• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

День Святої Трійці є одним з найбільш шанованих свят в усьому християнському світі, в тому числі і для православ'я. Трійця, або П'ятидесятниця, змінює дату свого святкування щорічно, в залежності від святкування Православної Пасхи (припадає на 50-й день від Воскресіння Господнього).
Символізуючи зішестя на апістолів Трьох Осіб Господа, він символізує в собі радість і веселі святкування, зміцнюючи сімейні цінності і віру. Пропонуємо вам дізнатися, коли і як будуть святкувати Трійцю в 2018 році православні християни.

Трійця в 2018 році


Православна П'ятидесятниця святкується на 50-й день від Воскресіння Ісуса Христа, а тому не має точної дати, повторюється щороку.
У 2018 році Трійця святкується досить пізно — 27 травня, через пізньої Великодня (16 квітня). В цьому році святкування обіцяє бути ще більш веселим і спекотним з-за близькості наступного літа.
Дня Святої Трійці передує "поминальна субота" (26 травня). У цей день прийнято згадувати своїх покійних родичів у колі сім'ї і близьких, відвідувати їх могилки. Цей день також називають "задушной суботою" і "батьківським днем".

Історія назви


Свою назву свято Трійці отримав від того, що саме в цей день, за Діяннями апістолів, учнів Христа зійшов Святий Дух. Він присвятив апістолів у таїнство вчення Господа Ісуса Христа про триєдність Бога: Бог Отець (Божественний Розум), Бог Син (Божественне Слово) і Святий Дух. Бог єдиний в цьому поєднанні божественного, одночасно будучи троичним. Бог Отець не, Бог Син народжений Батьком, а Святий дух супроводжує Бога Отця, виходячи з нього.
Після Божественної поблажливості апостоли почали святкувати День П'ятидесятниці кожен рік, заповедуя восславлять цю подію всім християнам. Цей пістулат є основою християнської віри і в наш час.

Історія свята


Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

День П'ятидесятниці є старовинним старозавітним святом. Традиційно він відзначається на 50 день від іудейської Пасхи. Самі юдеї відносять цей день до трьох великих урочистостей, які дуже пов'язані з наданням народу Ізраїлю Синайського закону, отриманими через 50 днів після покидання Єгипту. Свято проходило з масовими гуляннями, веселощами і жертвопринесенням.
Православну П'ятидесятницю, яку також називають День зішестя Святого Духа, святкують також на 50-й день, але після Великодня . Він втілює у православних початок нової епохи існування людства. Тим більше, що цей день вважається днем створення християнської церкви — не менш важлива подія для віруючих людей.

Хоча, звичайно, найголовнішим залишається те, що це день отримання знання від Бога Отця про його триєдність. Також від нього апостоли отримали знання різних мов і напуття про проповідування християнства по всьому світу. Після цього 12 головних учнів Ісуса Христа вирушили з навчанням у різні частини планети, розповідаючи про життя Господньої на землі, про його настановах, подорожах і болісної смерті за гріхи всього людства.

Традиції П'ятидесятниці


Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

Найчастіше даний свято проходить у бурхливому веселощі і масових гуляннях. З самого ранку православні віруючі поспішають у храми і церкви на святкову службу. У давні часи після служіння влаштовувались народні гуляння з хороводами, іграми, піснями і танцями.
На Трійцю в обов'язковому порядку пекли святкові короваї з прикрасами з прісного тіста: квіти, трави, птахи та ін До святкового столу запрошували всю сім'ю, навіть далеких родичів, щоб возз'єднати рід. Було прийнято дарувати один одному подарунки. Не рідкістю були ярмарки у цей день, правда не скрізь ця традиція прижилася.
Цікаво, що день до Святої Тройці називається "поминальна субота". Це, свого роду, теж свято, але головним обов'язком віруючих у цей день згадати і пом'янути своїх спочилих родичів. До могил своїх предків приїжджали родичі щоб прибратися, облагородити місце їхнього спочинку, залишити на могилах квіти, вінки, свічки.
День Святої Трійці дуже яскраве свято. Житла, а також храми прикрашають ароматними гілками плодових дерев, запашної польовою травою, сезонними квітами. Це дуже важлива традиція. Зелень і квіти є символом життя. Так віруючі висловлюють подяку за відродження до нового життя через хрещення.
Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

Рослини використовую абсолютно різні: клен, береза, хвойні, полин, будь-які польові квіти і трави. Через щорічної зміни дати та різних кліматичних умов, в яких проживають люди, які святкують Трійцю, суворих правил, традицій і розпоряджень з цього приводу немає.

Чому не варто займатися?


Як і в будь-велике християнське свято, церква не рекомендує займатися деякими господарськими видами діяльності.
Наприклад:

 • шити, латати, кроїти одяг;

 • прати й прасувати білизну;

 • займатися прибиранням (приміщення або двору, городу);

 • стригтися, робити манікюр;

 • лаятися, злословити, в ідеалі взагалі не злитися;

 • не прийнято в цей день вінчатися і грати весілля;

 • не рекомендується купатися у відкритих водоймах.


 • Звичайно ж, якщо ваша офіційна робота збігається з Трійцею, незважаючи на те, що це завжди неділю, ви можете зі спокійною душею виконувати свої робочі обов'язки. Зараз церква ставитися до цього досить спокійно. Хоча домашні справи все ж варто залишити на потім або, по можливості, зробити те, що вважаєте за необхідне, в "поминальну суботу". В цей день домашні справи не забороняються.

  Як варто провести Трійцю?


  Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

  Строгих правил проведення Дня Трійці як таких немає. Але є речі, які бажано зробити це свято віруючим людям:

 • Відвідати церкву. Можна прийти на ранкову або вечірню літургію, а решту часу присвятити сім'ї та рідним. Також час до чи після служіння не гріховно присвятити роботі та своїх службових обов'язків.

 • Відвідати родичів. Традиційно цей день відзначається з ріднею за галасливим столом, даруючи подарунки і поїдаючи смакоту, спілкуючись з рідними і близькими. Можна відвідати близьких друзів.

 • Засватати наречену. Як сказано вище, заручини небажано в цей день. Інша справа — сватання, що трохи інакше трактується як традиція. Свати можуть прийти до батьків обранки молодої людини і запропонувати їм подумати про його кандидатуру на місце їх зятя.

 • Зібрати трави. Цей день сприятливий для збору цілющих трав і рослин. Не для прикраси житла (це робиться за день до Трійці), а для ліків і настоїв.


 • Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята

  Масові гуляння не заборонені в цей день. Хоча розпивання спиртних напоїв і лайка, звичайно, не вітається.
  День Святої Трійці — задушевний свято, який прекрасний і як великий день для віруючих християн, і як традиція нашого народу. Це з одного боку — можливість подякувати Господа, оспівуючи його, а з іншого — об'єднати родину за одним столом.

  Відео  загрузка...
  Трійця в 2018 році | Якого числа, дата православного свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають