• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Благовіщення в 2018 році: дата свята, традиції, звичаї, прикмети

Вважається, що Благовіщення - це свято спокою, добрих справ. У цей день не варто влаштовувати будь-якого роду бенкет. Раніше на Русі не було того, хто не дотримувався б поста в переддень свята Пасхи. Але саме в цей день їм дозволялося їсти рибу і вино, а також вирішувалися спокійні гуляння, зустрічі з близькими людьми і вечірні посиденьки подруг.

Благовіщення в 2018 році: дата свята, традиції, звичаї, прикмети


Якого числа Благовіщення в 2018 році? Воно буде відзначатися 7 квітня. Саме в цьому році релігійне свято випадає на Страсну суботу. Що це означає?

Страсна п'ятниця - це день напередодні Великодня, в простолюдді можуть також називати Великою суботою. Це останній день великоднього посту. Згідно віруванням, саме в цей день Ісус Христос спустився в пекло і забрав звідти всіх праведників. Крім того, це останній день його перебування в труні, адже в день Пасхи він воскрес і вознісся на небеса. Вважається, що це одночасно день скорботи і радості, тому не прийнято влаштовувати гучних урочистостей, а також уважно стежити за кожним сказаним словом.

Зіставивши ці два свята, можна сказати, що Благовіщення в 2018 році слід проводити спокійно і в колі своєї родини, відмовитися від будь-якого роду гулянь. Це відмінний час для завершення приготувань до святкування Великодня.

Релігійний сенс свята Благовіщення

Це одна з багатьох біблійних історій, яку сучасники нерідко екранізують в своїх кінострічках або мультфільмах для дітей. Вона повчальна для більшості з нас. У стародавні часи це свято могли називати по-різному: в деяких випадках його іменували як Зачаття Христа, в інших - Благовіщення ангела Марії.

Тривалі дослідження церковних архівів, постійні пошуки і навіть вивчення записів про народні традиції і вірування наших предків не дали можливості зрозуміти, коли вперше людство стало святкувати і прославляти день Благовіщення. Однак історики змогли з упевненістю констатувати, що в кодексі Юстиніана існують позначки про цей день.

Юстиніан вважається одним з найбільш великих імператорів Візантії і першим, хто зумів підняти і подарувати нове життя римським правом, яке він кодифікував в більш сучасний варіант. Лише завдяки його праці історики і змогли дізнатися, коли вперше було введено Благовіщення в число народних свят.

Благовіщення в 2018 році: дата свята, традиції, звичаї, прикмети


Благовіщення знаменує отримання трьох благих вістей:

Новина про виношування сина Божого Діви Марії від Архангела Гавриїла
Звістка про народження Ісуса Христа на світ
Донесення народу про те, що син Божий воскрес


Достеменно ніхто не знає, що робила Діва Марія в той момент, як її сповістив про виношування дитини Гавриїл. За одними даними вона пряла рожеву пряжу для Храму, інші джерела містять інформацію, що Марія йшла до криниці по воду. Саме в той момент Ангел сказав жінці, що саме вона обрана Всевишнім для народження його сина і повинна назвати його Ісусом.

Що ж було з чоловіком Марії Йосипом? Він залишився охороняти жінку, а також поклявся свідчити про її чистоту і невинність.

Однак жінка запитала, як їй вдасться зародити дитину? Тоді Ангел сказав, що на все воля Господа. Адже хто б міг подумати, недавно її сестра Єлизавета завагітніла, хоча перебувала вже в похилому віці. Хіба це не диво? В майбутньому жінка дійсно народила сина Іоанна, якого зараз всі знаменують як Іоанна Хрестителя.

Тоді Марія і відповіла Гавриїлу, що на все воля Божа. Вважається, що в момент виголошення таких слів і відбулося зачаття. Саме про це вперше вдається прочитати в святій Євангелії. А чи знали ви про те, що слово «Євангелія» перекладається як блага вість? Навіть в цьому випадку згадується про Благовіщення.

Сьогодні світ знає багато творів і споруд, присвячених праведниці святої Марії. Це і величні храми, один з яких знаходиться в Росії - Благовіщенський собор Московського Кремля. Також велика кількість ікон написані про неї, найбільш відома на сьогодні Володимирська ікона Богоматері. А вперше саме Іоанн Златоуст вирішив написати ікону цієї великої жінки.

Також можна назвати ряд художніх фільмів, присвячених як матері Господньої, так і святу Благовіщення. А прекрасна композиція AveMaria була приурочена саме цьому святу.

Народні традиції та звичаї свята Благовіщення

Згідно зі звичаями, напередодні Благовіщення хорошим ознаменуванням було побачити уві сні колодязь, наповнений водою, струмок, річку або море. Саме це говорило про вдалу долю, а також нерідко давало зрозуміти жінці, що незабаром у неї з'явиться первісток.

Ще з часів Русі існує така традиція: випускати з кліток всіх птахів на волю. Тому нерідко і зараз в православних храмах можна спостерігати такі дії. Вважається, що традиція була відроджена в 1995 році.

Один з найдавніших звичаїв, якого дотримуються всі віруючі - це випікання проскури. Сьогодні її можна дістати в храмі після служби в день Благовіщення. Це пісний хліб, який готується церковнослужителями і роздається людям на знак миру, чистоти і благословення. Також його можна взяти з собою додому і роздати родичам.

Нерідко просфору подають хворим людям для швидкого відновлення сил і одужання. Крихти від такого хліба ніколи не викидають, а додають його в корм домашніх тварин.

У питаннях сільського господарства цей день говорить про прихід весни, вступ її в повну силу, а тому більшість починало готувати насіння до посадки. Нерідко вони ставили корінці і зерна біля ікони Богородиці і вважали, що так вона наповнюється позитивною енергетикою і урожай буде благословенним.

Старовинні народні звичаї в цей день вкрай нагадували ті традиції на Івана Купала, які ми давно знаємо. Жителі розводили багаття і намагалися стрибати через нього, а також водити хороводи. Саме такими діями вони закликали прийти весну і подарувати жителям тепло.

А ще в цей день будь-яка жінка, що молиться біля ікони Діви Марії, могла попросити виконати найзаповітніше її бажаня. Як правило, вони стосувалися заміжжя, народження первістка або питання про одужання будь-якого члена сім'ї. Свята допоможе виконати бажання дівчини і захистить її і всю сім'ю від напастей.

Зараз же в тому місці, де Марія отримала звістку від Архангела Гавриїла стоїть колодязь. Прийшовши до нього в будь-який день можна загадати бажання. Однак саме в день Благовіщення сила бажань набуває особливого змісту і кожен, хто помолиться за душу жінки або просто відвідає то місце, отримає від неї благословення і допомогу.

Також в цей день починається хресний хід. Перед його початком, ще в день Благовіщення, бажано починати збирати свій Великодній кошик, адже вже в Недільну ніч наступного дня буде проводитися Великоднє богослужіння. У суботу рекомендується прикрасити будинок гілками молодих дерев і квітами, що стане символом початку життя.

Одна з найпопулярніших традицій, яка збереглася ще з давніх часів - це дівочі ворожіння. Їх проводили тільки в храмі. Перед тим, як почати запікати проскури, в одну з них ховали монетку, кому вона дістанеться, то і буде щасливий.

А ще люди брали з собою святу воду з церкви, яка залишилася після служби. Вона не псувалася цілий рік і допомагала при будь-яких хворобах підняти людину на ноги. Однак якщо до неї доторкнеться чаклун або людина з поганими помислами, то вона втрачала свою силу.

Народні прикмети на Благовіщення. Що можна і що не можна робити в цей день

Кожній людині варто бути дуже обачним в цей день, оскільки погодні умови покажуть, яким буде цей рік:

Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати
Якщо в Благовіщенську ніч на небі не опиниться жодної зірки, а Місяць «сховається» за шаром хмар, значить, кури будуть нести мало яєць
Під ранок був мороз - чекай врожайних рік. Він виявиться вкрай сприятливим для вирощування огірків і груздів
Гроза в день і вечір цього дня свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів
А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то до осені чекай дуже багатий урожай грибів, а також це говорить, що пшениця дуже добре вродить
А ось негода вранці, сильний вітер, а місцями навіть туман віщували вкрай врожайна літо


Одна з найстаріших прикмет говорить, що в цей день не можна нічого робити, адже навіть птахи не будуть вити свого гнізда сьогодні. Наші бабусі дуже часто говорять, що будь-яка фізична робота в свято Благовіщення - це справжній гріх, який складно надолужити. При цьому наводять свою розповідь: колись зозуля не послухалася такої прикмети і звила своє гніздо. Тоді ж Господь покарав її, більше вона не змогла вити гнізда. А тому до цього дня підкладає свої яйця в чужі гнізда.

Існує ще одна прикмета: потрібно було розтопити піч якомога сильніше. Потім кинути в неї кілька пучок солі, тоді і рік буде вдалим, і справи підуть на лад. А ось вже ближче до ночі багато жителів не наважувалися запалювати світло в своєму будинку, щоб не турбувати духів.

Що можна робити в цей день:

Збиратися в сімейному колі, розмовляти і ділитися новинами
Запрошувати в гості найближчих людей, але не допускати галасливих торжеств
Випікати паски
Їсти рибні страви
Допомагати оточуючим при потребі, намагатися робити якомога більше добрих справ
Просити прощення у тих, кого образили


Що не можна робити в цей день:

Займатися будь-якою фізичною роботою (прибирати, мити підлогу, щось майструвати або лагодити)
Випивати алкогольні напої, крім свяченого вина в церкві і то лише в тому випадку, якщо людина дотримувався посту весь час
Вкрай заборонений інтимний зв'язок з чоловіком
Веселитися і проводити гучні заходи, зустрічатися з друзями або колегами
Багато хто не рекомендують в цей день митися, бажано зробити це на наступний день - в день Пасхи
Для тих, хто любить порибалити також забороняється це робити. У цей день не можна вбивати тварин, тому і полювання суворо заборонено


День Благовіщення вважається одним з найсильніших енергетичних днів в році. Тому багато хто воліє проводити його з близькими, просити вибачення, відмолювати гріхи в храмі і просити про допомогу святу Марію. Випадаючи в цьому році на Страсну Суботу, він знаходить ще більшу силу, коли небеса відкриті для молитов і звернень людей.
загрузка...
Благовіщення в 2018 році: дата свята, традиції, звичаї, прикмети
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають