• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

Вербна неділя в 2018 році доводиться на 1 квітня і, як зазвичай, воно відзначається віруючими людьми за тиждень до Православної Пасхи . Інша назва цього дня – Вхід Господній в Єрусалим, і він вважається одним з найбільш шанованих церковних свят.
Цікава не тільки історія виникнення цієї події, але ще й особливі традиції святкування Вербної неділі, які дуже захоплюючі.

Історія Вербної неділі


Вербну неділю відзначається православними християнами вже протягом 11 століть. Історія цього світлого свята сходить до далеких біблійних часів і описано в Святому Письмі.
В той час Ісус Христос з Назарету чудесним чином воскресив померлого Лазаря у Віфанії, чим немало дивував піднесену натовп, очевидців цієї події. Відразу ж звістка про чудотворний воскресіння розлетілася по багатьом містам і люди, які чули про події, дивувалися і раділи одночасно.
Тому коли незабаром Ісус вирішив відвідати Єрусалим, які дізналися про його швидкий приїзд городяни захоплено зустріли його біля воріт міста. Їхав верхи на віслюку Ісуса Христа прославляли гімнами, кидали йому під ноги квіти і пальмові гілки як символ того дива, яке він створив. Багато людей навіть стелили йому під ноги власну одяг для того, щоб отримати благословення Спасителя.
З тих пір у пам'ять про вчинене Ісусом чудо зцілення православні віруючі в усьому світі щороку згадують це дивовижна подія подібно до того, як кілька тисяч років тому люди прославляли Христа. Особливий день вшанування отримав назву Вхід Господній в Єрусалим, а в народі його стало прийнято називати Вербну неділю, адже святкування регулярно доводиться на 7-й день тижня.
Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

І хоча Ісуса Христа спочатку здивований натовп вітала пальмовими гілками, свято називається Вербною, тому що на теренах Європи, де живе більшість християн, пальми не ростуть. А ось верба є досить поширеним деревом, яке здавна цінується за сильну волю до життя.
Це свято не завжди припадає на яке-небудь певне число. Дата залежить від того, коли саме в цьому році християни святкуватимуть Великдень, адже Вхід Господній в Єрусалим традиційно відзначається за тиждень до Великодня.
Вербна неділя в 2018 році відбудеться 1 квітня і припадає на чудовий період розквіту природи після зимової холоднечі.

Сучасна традиція святкуванняВхід Господній в Єрусалим відзначають православні, протестанти і католики. Церковний статус це свято набуло в IV столітті н. е, а на території Київської Русі його стали відзначати в X столітті н. е. В цей же період подія набула назву Вербної неділі.
За церковними канонами підготовка до святкування Входу Господнього в Єрусалим починається з вечора суботи, але основні служби проводяться в неділю з раннього ранку.
Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

З часів Київської Русі до наших днів невід'ємним атрибутом святкування вважається гілочка верби. Саме молоді пагони з м'якими пухнастими котиками є провісниками весни і дарують віру в швидкі теплі дні. Кожна віруюча людина завчасно готує кілька таких гілочок для того, щоб недільним ранком освятити їх до найближчої церкви. Це дійство завжди супроводжується церковними піснями та молитвами.
Дуже символічно, що Вербну неділю в 2018 році припадає саме на 1 квітня. Воно ніби розділяє весну на дві половини, одна з яких залишається позаду з зябкой погодою, а інша, що наступає після свята, що знаменує собою прихід теплих днів і надію на відродження природи.

Звичаї святкування Вербної неділі


Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

Здавна склався певний алгоритм святкування Вербної неділі, який не втратив своєї актуальності. Традиційно віруючі відзначають це світле свято, дотримуючись такі звичаї:

 • Освячення гілочок верби – необхідно взяти таку кількість молодих гілок, скільки людей у родині, і віднести їх до церкви для окроплення святою водою.

 • Розміщення вербових гілок в будинку – освітлені в храмі вербові гілки прийнято помістити по кутах будинку на цілий рік для захисту від лихих людей, хвороб і різних подій.

 • Випікання святкових хлібців – прийнято піч невеликі хлібні вироби, в які потрібно покласти шишечки освяченої верби, після чого готові хлібці слід згодувати домашнім тваринам для того, щоб уберегти їх від всіляких хвороб.

 • Обмивання за допомогою вербових гілок – обов'язково потрібно зробити водні процедури, поплескуючи себе або своїх рідних тричі гілочками освяченої верби, примовляючи при цьому «Не я б'ю, верба б'є. На здоров'я, на красу, на захист. Амінь».


 • Як в селах, так і в багатьох великих містах збереглася традиція проведення своєрідних вербового базарів в цей особливий день. Вони передбачають пишні ярмарки, на яких можна придбати різні тематичні сувеніри, подарунки і навіть солодощі. Головним товаром в день свята є букет з освячених у храмі гілочок верби, до яких прив'язані красиві паперові ангелики, яких здавна назвали вербними херувимами.
  Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

  Саме таким чином щорічно відзначається Вхід Господній в Єрусалим вже протягом декількох тисяч років. Вербна неділя в 2018 році не стає винятком, адже суворо дотримуватися усталені звичаї прийнято у всі часи.

  Прикмети


  Крім звичаїв у народі з покоління в покоління передаються ознаки, які вже протягом багатьох століть не втрачають своєї актуальності. До найбільш поширених з них належать такі народні повір'я як:

 • Відсутність заморозків на Вербну неділю передвіщає багатий урожай фруктів;

 • Сонячна і безвітряна погода у цей особливий день обіцяє тепле літо;

 • Якщо у Вербну неділю дме вітер, то весь літній сезон обіцяє бути легковажним;

 • Людини, який з'їсть нирку освяченої верби, обов'язково прийде успіх у важливій справі;

 • Уявний заклик кохану людину у таке світле свято прискорить його прихід у гості.


 • Всі ці прикмети перевірені часом і багатьма поколіннями людей, тому і у Вербну неділю в 2018 році будуть працювати безвідмовно.

  Що не можна робити в свято


  Разом з традиційними звичаями віруючій людині важливо знати про вчинки, які вкрай не бажано робити протягом свята Вербної неділі.
  Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим

  Здавна наші предки шанували Вхід Господній в Єрусалим, вважаючи цей день священним. Саме тому працювати в такий великий день вважалося великим гріхом. Не рекомендується навіть виганяти худобу на пасовище, а тим більше бути зайнятим будь-якою фізичною працею.
  Навіть розчісування волосся краще звести до мінімуму, щоб не накликати на себе неприємності.
  Гарячі страви в цей день теж не слід готувати, краще заготовити їх заздалегідь. Враховуючи той факт, що церковне свято припадає на період Великого пісту, не слід подавати до столу важкі м'ясні страви.
  Дотримуючись такі прості, але в той же час, дуже важливі правила, можна витягти для себе максимум користі з такого священного дня. А слідування дійшли до нас з минулого обрядів у Вербну неділю в 2018 році допоможе запанувати миру і спокою в душі кожного віруючого.

  Відео


  загрузка...
  Вербна неділя 2018: якого числа свято Вхід Господній в Єрусалим
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають