• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Песах в 2018 році

Якого числа Песах в 2018 році? — цікавляться всі віруючі іудеї. Історія цього древнього і важливого свята нараховує не одне тисячоліття. Хоча назва і схоже з православною Пасхою, значення його інше. Песах знаменує визволення євреїв з єгипетського рабства.


Кожен рік Єврейська Пасха припадає на різну дату, так як юдеї не використовують григоріанський календар, а місячний календар. Святкується це свято в перше (рідше друге) повний місяць за весняним рівноденням.


У 2018 році таке явище потрапляє на суботу 31 березня.


Останній день першого місяця весни і є датою початку Песах. Свято буде відзначатися сім днів, до 7 квітня.


Особливості свята Песах в 2018 році


На Песах віруючі збираються всією сім'єю за столом, проводять традиційну церемонію, згадують нелегку долю єврейського народу, дякувати Всевишньому за блага. До цього свята починають готуватися за кілька днів. За релігійною законом вважається, що до першого дня святкування Песаха в будинку не повинно бути нічого квашеного. Тобто, ніяких продуктів, під час приготування яких, був використаний процес бродіння.


Тому господині ретельно прибирають будинок і видаляють залишки хамеца (квасних продуктів). Ця заборона виникла не просто так. Як стверджує Тора, коли євреї виходили з Єгипту (а робили це вони поспішно), у них не було часу спекти в дорогу квасний хліб. Отже, вони брали в дорогу коржі, виготовлені з ще не зійшло тесту. Тому, маца, яку дозволяється вживати протягом великоднього тижня, є не просто традиційним стравою, а ще одним символом поневірянь, через які довелося пройти єврейського народу.


Песах в 2018 році


Головні традиції іудейської Пасхи:

Заборона на вживання квасних кулінарних виробів. Вважається, що протягом всього торжества в будинку не повинно бути навіть хлібних крихт.
Строгий піст. Песаху передує піст. Він хоч і не довгий, але дуже суворий. В деякі дні (наприклад, в день спокути) не можна є і нитка.
Історія свята. У перший день єврейської Пасхи прийнято розповідати дітям про історію та значення цього свята.
Посуд. У релігійних іудейських сім'ях є повний комплект посуду спеціально для Песаха.
Маца. Обов'язкова страва святкового великоднього застілля.Головними у великодньому тижні перший і сьомий дні, які обов'язково вважаються вихідними. У перший день зовсім забороняється займатися якою-небудь роботою. Останній день єврейської Пасхи уособлює перехід моря. В цей час біля водойм зачитують уривки з Тори.


Песах в 2018 році


Пасхальна трапеза


Якого числа Пасха в 2018 році, слід знати всім юдеям, так як це сімейне свято. І, за традицією, його проводять в колі близьких людей. У перший день торжества влаштовується сімейний вечерю. За звичаєм, трапеза починається, коли заходить сонце, і всі повертаються з синагоги. Всі рідні і близькі сідають за стіл, читають молитви, благословляють один одного. Обов'язково до вечері запрошуються всі нужденні, і ті, хто не може відсвяткувати зі своїми рідними.


Господині ставлять святковий посуд, яку використовують тільки на Песах. Часто подібні сервізи передаються з покоління в покоління. Тим самим символізуючи наступність і віру в непорушність вікових традицій.


На столі в обов'язковому порядку повинні бути:

кубок для Іллі - пророка;
свічки;
три шматочки маци;
вино;
миски з солоною водою.Песах в 2018 році


На свято Песах в 2018 році, як і щороку, господині приготують багато різних страв. Але серед них обов'язкові, які неодмінно мають бути на святковому столі. Кожне таке страва є символом певного етапу єврейської історії. Так, маца «розповідає» про тісті, яке не встигло зійти, коли юдеї поспіхом покидали Єгипет, зелень з гірким смаком — символ гіркоти рабства, колір пасти з яблук, фініків, горіхів та вина «говорить» про глині, з якої євреї, перебуваючи в неволі, робили цеглу. Баранина на кісточці являє собою святкову жертву, яйце – руйнування Храму. В процесі трапези слід гірку зелень занурювати в солону воду. Така традиція вказує на сльози, пролиті в неволі, і море, яке перейшли під час втечі.


На початку застілля читається історія про смерть і тільки потім приступають до їжі. Вечеря складається з п'яти етапів (міцвот). У процесі святкування необхідно з'їсти мацу, випити 4 келиха вина, спробувати марор (гірку зелень), прочитати Агаду і хвалебні псалми. Закінчується святкова трапеза висловом: «у майбутньому році — У Єрусалимі!».

загрузка...
Песах в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають