• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Хрещення в 2018 році

Щорічно Хрещення стає важливою подією в житті віруючих людей по всьому світу. Хрещення в 2018 році доведеться на 19 січня однак важливо не тільки знати про свято і почитати його, але й ознайомитися з його основними традиціями.


Значення урочистості


Хрещення в січні 2018 року буде проходити за стандартною схемою з вирубанням ополонці, освітленням води і купанням в ній. Звідки ж бере початок це свято? У джерелах, що дійшли з Єгипту, Персії та Індії згадується, що обряд обмивання водою існував ще в Стародавньому світі. Тоді його сприймали як символічний спосіб морального очищення.


Проте саме поняття виникло після хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем. Ця подія згадується в трьох синоптичних Євангеліях. Під час обряду з небес зійшов Святий дух в вигляді білого голуба. Тоді ж і голос, що доноситься з небес сповістив про наступне: «Цей є син мій улюблений, в якому моє благовоління».


Традиції та обряди, пов'язані з торжеством неодноразово модернізувалися і змінювалися. У деяких традиціях знайшлося місце навіть для язичницьких слідів давньоруської культури, але в більшості своїй, вони безпосередньо пов'язані з релігійними принципами.


Звичаї урочистості


Намагаючись дізнатися, коли свято Хрещення в 2018 році відбудеться, сучасна людина часто забуває, що одним з головних релігійних урочистостей передують Святки. В цей календарний період люди гадали, влаштовували народні гуляння, а по самій землі ходила нечисть. Коли ж приходив час Хрещення, у водоймі вирубалась ополонку у вигляді хреста, куди і сходила вся нечисть. Тут же і купалися місцеві жителі, очищаючи себе від гріха.


Які ж традиції свята актуальні і для сучасного світу?

У заздалегідь підготовлену ополонку служитель церкви повинен занурити хрест, символізуючи тим самим освячення води.
Всі, хто бажає позбутися своїх гріхів, повинні занурюватися в ополонку з головою, адже вода вважається не тільки цілющою, а й змиває всі погані помисли.
У холодній воді рекомендується перебувати тільки 3 хвилини, а перед зануренням треба перехреститися і сказати: «В ім'я отця, сина і святого духа».
При бажанні можна взяти участь у хресному ході та молебні, які відбуваються до освітлення води і занурення в ополонку.У кожного народу існують свої назви свята та традиції, пов'язані з ними. Так, у Македонії свято отримало назву «Водиці», а в Болгарії «Йордановден». Існує традиція і по киданню дерев'яного хреста у воду. Після того, як хрест опиниться в ополонці, за ним необхідно пірнути. Виловлювання релігійного символу давно стало почесним обов'язком.


Хрещення в 2018 році


Занурення в ополонку на Водохреща у 2018 році не повинно бути простою розвагою, адже мова йде про важливий релігійному обряді. Пірнати можна лише в спеціально відведені для цього ополонці, не перевищуючи час перебування у воді. Вирішуватися на занурення можна лише в тому випадку, якщо людина впевнена у своєму ідеальному здоров'я, а для дітей і людей в похилому віці такі обмивання і зовсім вважаються неприпустимими.


Ворожіння та прикмети


Ще одна невід'ємна частина свята — ворожіння. Незважаючи на те, що церква визнає будь-які форми ворожіння смертним гріхом, вони неймовірно популярні саме напередодні торжества. Тут важливо пам'ятати про наступні нюанси:

у ніч перед Водохрещем Бог найкраще чує молитви віруючих, тому в своїх ворожіннях потрібно звертатися саме до нього;
на людину, що намагається зазирнути у своє майбутнє обов'язково повинен бути червоний предмет одягу, так як колір символізує щастя або швидке заміжжя;
у ніч перед торжеством під подушку кладуть колечко або гребінець, що допомагає побачити свого судженого уві сні;
доброю прикметою вважається розбити тарілку або чашку, оскільки це напевно призведе до швидкого весілля.До речі, прийме, так або інакше пов'язаних з Хрещенням існує навіть занадто багато. Так, якщо в день Хрещення випадає багато снігу, то рік буде врожайним і вдалим. Якщо погода виявляється морозною і вітряної, а снігу не випадає, значить і новий рік виявиться посушливим.


Хрещення в 2018 році


Доброю прикметою вважається знайомство з кимось під час купання в ополонці. Таке знайомство напевно виллється в багаторічну дружбу.


Хрещення — світлий свято, що має багаті традиції і дивовижну історію. Зовсім не обов'язково занурюватися в холодну ополонку, щоб відчути атмосферу свята, і іноді для цього достатньо лише звернутися з молитвою до небес.

загрузка...
Хрещення в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають