• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата

Багато сучасні свята сягають корінням в язичницьке минуле. Свято під цікавою назвою Червона Гірка не є винятком і досі відзначається багатьма слов'янськими народами. Він встиг обрости різними традиціями, а також прикметами і забобонами.
Незважаючи на те, що в основному його відзначають в сільській місцевості, жителям мегаполісу теж не завадить бути обізнаними про тих звичаях, які приурочені до цього дня.
Хоча Червона Гірка має язичницьке коріння, він вважається церковним святом. Традиційно його початком вважається приуроченим до наступного неділі після Великодня. Тому враховуючи той факт, що день святкування великого дня Пасхи і не має пістійної дати, і кожен рік припадає на різне число і місяць, день Червона Гірка також залежить від церковного календаря.
Саме тому слід бути завчасно поінформованим про те, коли буде Червона Гірка в 2018 році , щоб встигнути підготуватися до давнього свята з сучасними традиціями.

Історія виникнення свята


Свято з незвичайною назвою Червона Гірка йде корінням в язичницьке минуле всіх слов'янських народів. Він виник ще задовго до приходу християнство на територію Київської Русі, і був відомий у східних слов'ян близько 1500 років тому. У ті часи він уособлював день набрання весни в свої права після тривалих зимових холодів.
Назва свята складається з двох слів неспроста. Він іменується «Червоний» як підкреслення краси природи, незмінно приходить з настанням весняного тепла.
Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата


Раніше наші предки називали словом «червоний» все те, що могло означати красу або підкреслювало її наявність у кого – небудь. Наприклад, про наділеної красою дівчини в народі говорили «красна дівиця» і т. д. Тому день, який знаменує початок вступу весни в свої права і отримав таку цікаву першу частину назви.
Слово «Гірка» стало другою частиною назви теж неспроста. Враховуючи те, що перші промені ласкавого сонечка растапливали залишки снігу саме на височини в першу чергу, наші предки саме там влаштовували гуляння на честь остаточного приходу весни.
Незважаючи на те, що з тих пір пройшло вже не одне тисячоліття, назва свята міцно закріпилася в народі. Кожен рік він відзначається в різні дні, але Червона Гірка в 2018 році буде проходити саме 15 квітня.

Християнське перетворення


З приходом християнства на територію Київської Русі свято Червона Гірка був перетворений з важливого язичницького дійства в церковна подія. Він слід через деякий час після Православної Пасхи , тому став асоціюватися з Антипаскою в церковному поданні.
Вважається, що після смерті Ісуса Христа апістол Фома не повірив у швидке відродження його духу. Він бажав отримати докази воскресіння великого вчителя і дуже хотів побачити його живим у плоті. Тому Ісус явився перед ним в образі живої людини і тільки тоді Фома міг повірити в те, що відбувається.
Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата

З тих пір для увічнення в пам'яті людей про диво воскресіння та отримання доказів події багато століть тому, свято Червона Гірка, який символізує початок нового життя, був залишений, але отримав деякі перетворення під християнські канони. Таким чином, церквою було увічнено явище Ісуса Христа апістолу Фомі на восьмий день після воскресіння з мертвих.

Традиції святкування


Сучасні звичаї святкування багато в чому схожі з тим, як день Червона Гірка відзначався нашими предками – язичниками. В основі свята лежать народні гуляння, під час яких люди починають початок довгоочікуваного теплого сезону. Віруючі християни пов'язують оновлення Сонця з воскресінням Сина Божого, і, відповідно радіють цьому.
Як відомо, символом нового життя вважається яйце. Саме тому в цей день жінки роблять крашанки, яким потім пригощають всіх своїх рідних і близьких. А молоді дівчата і хлопці, які планують одружитися один з одним, разом ходять в гості до тих, хто вже поєднався шлюбом, де їх пригощають яєчнею і круглим короваєм.
Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата

[ads_middle_center2]
Червона Гірка багато в чому є також дівочим днем, адже саме у цей період до них можуть приходити свататися женихи. До цієї події необхідно підготуватися заздалегідь, накрити пишний стіл і одягнутися в найкращий одяг, як і сотні років тому робили наші предки.
Тим людям, які прийдуть свататися і співати вінчальні пісні, традиції слід винести чарку з міцним спиртним напоєм і дати шматочок святкового короваю. Червона Гірка це сприятливий період для вінчання в 2018 році .
Також на головній площі кожного населеного пункту влаштовуються веселі масові гуляння з хороводами, танцями, співами та розважальними атракціонами. Крім цього на площі влаштовуються символічні змагання, де кожен охочий може продемонструвати спритність і фізичну силу.

Народні прикмети


Ще з давніх часів язичництва до нас дійшло безліч різноманітних прислів'їв та прикмет, не втрачають актуальності і сьогодні. Це пов'язано з особливим статусом свята, адже саме він знаменує початок нового повороту у житті. У народі досі існує повір'я про те, що в цей день незаміжньою дівчині обов'язково потрібно власноруч спекти весільний коровай, представляючи під час замішування тіста щасливе сімейне життя в майбутньому.
Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата

Чарівний коровай слід зберігати перед іконою Покрови Пресвятої Богородиці до того моменту, поки дівчина не прийдуть свати. Зазвичай це трапляється протягом наступного року. Коли коровай особливий виконає свою місію залучення гідного нареченого, дівчині необхідно його розкришити і скормити птахам.
Також є чимало прикмет, пов'язаних з цим особливим днем:

 • Якщо кинути в колодязь одну монету, загадавши при цьому найзаповітніше бажання, воно неодмінно збудеться;

 • Той, хто помиє всі ікони в домі напередодні свята, а потім сам вмиється в день Червоної Гірки цією водою, обов'язково незабаром розбагатіє;

 • Якщо молоді люди познайомляться в цей свято, то скоро стануть закоханою парою.


 • Всі повір'я і прикмети перевірені часом, тому до них можна і потрібно прислухатися.

  Відео


  загрузка...
  Червона Гірка 2018 | Якого числа Антипасха, весілля і прикмети, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають