• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Православна Пасха 2018: якого числа, дата

Справжні православні християни вшановують кожне церковне свято, слідують всім канонам і завітів Святого Письма. Головною подією року для них є свято світлого Христового Воскресіння або, як кажуть у народі, Великдень.
Це найбільший і один з найдавніших православних свят з усіх наявних у святковому християнському календарі. Воскресіння Христове прийнято святкувати в кожній сім'ї, залучаючи до традицій з самого дитинства. Не дивно, що питання про те, якого числа православна Пасха в 2018 році цікавить кожного.

Коли святкують Великдень


Чудовий духовний свято Світлого Воскресіння є перехідним православним святом, а це значить, що день Великодня «плаває» з року в рік припадає на різні дні. Не маючи за собою чітко закріпленої дати, все ж, Великдень широко відзначається по всій Росії. Практично кожен знає, що цей великий християнський день відзначають навесні, а визначають дату святкування за місячним календарем. У 2018 році православна християнська Пасха припадає на 8 квітня .
Щоб точно обчислити день Пасхи в тому або іншому році зазвичай користуються пасхалиями. Пасхалії – це спеціальні церковні таблиці. Вся справа в тому, що від дати Христового Воскресіння залежать і інші перехідні церковні свята, дні святкування яких змінюються з року в рік. Тому так важливо знати, якого числа Пасха , за тим і були введені в користування пасхалії.
Православне світле Христове Воскресіння вираховують за Олександрійської пасхалії. Дата святкування католицької Пасхи розраховується інакше і, зазвичай, відрізняється від дати цього свята у віруючих східного обряду. Але ми не будемо вдаватися в складні підрахунки. Давайте краще поговоримо про суть свята, традиції та богослужінні в день православного Великодня.

Великдень – світле Воскресіння Христове


Православна Пасха 2018: якого числа, дата

Християнське свято – Великдень – святкувався ще в часи апістолів. Стародавня Церква поєднувала в одному імені Великодня дві пам'ятні дати: спогад про страждання Сина Божого і спогади про Воскресіння Спасителя. Справляли свято у дні, які передували Воскресіння і в наступні Воскресінням дні.
Існували особливі назви для позначення тієї чи іншої частин великого свята – Великдень Страждань, в пам'ять про муки Спасителя на хресті, її ще називали Хресною Пасхою; і Великдень Воскресіння – в честь великого чуда, коли Ісус Христос воскрес, як Бог». Воскресіння відкрило світові правду про істинність славного Бога, який досі був умалений і зганьблений смертю на хресті, поруч з злочинцями і подібно їм.
Помер і воскрес, Син Божий благословив і освятив загальне воскресіння кожного з живуть – вони також, як і Він, живучи за християнськими канонами і віровчень, повстануть з мертвих і будуть разом з Господом Богом.

Святкове служіння в Церкві


Православна Пасха 2018: якого числа, дата


В цей величественнейший християнське свято священнослужителями відбувається по-особливому урочиста служба. Дане богослужіння в перші століття нашої ери проводилося як крещальное служіння – багато брали участь у Таїнстві Хрещення і впускали Ісуса у своє життя, приймаючи його Велику Жертву на хресті.
З давніх часів Церквою зумовлена традиція робити Пасхальне богослужіння в ночі або з першими променями сонця. Так і в наші дні – з усіх куточків населеного пункту стікається до Церкви народ з кошиками, в яких велично лежить паску в оточенні різнобарвних великодніх яєць. Люди смиренно стоять службу, а потім Батюшка щедро зрошує парафіян і принесену їжу свяченою водою.
Вважається, що освячений у великодню службу святкову паску принесе зцілення хворого організму. Головне – вірити в Ісуса Христа і його Святу Жертву заради всіх Людей на Землі.

Великоднє привітання


Православна Пасха 2018: якого числа, дата

Починаючи з ночі великоднього богослужіння і впродовж наступних сорока днів, аж до віддання Пасхи, в народі прийнято «христосуватися». Це означає, що при зустрічі треба привітати один одного з Христовим Воскресінням, вимовивши слова, які кожен, ймовірно, чув і не раз за своє життя: «Христос воскрес!» — «Во істину воскрес!». Деякі при цьому тричі цілуються, слідуючи стародавнім звичаєм, який велить людям вітати один одного святим поцілунком.

Традиції пасхальної трапези


Здавна люди йдуть звичаєм, що перший прийом їжі після Великого пісту повинен складатися, в першу чергу, з паски, сирної паски (великодня) і фарбованих яєць. Не тільки паски і яйця несуть до Церкви для освячення, — по можливості намагаються взяти з собою все, що підготовлено до великоднього столу для розговіння після найсуворішого стримування від їжі і розваг – Великого пісту.
Православна Пасха 2018: якого числа, дата

Віруючі дарують один одному великодні яйця як символ великого дива – Христового Воскресіння. Як свідчить історія, Марія Магдалина піднесла в подарунок імператору Тиберію просте куряче яйце як символ Воскресіння Христа. А коли володар засумнівався в правдивості її слів, він промовив: «Як яйцю з білого не стати червоним, так і мертвому не воскреснути».
І в ту ж мить куряче яйце стало яскраво-червоним! Зараз яйця фарбують в різні кольори прикрашають візерунками, бісером і блискітками, але традиційним кольором великодніх яєць залишається, все ж, червоний.
У наші дні прийнято розговлятися, ударяючи яйцем по яйцю, яке тримає інша людина. Після чого яйце можна з'їсти і приступати до великоднього куличу, який дбайливі господині печуть у Чистий Четвер. Вважається, що спечений за всіма правилами паску на Великдень не зачерствіє всі сорок днів, адже сирна або дріжджова пасочка, прикрашена білою глазур'ю і свічкою, символізує самого Христа.

Відео


загрузка...
Православна Пасха 2018: якого числа, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають