• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Успенський піст 2018: якого числа, календар харчування по днях

Цей піст вважається православною церквою одним з головних року і присвячується Успінню Діви Марії. Тривати Успенський піст у 2018 році два тижні, починаючи з 14 по 27 серпня, при цьому його дата залишається незмінною з року в рік. Як і інші пісти, він націлений на духовне і тілесне очищення, яке досягається через молитви і обмеження в їжі.
За суворістю Успенський піст прирівнюють до Страсної Седмиці Великого пісту, проте він, тим не менше, вважається більш легким. Не таким складним його сприймають з-за того, що Діва Марія робить шанування Христа менш обтяжливим для віруючих, до того ж на цей період припадає освячення меду.

Історія виникнення


Успенський піст приурочений до свята Успіння Пресвятої Богородиці, який визнаний православною церквою тільки в кінці сьомого сторіччя. Згідно з переказами, на шляху до Оливній горі Діва Марія зустріла архангела, який сказав їй, що її земний шлях скоро підійде до кінця, і вона відправиться на небеса. Навіть дізнавшись про своє призначення, Марія до останніх днів продовжувала молитися за всіх людей і дотримуватися пісту.
Успенський піст 2018: якого числа, календар харчування по днях

Під час Успенського пісту всім віруючим людям слід брати приклад з Богородиці: підносити молитви, пістити і стежити за чистотою помислів. Цей період готує православний люд до вшанування свята Успіння, до якого кожен повинен прийти зі світлою душею.
Варто відзначити, що день Успіння Пресвятої Богородиці в світському розумінні дещо суперечив іншим церковним святам, адже слово «успіння» багато хто сприймає як інше позначення смерті. Однак насправді це слово означає сон, позбавлення від страху небуття, земних турбот і радість від переходу в Царство Небесне.
Це свято служить нагадуванням, що всіх людей після земного життя очікує безсмертя духу, яке стало доступним нам через жертву, принесену Христом.

Календар харчування по днях


Вважається, що Успенський піст значно легше дотримуватися, ніж Великий піст, оскільки він триває всього два тижні. Однак потрібно враховувати, що обмеження в їжі також досить суворі, і дотримуватися їх буває нелегко.
Успенський піст 2018: якого числа, календар харчування по днях

Людям, які вирішили чітко додержуватися приписів Успенського пісту, слід знати, в які дні можна вживати ті чи інші продукти.

 • Понеділок, середа і п'ятниця – ці дні сухоедения. У цей період дозволено їсти сухофрукти, сухарі або сухі прісні хлібці, сирі овочі і фрукти, воду, мед і горіхи. При цьому не можна використовувати приправи або масло, при необхідності продукти можна підсолити.

 • Вівторок та четвер – у ці дні можна їсти гарячі страви, однак при їх приготуванні не можна використовувати масло. Так, дозволено їсти овочеві і грибні супи, компоти, чаї, відвари з трав, ягідні напої.

 • Субота і неділя — у ці дні режим харчування дещо пом'якшується: страви можна додати трохи олії. Під час трапези також дозволено випити кілька ковтків червоного вина.

 • 19 серпня – цей день особливо виділяється, оскільки на нього випадає свято Преображення Господнього. Крім звичайних пісних продуктів під час свята можна вживати в їжу морепродукти та рибу.


 • В наші дні всіх приписів пісту дотримуються не всі, оскільки в сучасному ритмі життя важко підтримувати гарне самопочуття, дотримуючись суворі правила харчування. Звичайно, сьогодні багато магазини та заклади громадського харчування мають у своєму асортименті пісні страви, однак витримати всі два тижні в такому режимі досить непросто.
  Враховуючи це, багато священнослужителі наголошують, що піст – це не дієта і не різновид вегетаріанства, а приклад смирення, відмова від плотських задоволень для очищення духу. У цей період набагато важливіше відвідувати церкву, молитися, стежити за чистотою помислів і дій, ніж дотримуватися пісту «для галочки». Головне під час пісту зрозуміти, для чого він призначений, і перейнятися його сенсом. У цей період важливо попросити пробачення за завдані ближнім образи, прощати іншим їхні недобрі вчинки і пістаратися направити свої думки та дії у правильне русло.

  Традиції Успенського пісту


  Успенський піст 2018: якого числа, календар харчування по днях

  У народі Успенський піст завжди пов'язували не тільки з великим православним святом, але й із закінченням літа, початком збору врожаю і вступ осені в свої права. Крім того, саме на цей період припадає свято Медовий Спас, під час якого люди освячують мед нового качки, фрукти, трави і квіти. Також 14 серпня у всіх церквах святять воду, з-за чого Медовий спас отримав ще одну назву – Спас на воді.
  В цей час люди купаються в озерах, річках та інших водоймах, що символізує очищення від гріхів і поганих помислів. Згідно з віруваннями наших предків, після 14 серпня купатися в будь-яких водоймах не можна.
  Багатьох людей цікавить питання – чи можна під час Успенського пісту святкувати весілля. Виникає ця дилема не дарма, адже саме на серпень припадає самий розпал весільного сезону, і пари часто бажають створити сім'ю саме в цей період. Однак згідно з церковними канонами, одружуватися і виходити заміж з 14 по 17 серпня не можна, це вважається гріхом.
  Піст – це час для вознесіння молитов, відмови від тілесних і духовних задоволень, прояви сили волі в ім'я Христа і покаяння. У цей період церкви не проводять вінчань і засуджують пари, які одружуються під час пісту. Навіть існує повір'я, що сім'ї, створені в дні Успенського пісту, не будуть щасливі. Звичайно, навряд чи варто сприймати цю прикмету, як істину в останній інстанції, однак, все ж, краще відсвяткувати весілля до початку пісту або вже після його закінчення.
  Сьогодні далеко не всі люди дотримуються всіх правил пістів, які проповідує церква, однак це зовсім не означає, що вони не є віруючими. При відсутності можливості дотримуватися приписи, що стосуються харчування, слід особливо стежити за своїми помислами, відвідувати церкву, молитися і уникати гучних святкувань та веселощів. У цей період важливо замислитися про вічне життя, радості переходу в Царство Небесне і важливості праведних вчинків.
  загрузка...
  Успенський піст 2018: якого числа, календар харчування по днях
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають