• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прощена неділя в 2018 році

Прощена неділя - це особливий день, який дозволяє відпустити всі образи, налагодити відносини з близькими, рідними, друзями, сусідами, колегами і всіма людьми, з якими були конфлікти, сварки або навіть, якщо їх не було, підготуватися до Великого пісту, очистити свій розум. З даної статті вам стане відомо про те, коли відбудеться Прощена неділя в 2018 році, які традиції містить в собі це свято і яка історія.
Прощена неділя в 2018 році

Прощена неділя - досить серйозний день, глибокий і відповідальний, що дозволяє розібратися в собі, у взаєминах, що допомагає скинути з себе тягар образи. У цей день поводяться спокійно, не лаються, що не зляться, сприймають будь-яку конфліктну ситуацію з розумінням і намагаються згладити конфлікт. Також прийнято згадувати покійних і відвідувати кладовище.

Якого числа Прощена неділя в 2018 році

Прощена неділя має плаваючу дату, так як є останнім днем ​​Масляної і саме від Масляного тижня залежить дата Прощена неділя. У 2018 році Прощена неділя випадає на 18 лютого. Саме в цей день завершується підготовка до Великого пісту.

Розрахувати дату також можна, знаючи, коли буде Пасха. Потрібно від цієї дати відрахувати 49 днів - тривалість Великого пісту. Наприклад, в 2018 році Великдень відбудеться 8 квітня, значить Прощена неділя випадає на 18 лютого. У цей день віруючим людям можна дозволити собі скоромну їжу: сир, яйця, сир, молоко, адже вже на наступний день - у понеділок - починається строгий і довгий християнський піст. В цей день, як і весь тиждень Масляної вже не можна їсти м'ясо.

Як і навіщо просити вибачення в Прощену неділю

Прощена неділя - свято з древньою історією. Так, ще в Стародавньому Єгипті усамітнювалися монахи в пустелі, щоб спокійно читати молитви 40 днів перед Великоднем, а оскільки завжди була ймовірність того, що вони не повернуться після своїх мандрів, монахи у всіх своїх близьких просили прощення. Прощення просилося не тільки за якісь можливі образи, а навіть за погані думки, які могли виникнути в відношенні тієї чи іншої людини.

Взагалі, просять прощення не обов'язково за якісь гріхи, адже завжди знайдеться якийсь випадок, коли ви, навіть не бажаючи того, образили близьку. У Древній Русі пізніше також перейняли подібну традицію напередодні пісту за свої гріхи просити вибачення і прощати ближнього. У цей день люди просять вибачення, навіть погано знаючи один одного. Багато відправляються на цвинтар, це потрібно робити до обіду, щоб попросити вибачення у померлих людей, а також відвідують далеких родичів, щоб особисто їх побачити і попросити вибачення. «Всіх грішних прощаю, вибачте і мене, грішного!» - з такими словами звертаються в цей день.

Прощена неділя ще називають «Адамове вигнання», як нагадування про первородний гріх людей. В цей день в церквах нагадують про цей факт, читають особливу молитву і закликають до прощення і очищення від пороків образ. А ще Прощена неділя має назву - сиропустной, цілувальник або проводи Масниці. Саме в цих назвах і міститься вся суть свята.

Звичаї і традиції Прощеної неділі


Головна і основна традиція свята - просити у всіх прощення. І не тільки у родичів або друзів, а й у сусідів, колег, малознайомих людей і навіть у недругів. Просити вибачення потрібно дійсно щиро, очищаючи і полегшуючи свою душу і розум від поганих думок, шкодуючи про вчинені нехороших вчинках.

Прощення починають просити з настанням заходу напередодні неділі, щоб охопити якомога більшу кількість людей. Складно знайти в собі сили вибачитися перед ворога, але саме в цей день люди повинні стати милосерднішими і добрішим. Якщо просять у вас вибачення, то потрібно відповісти: «Прощаю тебе!». Просять вибачити не тільки у близьких, яких дійсно образили, а й у всіх, з ким знайомі і навіть, якщо вважаєте, що нікого не ображали.

Віруючі люди відвідують в цей день церква, де на службі здійснюється особливий чин прощення. Священик першим задає питання про можливість бути прощеним у своїх прихожан і священнослужителів. На що йде відповідь поклоном і взаємної проханням про прощення. Потім люди цілувати один одного в знак любові і поваги.

Ще одна з традицій дня полягає в тому, що більш доросле покоління перепрошує першим у молодих. Обмін вибачення обов'язково завершується обіймами або поцілунком.

Оскільки цей день є завершальним в Масниці, то на Прощену неділю прийнято смажити млинці і пригощати всіх членів сім'ї, а також сусідів. Млинці також відносять на кладовище.

У народних традиціях Прощена неділя також вважається днем ​​прощання із зимою - підпалюється опудало як символ тепла, веселощів, добра і бажання скоріше залучити весну і прогнати весь негатив, а також холодну зиму. У багаття навіть кидали різні предмети, які асоціюються з негативними моментами або образами.

В цей день вся сім'я збирається за одним великим столом, щоб провести день разом за хорошими спогадами. Крім того, в кінці цього дня, традиційно ходять у лазню, щоб остаточно змити свої гріхи, очиститися фізично і духовно, підготуватися до пісту.

В останній день Масляної прийнято допомагати бідним, нужденним, бездомним. Важливо будь-яка добра справа: допомогти самотній сусідці, здати кров, купити їжі бездомному, передати грошей до благодійного фонду, зібрати речі для бездомних, відвідати притулок для дітей, що завгодно.

Прикмети в Прощену неділю

З Прощеною неділею пов'язано безліч народних прикмет. Наприклад, вважається, що якщо після сімейного застілля залишити на столі крихти і накрити їх натуральною тканиною на ніч, то в будинку обов'язково будуть водитися гроші і буде достаток у всьому.

Зі столу намагаються нічого не прибирати. Все млинці, які були спечені спеціально на це свято, обов'язково повинні бути з'їдені всією сім'єю. Жодного млинця не повинно залишатися. Вважається, що це згуртує родину і збільшить її чисельність.

Взагалі, після Прощенної неділі в будинку не повинно залишатися скоромної їжі, адже відразу ж на наступний день настає Великий піст. Щоб віддати данину поваги померлим родичам, біля печі залишали горщики з кашею. За повір'ям, вночі покійні повинні прийти і пригоститися. Люди похилого віку, дивлячись на погоду в цей день, давали поради молодим по посадці городу і робили прогнози щодо врожаю.

Чого не можна робити в Прощену неділю


Це день миру, любові, добра. У Прощену неділю і знають це все, не можна сваритися, влаштовувати скандали, злитися, обурюватися, нервувати і, звичайно ж, ображатися. У цей світлий день не вживають алкоголь, намагаються думати про щось хороше і робити добрі і добрі вчинки.

У Прощену неділю також відмовляються від роботи по дому, важкої роботи в городі або де-небудь ще, але ось готувати можна. Будьте готові щиро пробачити людину, яка про це просить, мабуть, це найголовніший настрій дня. Можливо, отриману біль буде складно забути, можливо, образа не піде так швидко і легко, але обов'язково в Прощену неділю потрібно пістаратися щиро пробачити, знайти в собі ці сили, відпустити найсильнішу образу і йти далі з полегшеною душею!

Не просіть прощення і не прощайте формально, робіть це дійсно з щирою душею і намірами. Після цього стане набагато легше і ви зможете йти далі по життю!
загрузка...
Прощена неділя в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають