• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Миколай літній в 2018 році

Православні християни з пошаною і повагою ставляться до Миколи Чудотворця і шанують його пам'ять два рази на рік – взимку та навесні. Про дату Миколи Зимового (19 грудня) знають навіть маленькі діти, а ось питання про те, якого числа Річний Нікола в 2018 році, цікавить багатьох людей. Звичаї святкування цього дня передаються протягом багатьох поколінь від старих до молодих, оскільки віра в чудодійну силу святого живе в серцях людей.

Якого числа літній Миколай в 2018 році?


День Миколи літьнього щорічно припадає на один і той же день. Вшанування його пам'яті у теплий період відбувається 22 травня. За юліанським календарем це свято випадає на 9 травня. Незважаючи на те, що святкування проводять у весняний період, Ніколу називають літнім.
Вважається, що в цей день весна зустрічається з літом і після цього дня вже не буде заморозків ночами, а сонце буде гріти жарко по-літньому. У зв'язку з цим нерідко свято називають Миколою Зовнішним або Миколою Теплим. У церкві цей день називають Перенесення мощей святителя і Чудотворця Миколая.
Миколай літній в 2018 році

Як виникло свято?


Православні християни вшановують Миколая Чудотворця двічі в році:

 • 19 грудня – в день його смерті.

 • 22 травня – в день переміщення його мощей у місто Бар.


 • Святий Миколай вважається Божим угодником. Незважаючи на любов до нього з боку людей, він завжди залишався простим і служив Господу. Помер він в середині IV століття і був похований в Лікійський кафедральному храмі.
  Мощі святого зберігалися на території Греції кілька століть. У VIII нападу турків на країну стали регулярними. Після руйнівних грабежів вони спалювали міста, які траплялися на їхньому шляху. До того ж під час цих походів відбувалися осквернення святих місць. Вони хотіли дістатися до останків Миколи Чудотворця і знищити їх безповоротно.
  У 1087 році в місто Світу прибули жителі Бару, щоб забрати Миколаєві мощі. На їх шляху стали ченці, які охороняли останки, але їх зв'язали, а цінний вантаж повантажили на судно. 8 травня вони повернулися в рідне місто. На наступний день святі мощі були урочисто занесені в храм Стефана, де вони перебувають і нині.
  Миколай літній в 2018 році

  День перенесення мощей стали шанувати православні християни. У католиків цього свята немає, та й деякі православні країни, наприклад, Греція, досі його не визнають. Більше всього Літнього Миколая святкують слов'янські народи. З цим святим і святом пов'язано чимало традицій та звичаїв.
  Микола Чудотворець є єдиним святим, вшанування пам'яті якого відбувається двічі в році. Віруючі стверджують, що він був угодником Бога. Навіть існує легенда, чому два свята присвячені йому. Одного разу Микола Чудотворець і святий Касьян йшли по дорозі. Вони побачили, як вооз селянина застряг у багнюці, і той марно намагався його витягнути. Святий Касіян тільки подивився і пішов далі, а Микола став допомагати чоловікові, не боячись забруднитися в багнюці. За цей благородний вчинок і нагородив його Господь.
  Всі любили і шанували Миколая ще за життя. Зараз практично в кожному місті можна знайти храм, названий на його честь. Християни вірять, що святий володіє величезною силою і завжди допомагає тим, що звертається до нього з молитвою.
  Миколай літній в 2018 році

  Традиції і звичаї свята


  Знаючи, якого числа в 2018 році Миколай Літній, люди заздалегідь готуються до цього свята. У цей день люди роблять такі вчинки:

 • Йдуть до церкви і моляться Господу, звертаються з проханнями про допомогу до Миколі Чудотворцю. Дівчата просять про шлюб, селяни – про гарний урожай, батьки – здоров'я своїм дітям.

 • Влаштовують народні гуляння. Гостей пригощають випічкою з родзинками і повидлом та іншими смаколиками. Дозволено пити пиво і вино. Наші предки готувалися до цього дня заздалегідь і на початку травня ставили бродити хмільний напій.

 • З ранку дорослі і діти вмиваються росою, щоб відігнати від себе всі хвороби і недуги.


 • У давні часи В цей день вперше залишали коней на ніч у полі, так як святий вважається покровителем цих тварин. Їх охороняли молоді хлопці, які всю ніч не спали. Зазвичай це дія супроводжувалася гуляннями, піснями і танцями.
  Згідно з народним повір'ям, якщо на Літнього Миколая йде дощ, то урожай буде хорошим. Якщо дощу немає, то люди збиралися біля колодязів і інших джерел води і молилися святому, а після водою кропили один одного, городи і худобу.
  загрузка...
  Миколай літній в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають