• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти

Як не можна помислити вихід з будинку, не почистивши зуби і не вмиваючись, так і зустріч християнського свята не можна уявити без попереднього дотримання пісту. Мило очищає наше тіло від бруду, а піст – сприяє очищенню нашої душі від скверни.
Через шість днів після зустрічі Нового до нас приходить ще більш величне свято, яке відзначають православні християни по всьому світу. Ім'я цього свята Різдво Христове. Для належної підготовки до цього святого події, належить ревно молитися, перебувати в абсолютній гармонії з оточуючими і старанним спокої, а також дотримуватися пісту протягом сорока днів.
Піст Різдвяний 2017-2018 року як і інші багатоденні пісти, йде корінням в глибоке час давнього християнства. Однак і в наші дні істинно віруючі православні християни продовжують тримати заповіт, даний Богу і собі, і дотримуються Різдвяний піст всі сорок днів.

Початок Різдвяного пісту


Різдвяний піст встановлений на честь підготовки до одного з найвеличніших свят усього християнства – Різдва Христового. Піст охоплює всі сорок днів до великого релігійного свята, який з задоволенням відзначають навіть невіруючі люди. Оскільки Різдво не є перехідним церковним святом, то і терміни Різдвяного пісту, який так тісно з ним пов'язаний, теж залишаються незмінні кожен рік.
Різдвяний піст бере свій початок 28 листопада і завершується після появи першої зірки на зимовому небосхилі 6 січня, у Святвечір. Піст напередодні Різдва 2017-2018 також стартує 28 листопада. Починаючи з цього дня, всі істинно віруючі православні християни повинні дотримуватися деяких правил, які регламентуються Церквою. Знову веселитися і їсти улюблені продукти можна на Різдво Христове, тобто 7 січня.

Історія встановлення


Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти

Виникнення Різдвяного пісту, як і багатьох інших багатоденних християнських пістів, сягає в глибину давніх часів, описаних у Новому Заповіті. Так, є підтвердження того, що з IV століття нашої ери святитель Амвросій Медіоланський, єпископ святий Филастрий, блаженний Аврелій Августин згадують у своїх працях піст, який передує Різдву. А через століття в своєму творінні Лев Великий також писав про Різдвяний піст.
Перший час християни тримали Різдвяний піст всього сім днів, тиждень до свята. Так тривало до 1166 року, коли православний патріарх константинопольській церкві перервав цю традицію, внісши дещо які корективи в календар свят і пістів Православної Церкви. З тих пір терміни обмеження в їжі та розвагах значно розширилися і піст стали тримати сорок днів.

Різдвяний піст має й другу назву – його називають Пилипів піст або Пилипівки. Таке цікаве ім'я піст отримали в зв'язку з тим, що останній день перед Різдвяним пістом трапляється раз на Пилипів день, який за новим стилем припадає на 27 листопада. Якщо ж скоромний день буде випадати на середу або п'ятницю, то його відзначать на день раніше, тобто, 26 листопада.

Календар харчування по днях


Як і будь-який інший піст Різдвяний також не сприймає м'ясні і молочні продукти. Віруючі говорять про те, що в багатьох речах піст перед Різдвом схожий з Апістольським річним пістом. Але, все ж, Різдвяний піст слід більш складною схемою живлення, ніж Петров піст.
Для зручності піст ділять на три етапи, відповідно, Різдвяний піст 2017-2018 року випаде у такому вигляді:

 • Перший етап – з 28 листопада 2017 року по 19 грудня 2017 року.

 • Другий етап – з 20 грудня 2017 року по 1 січня 2018 року.

 • Третій етап – з 2 січня 2018 року по 6 січня 2018 року.


 • Кожен з трьох етапів Різдвяного пісту відрізняється своїми заборонами і позволениями в їжі.

  Перший етап Різдвяного пісту


  Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти

  Перша частина підготовки свого тіла і своєї душі до Різдва вважається найбільш щадить, так як багато чого з забороненого в інший час пісту на стадії першого етапу дозволяється куштувати.
  По середах і п'ятницях, тобто 29 листопада, 168 13 і 15 грудня 2017 року, дозволено лише сухоїдіння (вживання в їжу страв без термічної обробки і без олії). Можна їсти хліб, овочі і фрукти.
  По понеділках дозволяється підкріплюватися гарячою їжею, проте, без додавання рослинного та іншого масла. Це означає, що 411 і 18 грудня 2017 року їжу можна піддавати термічній обробці – їсти гарячі каші, приготовані на пару овочі і навіть борошняні вироби, якщо вони спечені без масла, яєць та інших заборонених в піст продуктів.
  В інші дні можна додавати в свою пісне меню рибу, як морську, так і річкову. При цьому рибу можна відварювати або готувати на пару, смажити на сковороді або запікати у духовці або печі. Для приготування риби дозволено додавання рослинного масла. На гарнір в такі дні добре підійдуть овочі, каші і гриби.
  Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти

  По суботах і неділях Церква дозволяє вживати червоне вино в помірних кількостях.
  4 грудня Православна Церква і всі віруючі православні християни відзначають велике свято – Введення Пресвятої Богородиці у храм. Не залежно від того, на який день тижня випадає свято, цю дату дозволено зазначити гарячою їжею з додаванням масла рослинного походження, також можна їсти рибу і випити трохи вина. У 2017 році 4 грудня припадає на понеділок.

  Другий етап Різдвяного пісту


  По середах і п'ятницях, як і раніше, дотримуються сухоядения – це 202227 і 29 грудня 2017 року.
  У понеділок, тобто 25 грудня 2017 року, також дозволена лише гаряча їжа без рослинного або будь-якого іншого масла.
  Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти


  Недаремно другий етап Різдвяного пісту суворіше першого – по вівторках і четверах їсти рибу вже не можна – на столі має бути гаряча їжа з олією. Це можуть бути каші з соусом або поливкою з овочів, паштети з грибів, овочі на пару або відварні, супи і пироги без використання яєць і вершкового масла.
  Вихідні, на щастя, залишаються незмінними, як і раніше, можна вживати в їжу рибні страви у всіх варіаціях. Вино в малих кількостях також дозволено до испитию в ці дні.

  Третій етап Різдвяного пісту


  Третя і завершальна частина сорокаденного пісту наказує дотримуватися сухоядения вже три дні в тиждень – по понеділках, середах і п'ятницях. Суворого пісту слід дотримуватися 3 і 5 січня 2018 року.
  У вівторок і четвер, а також у вихідні дні, дозволено додати до мізерного пісного меню ароматну гарячу їжу, приправлену малою кількістю рослинного масла. Якщо раніше можна було пити червоне вино у вихідні дні пісту, то в останні дні перед світлим Різдвом Христовим цього робити вже не можна. Втім, будь-який алкоголь знаходиться на третьому етапі Різдвяного пісту під суворою забороною.
  Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти

  6 січня – Святвечір. В день перед найбільшим християнським святом в 2018 році дозволено їсти гарячу їжу з додаванням рослинної олії. Традиції Православної Церкви наказують також ставити на стіл у цей день сочиво – спеціальна страва на Святвечір, представляє собою варену крупу з медом, горіхами, шматочками солодких фруктів.
  Перш ніж приступити до пісту, потрібно з усією відповідальністю прийняти розуміння того, що піст, по суті своїй, не є лише обмеженням у їжі, тієї ж дієтою. Сутність християнського пісту лежить набагато глибше – справжнє заспокоєння душі і тіла пов'язане з молитвами, щиросердним каяттям, убеганием від мирських пристрастей і пороків повсякденному житті, утриманням від створення злого, щирим прощенням образ, винятком непотрібних розваг, відволікаючих і отворачивающих віруючої людини від Всевишнього.

  Відео


  загрузка...
  Якого числа Різдвяний піст у 2018 році | Календар харчування по днях, що можна їсти
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають