• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Різдво Христове в 2018 році

Один з найбільш очікуваних православних свят – Різдво Христове.


У 2018 році дата його проведення залишиться незмінною — 7 січня.


Які старозавітні події відбулися в цей день, і чому він так доріг для кожної віруючої людини?


Євангельська історія Різдва Христового


Народження Ісуса докладно описали Матвій і Лука. Згідно з Євангелієм, ангел повідомив Марії з Назарету, що вона стане матір'ю Сина Божого, Спасителя всіх людей на Землі. Вагітна жінка та її чоловік Йосип були змушені поїхати до Віфлеєму. За вказівкою імператора Августа, в той час проводилася перепис населення. Кожен житель країни повинен був прибути в місто свого народження. Йосип походив з родини Давида з Вифлеєму.


Різдво Христове в 2018 році


Місто заповнили приїжджі. Для подружжя не знайшлося місця для ночівлі. Вони зупинились у печері, де зазвичай від негоди ховалися чабани. У цій скромній обстановці і з'явився Богонемовля. Колискою йому служили ясла, а дихання тварин рятувало від холоду. Першими привітати і поклонитися Спасителеві прийшли пастухи. Ангел розповів їм про народження Христа. Волхви вирахували дату і змогли знайти місце, завдяки світла Віфлеємської зірки. Вони принесли дари:

золото (цареві);
ладан – храмові пахощі (Бога);
смирну, ароматичну смолу, яка використовувалася при похованні людини.Поява Христа на землі було передбачено в Старому Завіті. Праведні люди чекали цієї події. Воно стало ключовим в історії людства, так як означало надію на вічне життя і спасіння. Рік народження Божого Сина поклав початок нової ери.


Різдво Христове в 2018 році


Історія святкування Різдва Христового


Дата народження Ісуса – умовна, точна в Євангелії не вказана. Її встановили у 431 році отці церкви. Версій про такому виборі багато:

її пов'язують з святом бога Сонця в Римській імперії (25 грудня);
співвідносять з днем творіння Адама;
обчислюють за попереднім подій (зачаттям Іоанна Предтечі, Благовіщенням).На Русі стали святкувати в X столітті. Багато традиції і обряди, ворожіння, йдуть в давньослов'янські звичаї.


Петро Перший в 1700 році указом пістановив відзначати Новий рік гуляннями, салютами. Незважаючи на це, Різдво залишалася найулюбленішим святом аж до революції. Саме до цієї події влаштовували базари, заздалегідь закуповувалися продукти. Родичам, друзям і знайомим вже в листопаді писали і розсилали вітальні листівки. З середини XIX століття, слідуючи німецької традиції, наряджали ялинку. Вона символізувала древо пізнання, іграшки і кульки – його плоди. Після 1917 року Різдво оголосили старорежимною забобоном. Головний акцент радянські ідеологи перенесли на Новий рік. Примітно, що російська православна церква не визнала перехід в 1918 році на григоріанський календар. Тому Різдво Христове і в 2018 році святкується з різницею в 13 днів з західноєвропейськими країнами.


Різдво Христове в 2018 році


Символи і традиції святкування Різдва Христового


В Росії підготовка до торжества починалася задовго до Різдва. За церковним календарем святу передує сорокаденний піст. У Святвечір, 6 січня він особливо суворо дотримувалися. В будинку наводилась чистота і порядок. Сім'я готувалася до вечірньої трапези. На стіл під скатертину підстилав солому в пам'ять про Вифлеємські ясла, в які помістили маленького Ісуса.


Усі страви готували без м'яса і молока, так як ще тривав піст. На вечерю варили сочиво з ячмінного зерна або пшениці. До нього додавали для солодощі мед або мигдальний сік. З сушених фруктів готували узвар. Страви – символічні. За старих часів кутю подавали на поминках, а узвар – коли народжувалася дитина. Стіл прикрашали колосками пшениці, запалювали лампади. Сім'я сідала трапезувати з появою першої зірки. Після вечері читали Євангеліє, проводили час за розмовами.


Різдво Христове в 2018 році


Галасливі гуляння, походи в гості відкладали на наступний день, на Різдво. Готували подарунки, особливо намагалися порадувати дітей. Головними цінностями свята залишалися благі справи, молитва, милосердя. Самотніх знайомих і друзів запрошували на сімейну вечерю. В цей день і напередодні було прийнято роздавати милостиню, допомагати бідним. Збирали подарунки бідним людям, відвідували лікарні. Окремої традицією було славлення Господа. Гостей, які приходили з обрядовими піснями обдаровували солодощами, монетами.

загрузка...
Різдво Христове в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають