• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Китайський Новий рік в 2018 році

Наші співвітчизники зустрічають Новий рік 1 січня за григоріанським календарем. А ось за китайським календарем це веселе свято кожен рік припадає на різні числа, так як залежить від молодика. Ця дата зазвичай припадає на кінець зими, оскільки, за повір'ями китайців, з приходом весни, все оживає і наповнюється енергією, а також зароджується Новий рік. Китайський Новий 2018 рік настане 16 лютого і триватиме до 4 лютого 2019 року.


2018 рік за китайським календарем – рік Земляного Жовтої Собаки


Китайський Новий рік в 2018 році


У китайському календарі кожен рік має свого символу-тварини. 2018 рік за китайським календарем буде проходити під заступництвом Земляний Жовтої Собаки. Астрологи вважають, що цей рік добре підходить для прийняття важливих рішень у житті. Якщо приймати розмірені і виважені рішення, то можна досягти великих успіхів у бізнесі, просунутися по кар'єрних сходах і створити міцну сім'ю.


Рік Собаки буде помірним і спокійним, якщо не приймати поспішних рішень. Всі люди знають, що пес ніколи не вкусить, якщо до нього доброзичливо ставитися. Стихією року виступає Земля, тому буде цінуватися мудрість та інтелект. Собаки не люблять зради і брехні. В цілому, 2018 рік Жовтої Собаки принесе людям успіх і радість.


З чого почалася історія святкування китайського Нового року?


За китайським календарем живе не тільки Китай, але і інші східні країни – Малайзія, Таїланд, Корея і так далі. Новий рік у східній культурі здавна наступав з першим молодим місяцем весни, що символізувало початок нового життя. Святкування китайського Нового року йде корінням далеко в історію.


Існує легенда, що дуже давно в морі жило чудовисько на ім'я Чунь. Воно з'являлося на березі один раз в 12 місяць до настання Нового року і вимагало від людей пожертви. Щоб уникнути біди, люди ховалися в гори в цей страшний для них період.


Одного разу в селі з'явився старий. У суєті і поспішних зборах для догляду люди не помічали старої людини, і тільки одна жінка звернула на нього увагу і закликала йти в гори, але старий відповів, що його сил і здоров'я не вистачить піти далеко звідси. Він попросився переночувати в будинку жінки, і вона дозволила йому.


Яким було здивування жителів села, коли вони повернулися в село і побачили живого старця, одягненого в яскраві червоні наряди. Навколо нього горіли ліхтарі і були сліди від хлопавок, а на його обличчі світилася усмішка. Як виявилося, чудовисько боїться червоного кольору, веселощів і гучних звуків. З тих пір люди більше не ховалися в горах, а в переддень Нового року вбиралися в червоні одягу і веселилися від душі, щоб прогнати чудовисько, а разом з ним і всі прикрощі та біди. Традиції святкування цього веселого свята протягом багатьох десятиріч передається з покоління в покоління.

Китайський Новий рік в 2018 році


Як святкують Новий рік у східній культурі?


Традиції святкування Нового року в Китаї і східних країнах значно відрізняються від традицій, які дотримуються жителі слов'янських держав. Перший день святкування 2018 року за китайським календарем потрапляє на 16 лютого, але гуляння та веселощі триватимуть впродовж 15 днів. Перший тиждень всі східні народи відпочивають і святкують найвеселіше свято року. Усі фірми і компанії перші сім днів нового року не працюють, але сімейні свята і масштабні гуляння тривають і всю наступну тиждень.


Святкування китайського нового року має ряд традицій:

При підготовці до свята з дому викидаються всі непотрібні і зламані речі. Господині наводять будинок в порядок, не упускаючи з виду ні один куток.
Напередодні жінки готують багато смачних страв. На святковий стіл подають традиційні страви з м'яса і риби.
Всі жителі Піднебесної та інших східних країн на Новий рік одягаються в червоні наряди, які приносять щастя і благополуччя на весь наступний рік.
Будинок обов'язково прикрашають парними малюнками та прикрасами. На порозі вішають червоні ліхтарі, щоб віднадити горе і біди від будинку.
Свято обов'язково супроводжується гучною музикою, веселощами, сміхом, феєрверками, хлопушкам.Згідно з повір'ями китайців, веселощі і шум відганяють біди, горе і негода, які раніше символізувало чудовисько Чунь. Можна нікому сумувати і засмучуватися.


Традиції встановлювати ялинки в Піднебесній немає. У кожному будинку обов'язково на підносі обов'язково повинні бути розкладені по колу мандарини і апельсини. Їх повинно бути по 8 штук – не більше і не менше, оскільки це число символізує щастя і благополуччя.


У святкуванні Нового року в Китаї і Росії є одна спільна традиція – зустрічати це свято стоїть у колі близьких людей. Напередодні діти приїжджають до своїх батьків, а в день Нового року вся родина збирається за столом, щоб не тільки не всім зустріти важливий у році день, але і привітати близьких людей.

Китайський Новий рік в 2018 році


Що дарують в Китаї на Новий рік?


Святкування Нового року в Піднебесній обов'язково супроводжується врученням подарунків.

Китайці традиційно дарують такі презенти:

Гроші в червоних конвертах.
Сувеніри.
Символічні презенти.У східних країнах не дарують дорогих подарунків. Перевагу віддають сувенірам і недорогим дрібничкам. Доречними подарунками в 2018 році за китайським календарем будуть фігурки собак або картини з їх зображеннями.


Важливо, щоб у презенті була присутня парність, наприклад, два предмета, парне кількість купюр у конверті або парне кількість предметів на картині. А от числа 4 необхідно уникати, так як воно асоціюється зі смертю і бідами.


Як слід зустрічати 2018 Рік Жовтої Собаки?


Щоб прийдешній 2018 рік, який за китайським календарем належить символу-тварині Жовтої Земляний Собаки, приніс вам тільки позитивні емоції, щастя і благополуччя, необхідно дотримуватися нескладних рекомендацій:

При прикрасі будинку необхідно віддавати перевагу жовтим, коричневим і золотим відтінкам. Прикрашаючи ялинку, вибирайте золоті і жовті кулі і відмовтеся від яскравих викликають квітів.
Підбираючи вбрання для святкування Нового року, віддавайте перевагу такій же кольоровій гамі. Відмовтеся від яскравих суконь з блискітками, ультрамарину і міні-спідниць. Собака – спокійне і розумна тварина, тому доречними будуть сукні середньої довжини або максі. Не забудьте про прикраси: золоті сережки і каблучки, кулони і бесід з бурштином та іншими жовтим камінням.
На столі обов'язково мають бути м'ясні страви. Приготуйте страви зі свинини або яловичини, знайдеться на святковому столі місце і для птиці. Для приготування легких страв можна використовувати жовті та червоні овочі. Всі ці ласощі допоможуть залучити в свою будинок символ року – Собаку, яка принесе удачу, успіх в особистому житті і в роботі.
Оскільки собака належить до стадним тваринам, не варто зустрічати Новий рік на самоті. Перебуваєте в сімейному колі або веселій компанії друзів – це не принципово. Головне, не сумувати на самоті.Китайський Новий рік в 2018 році


2018 рік Жовтої Собаки обіцяє бути благополучним і продуктивним для всіх, хто прикладає зусилля і прагне до своєї мети. Розміреність і врівноваженість – головні критерії цього року.

загрузка...
Китайський Новий рік в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають