• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно постити

Кожна людина знає, що нічого хорошого в житті не дається просто так. Віруючі християни дотримуються однієї простої істини – щоб належно зустріти грандіозна подія, до нього потрібно ґрунтовно підготуватися.
Для того щоб очистити душу й тіло від скверни, православної християнської життя не обходиться без пістів. Піст, по своїй суті, є не що інше, як духовне і тілесне обмеження людини, яка вірить в Ісуса, Господа, нашого Бога, Духа Святого. Пістячись, віруючі готуються, таким чином, до таїнств, релігійних свят або пам'ятним православним датами. Це час, відведений Богом, на переосмислення цінностей, свого існування, свого життя в очах Отця Небесного, час старанних молитов, період тяжкої боротьби з самим собою, своїми вадами, і похотями задоволеннями.
Не можна плутати піст лише з обмеженням у прийомах їжі. Це зовсім не так. Піст – не дієта для тіла. Не можна дотримуватися пісту тілесного, виключаючи піст духовний. Не тільки тіло повинно міститися в чистоті, але й душа повинна прагнути до духовності. Розум слід очистити від поганих думок, а мова – приборкати від наклепу і лайливих слів.
Влітку, перед православним святом апістолів Петра і Павла, християни тримають Петрів піст або, як його називають багато, Апістольський піст. Ми розповімо, коли саме буде проходити Петрівський піст в 2018 році , а також розповімо вам про деякі особливості літнього православного пісту.

Коли буде Апістольський піст в 2018 році


Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно пістити

Піст, встановлений на честь найбільш шанованих апістолів Петра і Павла, бере свій початок з понеділка Тижня Всіх Святих і в 2018 році ми почнемо пістити 4 червня. Цей літній піст 2018 року готує весь християнський православний світ до світлого свята – Дня Святих Петра і Павла, що відзначається 12 липня. Незважаючи на те, що сам свято не є перехідним, терміни пісту все одно «плавають» рік від року, і ніколи не залишаються колишніми.
Дата початку Апістольського пісту прив'язана до дня Православної Пасхи у тому чи іншому році. Найтриваліший піст на честь апістолів Петра і Павла налічує шість тижнів, а найкоротший – тиждень з невеликим.
Отже, ми будемо пістити з 4 червня 2018 року по 11 липня 2018 року включно. Досить значний період часу – більше місяця – потрібно буде присвятити своєю духовною складовою, втихомирити своє тіло і стримати апетити.

Історія Петрівського пістуУчні Ісуса – Петро і Павло – пістили перед всесвітньою Євангельською проповіддю. Так і ми почитаємо святих апістолів, тримаючи річний Апістольський піст. Але так було не завжди.
Раніше посаду називали пістом П'ятдесятниці, адже таку назву мала Трійця в стародавні часи. Історія Петрова піста йде корінням до найраніших років Православної Церкви. Раніше літній піст вважався більше не пістом, чтящим подвиг Петра і Павла, а компенсацією харчування у Великий піст.
Православна Церква розуміла, що не кожна людина може похвалитися міцним здоров'ям і достатньою витримкою, щоб протриматися досить тривалий час, не торкаючись до забороненої їжі. Крім того, послаблення в пісті і навіть дозвіл зовсім не пістити (що стосується їжі) отримувала чималу кількість народу. Це вагітні і годуючі, хворі, ті, хто знаходиться в мандрівці, старі та немічні і т. д. Що говорити, навіть здорових людей не кожен здатний витримати весь Великий піст, навіть не глянувши в бік м'ясної чи молочної продукції.
Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно пістити

От як раз для компенсації днів, які не були дотримані під час Великого пісту, і був введений Церквою Петрів піст. Звичайно, літній піст не такий суворий, але і його дотримуватися не так-то просто.
У народі Апістольський піст запросто могли називати «петрівки» або ж «петрівка-голодування». Це пояснювалося просто: на самому початку літа від врожаю залишалися одні крихти, а до нового ще о-го-го! А ось чому піст називають Петровським або Петрів піст? Адже апістолів було двоє – Петро і Павло. І тут все зрозуміло: так вже вийшло, що ім'я Петра завжди ставили попереду і називати посаду Петропавлівським занадто довго і незручно, як і величати його пістом Петра і Павла. Тому річний посаду називають Апістольським, Петровим або Петровським пістом.

Особливості харчування у дні Петрового пісту


Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно пістити

Віруючі знають, що харчування під час будь-якого пісту визначається церковним статутом – типиконом, де докладно розписані абсолютно всі нюанси проходження того чи іншого дії.
Їжа під час Апістольського пісту повинна бути простою і обов'язково здоровою. Пісна їжа не повинна вимагати витрат грошей та часу на своє приготування. Не можна забувати і про неприпустимість обжерливості. Звичайно, цього пункту слід дотримуватися не тільки протягом пісту, але і в звичайний час.
Подвиг пісту Петра і Павла не дуже строгий, але деякі обмеження в їжі має: під час пісту віруючі повинні дотримуватися сухоїдіння (не піддаються термічній обробці овочі, фрукти, злаки без масла) по середах і п'ятницях. По понеділках дозволяється прийом їжі в гарячому вигляді, однак, без додавання олії. В інші дні можна вживати гриби, каші з рослинним маслом, рибу.

Послаблення в харчуванні


Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно пістити

Статут наказує невеликі послаблення в пісті для людей похилого віку, дітей, хворих, вагітних жінок і годуючих матерів. Якщо чоловік зайнятий важкою фізичною працею, йому дозволено вживати деякі скоромні продукти. Це ж відноситься до ув'язнених і подорожуючим людям.
Послаблення можуть бути в такому вигляді і порядку: варена їжа з рослинною олією, червоне вино, риба, яйця, молочні продукти, м'ясо. Причому, молочні продукти навіть вважаються більш скоромною їжею, ніж риба.
Діти до досягнення ними трирічного віку не пістять.

Заборони Петрова піста, крім їжі


Не рекомендовано дивитися під час Апістольського пісту передачі, не несучі в собі повчальний або повчальний характер. Не можна вести телефонні розмови не по справі, а по дурницях. Само собою, заборонено обжерливість, випивка також знаходиться під суворою забороною. Краще не брати на протязі пісту в розважальних заходах.
Захистите себе від зайвої суєти, ворожнечі і всього порожнього, непотрібного. Кращим рішенням стане скласти список обмежень, які ви готові самі на себе покласти добровільно. Так формується образ смирення.

Відео


загрузка...
Петрів піст в 2018 році | Якого числа почнеться, як правильно постити
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають