• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Лазарева субота в 2018 році

Лазарева субота – один з важливих православних свят, так як шанує силу і міць Господа, тому багатьох людей хвилює, якого числа це свято буде в 2018 році. Історичні події, які шанують люди в цей день, описані в Біблії, а протягом багатьох століть сформувалися традиції та звичаї цього свята.


Якого числа Лазарева субота в 2018 році?


Лазарева субота щорічно відзначається в різні дні, так як залежить від Пасхи та Великого пісту. Лазарева субота випадає на шосту суботу седмиці і передує Вербної неділі, тому іноді її ще називають Вербною суботою.


У 2018 році Лазарева субота припадає на 31 березня, так як Вербна неділя святкуватиметься 1 квітня – рівно за тиждень до Великодня (8 квітня).


Лазарева субота в 2018 році


Історія свята


Серед віруючих Лазарева субота є одним з важливих свят, хоча його і не відзначають пишними урочистостями та гуляннями. Пов'язана Вербна субота з воскресінням Лазаря Ісусом Христом, з подіями, які стали справжнім дивом серед віруючих в Бога.


Лазар був одним з кращих друзів Ісуса. Син Божий часто відвідував його і дуже любив. Одного разу до Ісуса дійшли чутки, що Лазар тяжко захворів, він зібрався в дорогу і вирушив до нього в Віфанії. Шлях був не близьким, тому досяг місця призначення Спаситель тільки через 4 дні. Лазар до того моменту помер і був похований сестрами за традиціями, які тоді шанували. Його помістили в печеру і завалили камінням.


Коли Ісус прийшов у місто, новина про смерть одного викликала у нього сльози на очах. Він прямо вирушив до печери і попросив, щоб каміння з входу прибрали. Після він почав молиться Своєму Батькові, а в кінці виголосив такі слова: «Лазарю, вийди сюди!».


Яким було здивування присутніх людей, коли з печери вийшов живий Лазар. Ці події передували Входу Господа в Єрусалим. І хоча між цими подіями минуло кілька тижнів, зараз вони відзначаються віруючими в одні вихідні – Вербна субота і неділя.


Вважається, що події цього дня викликали в іудеїв бажання вбити Ісуса Христа. Незабаром почалися гоніння за Божим сином, що згодом закінчилися розп'яттям Спасителя на хресті.


Лазарева субота в 2018 році


Як святкують Лазареву суботу?


Лазарева субота в 2018 році, як в інші роки, припадати на період Великого пісту, тому пишних святкувань та народних гулянь у цей день не влаштовують. У Вербну суботу віруючі обов'язково виконують такі дії:

Вирушають до церкви на вечірню службу, щоб вшанувати велику силу і могутність Господа, який створив диво і воскресив Лазаря. Вони моляться та співають пісні, просять прощення і щиро вірять в те, що в Судний день Бог воскресить їх, як колись воскресив Лазаря.
Готуються до Вербної неділі. Готують гілочки верби з вечора, щоб на наступний день освятити в церкві. У деяких регіонах вербові гілки святять вже ввечері в суботу.
Господині готують перші і другі страви на воскресіння, так як стояти на кухні в день Входу господнього в Єрусалим вважається гріхом.Традиції і звичаї святкування цього православного свята трохи відрізняються у різних народів. Наприклад, серби з вечора прив'язували до вербовим гілках дзвіночки, а у Болгарії існує народний обряд лазарування. Дівчинки 7-9 років одягаються в народні вбрання і діляться на групи по три людини. Вона з дівчаток одягається в наречену і прикриває обличчя короткою фатою. Діти ходять по домівках і співають пісні, а їм за це дають сирі яйця і монети.


Лазарева субота в 2018 році


Що їдять в Лазареву суботу?


Оскільки Лазарева субота припадає на Великий піст, на столі повинні бути тільки пісні страви. Традиційно господині готували такі страви:

Кашу з гречки або іншої крупи.
Рослинну їжу з невеликою кількістю рослинного масла.
Пісну випічку.Також в цей день віруючим дозволяється рибну ікру їсти і пити вино, але вони не влаштовують гуляння і посиденьок.


Вдень у Вербну суботу дозволено займатися фізичною працею, а ввечері всі віруючі вирушають на службу в церкву і відкладають всі домашні справи і турботи. У цей суботній вечір обов'язково потрібно купити або вирізати вербові гілки, а потім освятити в церкві, щоб вони стали сильним оберегом членів сім'ї і дому.

загрузка...
Лазарева субота в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають