• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Чи відмінили 8 березня 2018 в Україні

Свято 8-го березня зазвичай асоціюється з весною, першим теплом, радістю, ніжністю. Міжнародний жіночий день - свято, коли жінки відчувають себе королевами і принцесами - ніжними і вразливими. Їм дарують квіти, цукерки, море прекрасних слів. Але все частіше виникає питання про те, чи варто святкувати зараз, в 21 столітті цю дату. В Україні вже кілька років дискутують і 8 березня хочуть скасувати.

Протягом багатьох років і кількох поколінь Міжнародний жіночий день вважався одним з найголовніших і шанованих для прекрасної половини людства. Щорічно проводилися концерти, різні заходи. У робочих колективах чоловіки вітали жінок, дарували зворушливі подарунки зі словами визнання і поваги. У школах, навіть дитячих садках організовувалися святкові концерти для мам, бабусь. Звучали прекрасні пісні, вірші, кожне слово яких було просякнуте ніжністю, любовью.

Чи відмінили 8 березня 2018 в Україні


Історія свята

Почалася офіційна історія свята ще в 1975 році, хоча вперше про цей день заговорили набагато раніше. Ще в 19 столітті, в Нью-Йорку пройшов марш «порожніх каструль». Його організували жінки в знак протесту важких і мало оплачуваних умов праці. Уже пізніше - в 1910 році активістка і комуністка Клара Цеткін виступила за те, щоб затвердити цей день, як Міжнародний жіночий, коли слабка половина людства може влаштовувати мітинги, стаючи на захист своїх прав. В тодішньому Радянському Союзі офіційним святом стало в 1921 році.

Є кілька версій виникнення цієї дати. Згідно ще однієї - Клара Цеткін була єврейкою і хотіла пов'язати 8 березня з історією євреїв (про порятунок народу від розправи перського царя Ксеркса). Найбільш «вульгарна» версія розповідає про те, що страйк жінок дійсно був. Але протестували не швачки, а повії. Вони вимагали збільшити зарплату своїм клієнтам - найчастіше це були матроси - так як тим не було чим платити за послуги жінок легкої поведінки. Пізніше подібні акції проводилися в Європі - Парижі та інших містах. Історики стверджують, що Клара Цеткін також брала в них участь як організатор. У Радянському Союзі подібне було неприйнятним, тому в офіційній версії замість повій були прості швачки.

Питання про скасування Жіночого дня

З того часу, як 8 березня визнаний офіційним державним святом, він вважався вихідним днем. НЕ залежно від того, на який день тижня потрапляє. Якщо дана дата була в суботу або неділю, то вихідний переносився на понеділок або п'ятницю.

У 2017 році депутати опублікували законопроект про скасування святкування Міжнародного жіночого дня. Основною причиною такого законопроекту стало те, що дана дата вважається радянською, а в нинішній час проводиться боротьба з різною атрибутикою того часу.

Це питання викликало багато дискусій і суперечок. Його прихильники хочуть, щоб 8 березня в Україні 2018 скасували і вважають, що ця дата - пережиток минулого, нав'язаний радянською владою і не має ніякого відношення до нинішньої України. Замість цього свята рекомендують відзначати як офіційний вихідний наступний день - 9 березня (в честь письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка).

На піку дебатів над цим питанням багато політиків аргументарно згідні скасуванню 8 березня і тим, що жінок все одно можна буде вітати і дарувати подарунки, влаштовувати святкові концерти. Єдина відмінність буде в тому, що це число буде не вихідним, а звичайним робочим днем.

Крім обговорень у Верховній Раді, в політичному середовищі, проводилися опитування і серед населення. У жителів України думки також розділилися. Для одних людей цей просто ще одине приємне свято, ніяк не пов'язане з політикою, для інших - дійсно минуле, від якого потрібно відмовитися. Вони аргументують це тим, що в церковному календарі відзначається дата Святих дружин-мироносиць - свято прославлення жінок і рекомендують відзначати його замість дати 8 березня. Воно не постійне в числі і потрапляє в третій тиждень після Великодня.

Український інститут національної пам'яті протягом 2017 року проаналізував заявки від представників громадськості про те, які офіційні дати варто святкувати, а які скасувати і подав до Верховної Ради попередній законопроект. У ньому подано перелік державних, пам'ятних і скорботних дат на 2018 рік. В даному законі рекомендовано зменшити кількість офіційних вихідних - з 11 до 9. Згідно з ним, відповідь на питання, чи скасували 8 березня в Україні в 2018 році однозначна - ні. Цей день буде називатися - Міжнародне свято боротьби за права жінок. Але є один мінус - дану дату хочуть зробити звичайним робочим днем.

Теперішній березень покаже, чи буде 8 число вихідним чи ні. У будь-якому випадку жінок можна буде вітати, дарувати подарунки і говорити щирі слова і зробити весняний день дійсно щасливим і сонячним.
загрузка...
Чи відмінили 8 березня 2018 в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають