• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Великдень в 2018 році

Перше, що ми запитуємо, говорячи про Великодня 2018 це дата. Якого числа Пасха в 2018 році? Це питання виникає завжди, бо Воскресіння Господнє – одне з тих свят, дата святкування якого змінюється рік від року.


Якого числа Пасха в 2018 році, календар свят, методика розрахунку


Великдень – найвеличніше свято християнства, причому це стверджують і католицька, і православна церкви. Досить згадати, що до дати святкування Світлого Воскресіння «прив'язані» дати практично половини свят – Трійця, наприклад, відзначається на п'ятдесятий день від Пасхи. Однак у католицькій і православній-гілках християнства це свято відзначається в різні дні. Як дізнатися дату пасхи в 2018 році?


Принцип розрахунку дні свята не дуже простий – в його основі лежить поєднання сонячного й місячного календарів. Головне правило при виведенні дати: «Свято завжди припадає на перший за рахунком недільний день після першого весняного повного місяця». При цьому весняного – значить, що настав після 21 березня, дня рівнодення. Досить складно для того, щоб розрахувати дату свята самостійно, чи не так?


Щоб полегшити нам підрахунки, давним-давно були створені пасхалії – спеціальні календарі, де відзначені великодні дні на багато років вперед. Так, згідно пасхаліями, православна Пасха 2018 року відзначається 8 квітня.


Пасхалії


Великдень в 2018 році


Заглянувши в календар-пасхалію, ми зможемо точно відповісти на питання, коли великдень у 2018 році у православних.


Світле Христове воскресіння в 2018 році припадає на 8 квітня.


Традиції Великодня


Перше, з чого починається день – привітання. У Світлу Неділю прийнято вітати один одного по-особливому. Входить в будинок гість каже господарям: «Христос воскрес!» — і чує у відповідь: «Воістину воскрес!», ці слова супроводжуються троекратними поцілунками. Такі урочисті дії в народі називаються «христосування», тобто «христосуватися» — «вітати один одного з Великоднем».

Великдень в 2018 році


Благодатний вогонь


Символ Світла Божого, пролившегося на всі народи після Воскресіння Христа, символ Його прощення і милості – пасхальний вогонь. У ніч на Христове воскресіння Благодатний вогонь сходить з неба на віруючих, що зібралися в храмі в Єрусалимі. Справжнє диво – з'являється немов би з нізвідки полум'я. Цікава одна особливість Благодатного вогню – в перші хвилини появи полум'я його не обпікає. Віруючі занурюють руки, язики полум'я, що омиваються їм – і опіків на шкірі не залишається. Щороку церемонію сходження Благодатного вогню в прямому ефірі транслюють кілька телеканалів, в тому числі і російських. До речі, існує легенда: той рік, коли в храмі не спалахне Благодатний вогонь, стане останнім роком життя на землі, роком початку Судного часу.


Дзвін


Малиновий передзвін дзвонів пливе над Росією – у багатьох з нас спогади про першому весняному святі пов'язані з дзвонами. За церковними канонами дзвонити в дзвони можна лише під час богослужіння – гучним мелодійним звуком скликає віруючих на службу. І лише у великодній тиждень дзвони дзвенять у будь-який час – в честь великого свята. Багато років тому на Русі склалася традиція відкривати дзвіниці, даючи доступ до дзвонам всім бажаючим. І сьогодні кожен може забратися вгору і подзвонити у дзвін на честь Світлого Воскресіння.

Великдень в 2018 році


Частування і трапеза


Ну і головне, з чим у нас асоціюється великдень – це смачні солодкі паски і яскраві різнокольорові яйця-крашанки. Спочатку традиція наказувала фарбувати великодні яйця в червоний колір – на честь крові Христової. Проте сьогодні ми з задоволенням розфарбовуємо цей символ свята у найяскравіші кольори, показуючи, як ми радіємо Великодня. Між іншим, яйце не випадково стало символом Воскресіння. За переказами, свята Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія, який правив Римською імперією, з подарунком – курячим яйцем, пофарбований в яскраво-червоний колір. Підходити без підношення було не можна, але Марія була бідна, і одне яйце – це все, що вона могла собі дозволити. Тому вона і вирішила пофарбувати його – щоб привернути увагу до подарунка. Вручила свята свій подарунок зі словами «Христос воскрес!»


Друга кулінарна пасхальна традиція – випікання пасок. У кожної господині є свій, особливий рецепт солодкої випічки. До речі, хліба здобного тіста годиться називати пасками, а сирні «булки» — пасками. Правда, в сучасному кулінарному творчості всі ці поняття давно змішалися, і сьогодні головне – спечене з душею і любов'ю ласощі, яке можна буде піставити на стіл під час святкового обіду.

загрузка...
Великдень в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають