• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята

Росія – багатонаціональна, терпимий до різних релігій і віросповідань країна. Християнство – світова релігія, що має багатовікову історію і традиції. Крім інших відгалужень, до християнства відносяться православ'я, найпоширеніше на території Росії релігійна течія, і католицизм, який є найбільшим за чисельністю віруючих християн напрямком даної релігії.
Незважаючи на деякі відмінності в православ'ї і католицизмі, Великдень вважається найважливішим і самим величним церковним святом для цих двох віросповідань. У нашій статті ми розповімо Вам про традиції і звичаї Великодня у католиків, а також Ви дізнаєтеся, якого числа католицька Пасха в 2018 році .

Дата святкування католицької Пасхи


Найбільший свято католицького світу, вершина літургійного року у католиків – Великдень. Числа Великодня рухливі, тобто дата свята змінюється з року в рік. Визначається день Великодня по фазах перебігу місяця щодо положення сонця. Ще в 525 році були встановлені тимчасові рамки для святкування найбільшого свята усіх християн – з 22 березня по 25 квітня.
У 2018 році послідовники католицтва відзначатимуть самий величний і світле свято – Великдень – 1 квітня .

Історія і суть свята


Італія – колиска католицизму. Саме ця країна стає центром проведення найголовнішого свята всього християнського світу, який живе за західним обрядом. У день Великодня всі віруючі вихваляють перемогу Спасителя нашого Ісуса Христа над темрявою. Велике Воскресіння Господа є символом Його перемоги над смертю.
Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята

Саме слово «Пасха» походить з єврейського «Песах», що означає «проходити повз». Значення слова «Пасха» походить від останньої кари єгипетського народу, яка була описана в П'ятикнижжі. По Слову Божому всі єгипетські первістки були вбит в покарання за відмову звільнити єврейський народ з рабства. Вижили лише єврейські первістки, оскільки їх батькам було сказано змастити одвірки домів кров'ю жертовних агнців. Таким чином, Ангел Смерті проходив повз єврейських будинків і забирав лише єгипетських первістків. За стратою єгипетського народу пішов вихід євреїв з Єгипту. Тоді ж вони і почали відзначати Песах. Так що Пасха означає повне звільнення від поневолювачів.
Так як смертна кара і подальше за нею Воскресіння Ісуса Христа сталися в дні святкування іудейського Пейсаха, християни по всьому світу почали відзначати Пасху в пам'ять про страждання, смерть і Воскресіння Сина Божого з мертвих. Це ядро віри у християн, чи то католики, православні, протестанти чи послідовники інших напрямів християнства.
Своїм рішенням повернути Ісуса Христа до життя, Отець небесний висловив схвалення обраного Христом життєвого шляху: допомогу і любов до ближніх, солідарність, толерантність, терпимість, благодійність та багато, багато іншого.

Традиції католицької Пасхи


Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята

Пасхальне служінняУвечері Великої Суботи в храмах католицькі священнослужителі здійснюють Навечір'я Пасхи. Починається воно з Літургії Світла. Перед католицьким храмом розпалюють священне вогнище, від якого запалюється велика великодня свічка, звана пасхалом, зі словами:
«Світло Христа, воскресає у славі, та розвіє тьму в серцях і душах».
Великодній вогонь уособлюється зі Світлом Божим. З пасхалом священнослужитель входить в храм і гучно проголошує гімн «Exsultet», що свідчить про Велике Воскресіння Ісуса Христа. Парафіяни запалюють свої свічки від палаючого пасхала. Потім слідують Літургії Слова, Хрещення і Евхристическая Літургія, яка завершує великодню службу.
В католицькій Церкві прийнято хрестити дорослих людей у великодню ніч. Це вважається особливо почесним – похреститися і стати істинно віруючим перед самим святом Великодня.

Великодні яйця


Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята

Крім пасхального вогню, символом католицької Пасхи є фарбовані яйця. Яйце символізує початок нового життя. За давніми переказами, Марія Магдалина вирушила до імператора Тиберія і піднесла йому яйце в знак Великого Христового Воскресіння. На що імператор з недовірою промовив, що мертвий не може воскреснути, рівно, як і яйце не може стати червоним. На превеликий подив Тіберія і його оточення, яйце в одну мить з білого стало червоним.
З тих пір повелося серед християн фарбувати яйця в червоний колір. Також католики люблять фарбувати яйця на Великдень і в інші яскраві кольори, розписувати і прикрашати їх. В основному яйця дарують маленьким дітям. Прийнято складати блискучі різнокольорові яйця в гарні кошики і дарувати їх друзям, рідним. В останні роки шоколадні яйця на Великдень стали віддавати перевагу курячим. В магазинах в цей час року можна зустріти безліч різних шоколадних яєць, стилізованих під великодні.

Великодній Кролик


Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята

В англомовних католицьких країнах, а також у Німеччині досить поширений такий персонаж як Великодній Кролик, який приносить слухняним дітям різнокольорові яйця, цукерки та інші смачні речі. Пасхальне недільний ранок в сім'ях з дітьми починається з веселого пошуку захованих Кроликом яєць і солодощів.

Пасхальна трапеза


Як і у православних віруючих християн, у католиків у цей важливий і урочистий день повинен бути накритий святковий стіл, повний розкішних страв, які слід освятити заздалегідь. З суботнього вечора всі приготовані страви відносять в католицький храм, де над ними проводиться священний ритуал.
Ранок Пасхи починається з великоднього сніданку в колі сім'ї. На столі красуються фарбовані яйця, коломба (паска у формі чотирьохлистника), фріттата (обсмажені з двох сторін, як млинець, яєчня), кростата (пиріг з варенням або сиром і решіткою з тіста) та інші солодощі. Після слід невелику перерву, і вся родина збирається за столом на обід. Тут вже вмілі господині дістають з печей і духовок запечене м'ясо, лазанью, торти та інші не менш смачні страви.

Відео


загрузка...
Католицька Пасха 2018: якого числа, дата свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають