• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Церковне свято 15 лютого 2018 року

Церковне свято 15 лютого 2018 року Стрітення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Стрітення відзначають 15 лютого (за старим стилем - 2 лютого). Це велике двонадесяте свято в православ'ї. Його назва перекладається з церковно-слов'янської мови як «зустріч».

Церковне свято 15 лютого 2018 року


Православна Церква в цей день згадує зустріч в Єрусалимському храмі Симеона з маленьким Ісусом при здійсненні обряду посвячення Богу.

Стрітення Господнє увійшло в слов'янську культуру після прийняття християнства. Це свято Православна Церква присвячує подіям, описаним в Євангелії від Луки. Матір Божа і Святий Йосип прийшли в Єрусалимський храм на сороковий день після народження Ісуса. Священнослужитель Симеон Богоприємець зустрівся з Христом. За доданню, він чекав пришестя Месії близько 300 років. Коли Симеон взяв на руки немовля Ісуса, то виголосив промову, що Бога хвалили. Вона отримала назву «Пісня Симеона».

Серед язичницьких слов'ян свято було відоме під назвою громницею. 2 лютого за юліанським календарем (після прийняття григоріанського - 15 лютого) вони проводили межу між закінченням зими і початком весни. Свято приурочували до протистояння холоду і темряви з теплом і світлом.

На громницю прославляли бога-громовержця Перуна і богиню Громовиця, яким приносили жертви. Стрітення служить межею між зимою і весною, від чого й сама назва свята в народі пояснюють зустріч зими з весною: «На Стрітення зима з весною зустрілася»; «У Стрітення сонце на літо, зима на мороз поворот».
Церковне свято 15 лютого 2018 року

Від назви свята Стрітення в простолюдді останні зимові морози і перші весняні відлиги називаються Стрітенські. Люди Стрітенськоми свічками на свято Стрітення мали звичай підпалювати одині одним хрестоподібно волосся, вважаючи це дуже корисним від головного болю. В цей день в селах раніше проводили гуляння. На Стрітення пекли млинці, круглі, золотаві - вони символізували Сонце. Цим закликали його повернення. Селянки пекли бублика і годували цими бубликами домашню худобу, щоб уберегти тварин від хвороб.

У цей день палили багаття, народ веселився ритуальними танцями. У сільськогосподарському побуті за станом погоди 15 лютого сільські жителі судили про весну і літо, особливо про погоду і врожаї. Селяни зазвичай в цей день робили розрахунок запасів хліба, сіна, соломи та інших кормів: «вклалися вони в половину, а якщо ні, вносили поправки в годівниці, та й самі затягували пояси».

На Стрітення годували (загодовували) племінних птахів: курам давали овес, щоб краще неслися, і яйця були більші і смачніше. З цього дня можна було виганяти худобу з хліва в загін - для розминки і прігреву, також починали готувати насіння до посіву, підчищати їх, підробляти, перевіряти на схожість. Білили плодові дерева.
загрузка...
Церковне свято 15 лютого 2018 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають