в організації сучасної медицини визнані у всьому світі.
загрузка...
День медсестри в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають