• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Державні і церковні православні свята у травні 2018 року в Україні

Будь який місяць року знаменний по-своєму. Весна дарує людям позитив і активність, але крім цього, зараз зустрічаються державні і церковні православні свята у травні 2018 року в Україні. Які ж знаменні дати включені в календар святкових подій?
Державні і церковні православні свята у травні 2018 року в Україні

Державні свята

Для українців весняний місяць є знаменним і важливим. У цей момент в календарі вже позначені державні свята в травні 2018 року в Україні, в знак настання яких працівникам організацій та підприємств надаються додаткові вихідні періоди.

1 - свято весни і солідарності трудящих. Свято українці відзначають у вівторок, даний момент тижня стає для них додатковим моментом для позитивного відпочинку.
9 - день великої Перемоги. Значуща для держави подія припадає на середу, відповідно, цей же момент тижня за даними виробничого календаря позначений вихідним.
27 - велика Трійця. Так як значима церковна подія відзначається по неділях, то буде здійснено перенесення святкових днів. Робочий клас буде відпочивати 3 дні, починаючи з суботи (26 число) і завершуючи понеділком (28 травня) .

Православні свята
Державні і церковні православні свята у травні 2018 року в Україні

Практично кожен день в православ'ї є знаменним. Всі числа будь-якого року присвячені церковним подіям - дати поминання, великі християнські свята, дні іменин святих угодників і т. п. Православний календар визначає церковні свята в травні. Зазначимо на найважливіші події місяця в православної релігії.

6 - віруючі зустрічають день Георгія Побідоносця. Священний мученик є захисником всіх воїнів. На святий лик ікони моляться перед вчиненням важливих і активних справ. Шанують Георгія Побідоносця люди, яким не вистачає в характері сміливості, відваги і хоробрості. Вважається, що святий допомагає в складних справах і особливо сильно оберігає людей, які вірять в силу свого характеру, але не завжди можуть показати її оточуючим.
9 - численні православні свята у травні включають в себе і дату, яка зарахована до державних урочистостей - це день поминання героїв воїн і різних битв. У день поминання у всіх великих церковних храмах влаштовуються панахиди й поминальні літургії.
17 - священна велика подія - Вознесіння Господнє. Християни вшановують цю подію, вона віднесена до списку головних православних свят. Святкова подія «йде» в далекі біблійні часи, коли Господь, щоб примножити віру своїх учнів і послідовників в свою могутність, перетворився перед їх очима в хмару і вознісся в Небеса. Побачивши це, послідовники Христа розповіли всім віруючим про могутність і велич Господа. В урочистий день важливо почати ранок з молитви подяки Богу. У цей день заборонено займатися важкою фізичною працею, лихословити і ображати ближніх.
26 - Троїцька поминальна батьківська субота. Протягом року календарем православ'я визначено кілька дат поминання, Троїцьку суботу віднесено до головних з них. Дата знаменна особливими традиціями - в це момент прийнято ходити на цвинтар і згадувати всіх покійних, а не тільки родичів або знайомих.
27 - світла Трійця. Християни в день Трійці читають молитви на честь Триєдиного Бога. Свято оснащене традиціями і обрядами. Не можна в цей день лаятися, грішити, а також виконувати роботу, яка може бути перенесена на інший час.
28 - свято Святого Духа. Значуща подія в світі християнства. У церковних храмах проводяться молитовні служби, віруючі запалюють свічки на честь могутності і сили Святого Духа і всіх святих угодників.

Всі релігійні свята в травні в Україні відзначені в православному календарі. Будь-яке з свят має особливі традиції святкування, але їх спільною основою є те, що знаменний день віруючі повинні присвячувати саме вірі, а не побутовим потребам і проблемам.

Професійні свята

У календарі відзначені професійні свята в травні 2018 у Україні. Урочисті події зустрічаються в «вузькому» колі фахівців певної виробничої або професійної сфери. Які ж значущі дати професійного характеру відзначаються в травні?

12 - свято професіоналізму відзначають медичні сестри.
20 - професійна подія у всіх працівників і службовців банківської сфери.
20 - святкову подію відзначають працівники сфери культури.
20 - святкова дата у метрологів.
25 - професійне свято філологів.
26 - привітання отримують працівники видавництв, книгорозподілу і поліграфії.
27 - професійне свято у всіх хіміків.

Інші святкові дати

Крім урочистостей державного, православного і професійного рівня в календарі позначені і події суспільної важливості. Дізнаємося, які свята в травні 2018 року в Україні мають відповідне значення.

3 - день свободи слова та друку.
7 - свято радіо.
13 - свято всіх мам.
15 - день сім'ї.
18 - дата пам'яті про жертви СНІДу.
18 - свято музеїв.
19 - день наукових досліджень і науки.
20 - свято молодіжних організацій.
27 - дата народження Києва.
28 - свято службовців прикордонних військ.
31 - акція - день без тютюну.
загрузка...
Державні і церковні православні свята у травні 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають