• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Благовіщення в 2018 році якого числа

Один з найбільш значущих свят у християнстві, причому як у католицизмі, так і в православ'ї, це Благовіщення. Якого числа в 2018 році Благовіщення, як прийнято відзначати це свято в нашій країні і які звичаї з ним пов'язані – про все це в нашій статті.


Благовіщення в 2018 році


Празник Благовіщення належить до числа дванадесятих, тобто є одним з дванадцяти найважливіших в православ'ї. Присвячений цей день одному з найголовніших подій у житті Богородиці – сповіщенні про народження у неї майбутнього Спасителя.


На відміну від більшості церковних свят Благовіщення не є минущим, тобто не залежить від дати Великодня. За цим днем закріплена пістійна дата у церковному святковому календарі – 7 квітня (25 березня за старим стилем, тобто юліанським календарем).


У 2018 року Благовіщення припадає на суботу, 7 квітня.


Історія свята


Якщо вірити історичним хронікам, то вперше Благовіщення стали відзначати в V-VI ст. в Константинополі, колишнього в той час культурної та релігійної столицею християнського світу. В Євангелії викладена канонічна версія події, яке лягло в основу свята. Так, архангел Гавриїл з'явився Діві Марії і повідомив їй благу вість про майбутнє народження Христа. Першими словами архангела були «Радуйся, Благодатна!»; на думку багатьох теологів, ця звістка стала першою благою звісткою людства з моменту вигнання Адама і Єви з садів Едему.


Дата 25 березня (за юліанським календарем) вибрано не випадково. Від 25 грудня, дати Різдва Христового, цей день відокремлюють дев'ять місяців – час виношування дитини. Це повинно було додатково підкреслити людяність Христа при Його Божественної суті.


Благовіщення в 2018 році якого числа


Традиції свята


Звичайно, Благовіщення – релігійне свято, проте з ним пов'язаний цілий ряд народних традицій. До речі, багато їх них відроджуються в наші дні, отримуючи нову, сучасну трактовку.


Благовіщення належить до числа ключових свят річного циклу. Різдво символізувало зиму, Івана Купала – літо, Воздвиження осінь, ну а Благовіщення – весну. За народним повір'ями, у цей день починає прокидатися природа: щука розбиває хвостом річковий лід, а з-під мерзлої землі вибираються гади земні – жаби, змії, ящірки, комахи.


Слов'яни у цей день починали оранку – на думку наших предків, в цей день прокидалася земля, і життєві струми в ній були особливо активні; сівши в дні свята обіцяв хороший врожай.


Благовіщення вважалося першим днем весни, вдень пробудження і оновлення. Традиції наказували обряжаться в нові одягу, взувати нове взуття та користуватися новою начинням – оновлення повинні були відбуватися не тільки в природі, але і в звичайному житті.


Ранок благовіщення починалося з умивання холодною джерельною водою – змивали накопичилися за зиму хвороби. Вода, за повір'ям, набувала цілющі властивості, і умивання або навіть обливання водою зі струмка, річки або навіть колодязя могла підняти на ноги навіть важко хворої людини.


Особливе значення мало святкове частування у цей день. Так як Благовіщення припадало на час Великого пісту, то їсти скоромне у свято було не можна. Проте в загальному меню допускалися значні послаблення. Так, дозволялася гаряча їжа, рослинне масло, річкова риба і навіть вино (правда, в помірних кількостях).


Благовіщення в 2018 році якого числа


Господині пекли у цей день особливе печиво у формі пташок-жайворонків. Такий випічкою в першу чергу балували дітей, подаючи частування з медом, горіхами і ягодами. Дітлахи із задоволенням їли жайворонків самі, обдаровували ними всіх сусідів. Особливо доброю прикметою вважалося зустріти таким печивом – печевом – богомольців, мандрівників, «калик перехожих», тобто людей, що йдуть по світу вільно, як жайворонки в небі.


В числі обов'язкових страв на столі в цей день були просфори – хлібці з пшеничного борошна. Освячену в церкві проскуру отримував кожен член сім'ї. Один такий хлібець обов'язково клали перед іконою, через кілька днів після свята його несли в засіки і ховали серед бочок і мішків з зерном. Освячена благовіщенська просфора повинна була подарувати багатий урожай. Якщо у цей день починали сівбу, то просфору брав з собою старший член сім'ї і носив із собою по полю – священних хліб захищав землю від шкідників і хвороб.

загрузка...
Благовіщення в 2018 році якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають