• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята

Благовіщення — світлий день для християн, один з дванадцяти найголовніших свят у православ'ї. У цей день святкується поблажливість благої вісті Діві Марії про те, що незабаром вона принесе в світ Спасителя, Сина Божого.
Кожен рік Благовіщення відзначається 7 квітня. Благовіщення в 2018 році припадає на останній тиждень Великого посади .

Поблажливість благої вісті


Марія була звичайною дівчиною з міста Назарет. Тиха й соромлива вона воліла дитячим розвагам читання Святого письма, молитви і рукоділля. До чотирнадцяти років вона виховувалася і прислуговувала при храмі.
Однак по досягненню віку, в якому зазвичай дівчат видавали заміж, їй довелося вибирати свою долю. Вона могла повернутися батьківський будинок або вийти заміж. Марія вже дала обіцянку Богу, що назавжди залишиться Дівою. І священнослужителі, які виховали її, вирішили передати Марію вісімдесятилітньому старцеві Йосипу, який був її родичем, заручивши їх, щоб той берег її чистоту і непорочність.
У домі Йосипа вона жила так само, як і в храмі — ведучи господарство і проводячи час у молитвах і надію Бога. Так минуло чотири місяці її заміжньої життя. І одного разу Марії явився архангел Гавриїл в образі ангела, що приніс благу звістку про те, що з усіх земних жінок саме Марія обрана в матері Сина Божого, Рятівника людей від земних гріхів.
На запитання Марії, як же вона зможе народити сина, не знавши чоловіка, Гаврило відповів, що на неї зійде Святий Дух, і вона зможе породити Спасителя.
Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята

Тепер день, коли Діва Марія дізналася, що стане Матір'ю Божою, ми називаємо Благовіщенням.
А на тому місці, де Марія зустрілася з Гаврилом, тепер зведено храм, куди мільйони паломників з усього світу приїжджають, щоб побачити це священне для християн усього світу місце.
Святкувати Благовіщення Церква почала в середині IV століття. Це стало можливим після того, як Різдво Христове стало самостійним святом. Дату святкування Благовіщення визначили, вирахувавши дев'ять місяців від Різдва. Дата пояснюється ще й тим, що, спираючись на Старий Завіт Бог створив людину 25 березня.

Прикмети і традиції


Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята


У різних регіонах християнського світу Благовіщення святкується по-різному. Як і будь-який релігійний свято за всю історію свого святкування обріс безліччю прикмет, традицій і повір'їв. Вони можуть носити як глибокі коріння язичницьких вірувань стародавніх народів, так і спиратися на глибоку релігійність віруючих.
Звичайно, працювати у цей день категорично не можна, що властиве багатьом великим релігійним святам. З усіх домашніх справ особливо забороняється шити, вишивати, взагалі займатися будь-яким рукоділлям, робота з технікою, будівельні справи — все це повинно бути відкладено до більш відповідного моменту.
Вважається, що у цей день не варто починати будь-які справи. "Навіть птиця не в'є свого гнізда" — кажуть в народі. Нове починання може обернутися неприємними наслідками, невдачею або навіть нещастям.
Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята

У деяких регіонах все ще живий звичай випускати птахів у небо на свободу. Часто це голуби: розведені в домашніх умовах або спіймані напередодні. Птах символізує ангела — того самого, що приніс благу звістку, або свого Ангела-хоронителя. В подяку за відпущення на волю, цей ангел може принести удачу, якось винагородити людину, який звільнив його.
Одним з дивних і непояснених і донині обрядів — вкрасти дрібниця, дрібні монети. Коріння цієї традиції заховані глибоко в історії слов'янської магії. Крадіжка — один із смертних гріхів, однак деякі відьмаки та знахарі вважали цей жест необхідним для приманювання удачі.
Як вже говорилося, будь-яке рукоділля під забороною. В'язання, плетіння з ниток, бісеру, лози, соломи і т. д. — гріх у цей день. Чому так суворо? Вважалося, що життя людини — це нитка, і мати над нею владу (образно — в'язати вузли, сплести їх і т. д.) можуть лише Бог і Ангел-охоронець. Тому людям не варто намагатися перенести на себе обов'язки Всевишнього. У тому числі забороняється жінкам і дівчатам плести косу по тим же, вже зрозумілих нам причин. Такі дії з боку людини можуть накликати на нього і його сім'ї біди і негаразди, сварки і нерозуміння в сім'ї та в. п.
Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята

Одна з найбільш відомих і широко поширених звичаїв у Благовіщення — це прогрівання солі. Сіль, прогріта або смажена на сковороді, саме в цей день вбирає в себе чудодійні здібності виліковувати навіть самі серйозні захворювання. Також таку сіль поміщали в мішечок і ховали в будинку, подалі від очей.
Протягом року, якщо вона не знадобитися в разі хвороби когось із членів сім'ї, ця сіль вбирала в себе всі негаразди, сварки, негативні емоції живуть в будинку людей. І в наступному році цей мішечок просто спалювали на багатті або в печі, знищуючи таким чином нещастя і погані спогади минулого року. А потім готували новий сольовий мішечок.
Ще одна незрозуміла прикмета, яка дожила до наших днів, — не одягати на Благовіщення нових речей. Вважається, що такі речі скоро зіпсується, пропадуть або накличуть на себе неприємності. Пояснення такого віруванням немає. Можливо, це пов'язано з тим, що Благовіщення припадає з Великим пістом, протягом якого потрібно бути скромним і в словах, і на ділі, і в речах.
Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята

У цей день намагаються не використовувати вогонь. Навіть піч або плиту краще не запалювати. Їду в минулі часи готували заздалегідь, перед святом. А багаття категорично заборонені.
Благовіщення вважається дуже сприятливим днем для здійснення паломництва. Похід в церкву, каплицю чи храм на службу — це речі самі собою зрозумілі в це світле свято. Але якщо ви зважитеся зробити хода до святих місць або приклонитися до святих мощей, то пам'ятайте, що ваші помисли і ваша душа повинні бути чистими, як були вони чисті у Діви Марії, яка прийняла благословення Боже.

Відео


загрузка...
Якого числа Благовіщення в 2018 році: дата, опис і суть свята
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають