• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Старий Новий 2018 рік

14 січня, коли відзначається Старий Новий рік, в 2018 році випадає на неділю. У росіян, чтущих традиції цього свята, з'являється хороша можливість провести його в колі сім'ї із дотриманням усіх звичаїв.


Про виникнення свята


Василів день – 14 січня – церковному календарі присвячений одному з видатних сподвижників християнської релігії Василю Великому. Пройнявшись вірою в Ісуса Христа, він з 17 років брав участь у богослужіннях, був читцем. Після подорожі до Єгипту на своїй Батьківщині він заклав кілька монастирів. Для нових храмів написав статут.


За всі свої справи, аскетизм і невідступність від віри Василя Великого посвятили в просвитери. Він активно займався благодійністю, створював будинки та притулки для бідних та хворих. За 8 років до смерті його було обрано архієпископом Кесарії Каппадокійської.


Василій Великий є символом щедрості, доброти і людської участі. Тому багато традиції цього свята пов'язані з частуваннями, роздачею подарунків, ворожіннями.


Свято Старий новий рік – винахід СРСР, незрозумілий для інших мешканців планети. Він виник на початку встановлення Радянської влади, коли нові керівники країни вирішили змінити юліанський календар на григоріанський. У результаті відбулося зміщення дат, і у росіян з'явилося дві новорічні свята: за новим стилем 1 січня, по-старому – 14. Старий новий рік залишається одним з найулюбленіших свят людей, чтущих православні традиції.


Старий Новий 2018 рік


Про традиції і звичаї Старого нового року


У 2018 році Старий Новий рік відзначатимуть за всіма правилами цього свята. Є традиційні обряди, дотримання яких обіцяє удачу, благополуччя людини і його близьким.


У переддень Василя (з 13 на 14 січня) дівчата ворожили. Вважалося, що буде загадано ніч на Старий новий рік, збудеться, а що збудеться – не минеться. Дівчата в цей час ворожили на судженого. Наприклад, кидали за ворота валянок. «Куди покаже носок, звідти приїде женішок». Щоб перевірити, наскільки багатим буде майбутній рік, «годували рахунковим курку зерном».


Овсень


У російських селах здійснювали обряд овсеня. Господиня будинку (старша з жінок) в 2 години ночі діставала з комори крупу: овес, ячмінь, пшеницю або іншу. Господар приносив джерельної води. Дві посудини ставили на стіл і чекали, коли истопится піч. Потім крупу засипали в чавунець, заливали водою і ставили на вугілля у вогнище. Вся сім'я сідала за стіл, чекаючи, коли каша звариться.


Старий Новий 2018 рік


Після того, як господиня виймала горщик з печі, всі домочадці оглядали його. Вилізла з посуду каша означала біду, нещастя. Якщо горщик виявився тріснутим або не заповнився вщерть, будинку загрожувала бідність.


Далі знімали пінку і дивилися, якого кольору стала каша. Червоний відтінок і велика, разваристая крупа обіцяла щастя і достаток, хороший урожай. Погано разварившиеся, білого кольору крупинки було поганим знаком. Якщо прикметна каша віщувала хороше, нею снідали. Погану — виносили з дому і викидали в річкову воду за течією, щоб воно забрало горе і нещастя.


Щедрування, колядування, посівання


У багатьох православних народів прийнято на Васильєв день ходити по домівках у вигляді ряджених, славити господарів і отримувати від них частування. Цей обряд супроводжується веселими піснями, примовками – колядками, щедрівками. Вважається, що чим краще обдарує господар вдома колядників (зазвичай їх роль грають хлопці та дівчата), тим багатшою буде будинок в наступаючому році. Щоб спіймати удачу, ряджених давали пироги, солодощі, монети, іноді смажених поросят, птицю та ін


У деяких областях ряджені займалися посеванием. Приходячи в будинок до односельцям, вони розкидали пшеницю, овес, гречку, ін. Після їх відходу господиня або діти збирали зернятка і зберігали їх до посівної.


Старий Новий 2018 рік


Про прикмети


У ніч, коли настане Старий Новий рік 2018 року, слід примітити погоду.

Якщо багато в полі снігу, чекай в коморі багато хліба. Літо буде теплим, в міру дощовим.
Спекотне і сухе літо очікується при морозному і бесснежном січні.
Туманний ранок на Васильєв день передвіщало багатий урожай. А завірюха обіцяла багато горіхів.Здавна вважалося, що радісний і щасливий Васильєв день обіцяє хороший рік. Відзначаючи Старий Новий рік в 2018 році, слід згадати поради предком і провести його весело.

загрузка...
Старий Новий 2018 рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають