• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День Перемоги в 2018 році: святкування 9 травня

День Перемоги відноситься до числа найбільш значущих річних урочистостей у багатьох країнах пістрадянського простору. У цей день жителі колишніх союзних республік згадують про солдатів і офіцерів, які втратили в кровопролитній війні життя або здоров'я, але відстояли свободу своєї країни.
У Росії це свято традиційно відзначають з особливою пишністю – у багатьох великих містах організовуються паради і ходи, проводяться церемонії покладання квітів, у передсвяткові дні у школи та університети приходять ветерани, а в парках і на заміських майданчиках можна подивитися історичні реконструкції, послухати концерти і помилуватися феєрверками.
День Перемоги в 2018 році: святкування 9 травня

Виникнення свята


Кожен житель пістрадянського простору з курсу шкільної історії пам'ятає, що навесні 1945 року після тривалих і напружених боїв армія Радянського Союзу увійшла в Берлін, щоб піставити над Рейхстагом червоний прапор. Приблизно в годину ночі по Москві 9 травня 1945 року сторонами було укладено угоду, названу Актом про капітуляцію Німеччини. Саме цей момент і вважається офіційним закінченням воєнних дій у Другій світовій війні.
Минуло 15 днів, і на Червоній площі столиці СРСР відбувся парад радянських військ, очолюваний воєначальником Рокоссовским. Три роки цей день вважався в союзних республіках вихідним, однак потім традиція була скасована аж до 1965 року. З того часу свято Дня Перемоги відзначається щорічно і є законним вихідним для російських громадян. У сучасній історії цей день офіційно іменується Днем військової слави Росії, однак більшість росіян все одно його називають святом Перемоги.

Свято Перемоги в Україні


З 2015 року в український календар пам'ятних дат були внесені деякі зміни. День 8 травня став загальносвітовою традиції Днем, присвяченим пам'яті та примирення, а 9 травня залишається датою, яку вшановують ветеранів країни. 8 і 9 травня так само вважаються офіційними днями відпочинку, так що не дивно, що на них заплановано безліч заходів.
У Києві проходить покладання квітів до могили Невідомого солдата, що в Одесі прикрашають вінками і квітами пам'ятник Невідомому матросу, в інших містах країни ветерани приходять до місць поховання своїх однополчан, а на головних площах організовуються благодійні концерти. Паради за участю військової техніки більше не проводяться, а головним символом цього дня служить червоний квітка маку, як нагадування про пролитої на війні крові.

День Перемоги в інших країнах


У багатьох країнах світу 8 травня також відзначають День пам'яті і примирення:жителі Європи часто відвідують цей день музеї з військовими експозиціями, покладають квіти до могил і пам'ятників, беруть участь в акції «Безсмертний полк». Загальнодержавні заходи в цей день не проводяться, однак є і винятки: в Німеччині 8 травня святкують звільнення від нацистів, французький президент 8 травня покладає квіти до могили Невідомого солдата, а в Лондоні 5 травня покладають квіти біля меморіалу радянським солдатам, які загинули у війні;
масові заходи організовує уряд Республіки Білорусь – в Мінську проводяться урочисті ходи, а неподалік від Брестської фортеці організовуються тематичні реконструкції;
чехи відзначають у травні 5 число – день, присвячений Празького повстання. В ювілейні роки головна радіостанція країни організовує мовлення, в якому проводиться реконструкція боїв, а 8 травня уряд покладає квіти біля пам'ятника Національним визволителям;
у 2018 році 9 травня стане офіційним святом і в Ізраїлі – уряд країни вже затвердив відповідне розпорядження. В цей день члени уряду країни покладають вінки біля пам'ятника воїнів Червоної армії, розташованому в Натанії, який був споруджений 5 років тому, а в Хайфі проводять парад.
загрузка...
День Перемоги в 2018 році: святкування 9 травня
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають