• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Старий Новий Рік 2018

Відповідно до старої і доброї традиції, в ніч з суботи 13 на неділю 14 січня 2018 роки ми звично відзначимо Старий Новий Рік. Це свято прийнято відзначати завжди в один і той же день, тому в 2018 році дата святкування не змінюється.

Традиція зустрічати Новий Рік двічі, за старим і новим календарем, з'явилася в 1918 році, коли в Росії Григоріанський календар прийшов на зміну Юліанським. Зараз цей незвичайний свято відзначають не тільки в - старий Новий рік прижився в Україні, Білорусі, Прибалтиці, країнах колишньої Югославії.
Старий Новий Рік 2018

Звичайно, старий Новий рік 2018 доведеться відзначати з меншим розмахом - адже, на відміну від святкування традиційного Нового року 2018, додаткових вихідних не передбачається і в понеділок, 15 січня, доведеться йти на роботу. Але, напевно, це і добре - за новорічні канікули вже нагулятися, напраздновалісь, пора і честь знати.

Старий Новий Рік 2018: народні прикмети і ворожіння

Як і будь-який інший народне свято, старий Новий рік оточений безліччю прикмет і повір'їв. А якщо згадати, що він припадає якраз на середину Святок, то стає зрозумілим, чому ця дата вважається однією з кращих для ворожінь і всякого роду передбачень майбутнього.

Важливою прикметою після настання Старого Нового Року вважається примітити, хто першим зайде до хати. У народі кажуть, що 14 січня першим переступити поріг будинку повинен обов'язково чоловік - то подарує родині благополуччя і успіх у всіх починаннях, що наступив.
Для залучення багатого врожаю прийнято вранці 14 січня струшувати сніг з чагарників і дерев. Якщо зима видалася НЕ сніжної - не біда, можна просто потрусити гілки.
Бджолярі примічали: якщо вранці на старий Новий рік лежить замерзлий іній на гілках, то можна бути впевненим, що в році, що наступив буде дуже смачний мед.
Ні в якому разі не можна на Старий Новий Рік займатися прибиранням в будинку і виносити сміття, тому як разом зі сміттям можна «винести» з дому успіх і навіть здоров'я.

Що стосується ворожінь на Старий Новий Рік в 2018 році, то найпопулярнішими, звичайно, є ворожіння на судженого.

Суть такого ворожіння полягає в тому, що в ніч на Новий Рік, на ялинку серед іграшок і прикрас, вішають яскравий коробок або тканинної мішечок і вкладають туди записку з вписаним заповітним бажанням або ж ім'ям судженого. А ось в саму ніч на Старий Новий Рік мішечок з запискою слід зняти з ялинки, записку прочитати, а потім додавши на словах: «Нехай моє бажання перетворитися в реальність», знову повісити мішечок з запискою на ялину серед іграшок і прикрас.

Ще одне не менш цікаве ворожіння на майбутнього чоловіка в старий Новий рік проводилося шляхом підслуховування чужих розмов. Суть такого ворожіння полягала в тому, що молодим незаміжнім дівчатам потрібно було пройти під вікнами або дверима сусідського будинку, підслухавши їхню розмову. Саме за типом розмови можна було визначити, яким буде майбутній чоловік:

якщо сусіди в будинку сміялися, то можна було вважати, що чоловік буде справжнім веселуном;
якщо ж в оселі випивали багато спиртного, то можна було побоюватися, що майбутній обранець буде п'яницею;
ну а якщо сусіди сварилися між собою, то прийнято було вважати, що чоловік буде дуже сердитим і суворим.

Так само існує старовинне ворожіння по книгам. Для цього дівчата вибирали книгу з різними творами, або поезію і віддавали цю книгу в руки подрузі або сестрі, щоб та відкрила книгу і прочитала вголос відповідь на задуманий питання. Дівчині потрібно було згадати хвилюючий її питання, на який можна було б отримати розгорнуту відповідь. Потім необхідно було назвати довільно обраний номер сторінки і порядковий номер рядка, в якій буде міститися відповідь на питання, що цікавить.

Не менш цікавим гаданням було ворожіння на собаках. Для цього потрібно було закрити незаміжню дівчину в порожній кімнаті, потім запустити до неї собаку. Якщо ж собака підходить до дівчини, не відволікаючись на сторонні предмети, то це обіцяє дівчині щасливе сімейне життя. Однак якщо собака, зайшовши в кімнату, буде обнюхувати територію, або ляже на підлозі вдалині від дівчини, то в сімейному житті буде бракувати щастя.

Традиції та звичаї на старий Новий рік 2018

Старий Новий Рік в народі вважають не менш важливим святом, ніж офіційний, який відзначають в ніч з 31 грудня на 1 січня. Вечір 13 січня називали «Щедрим». А й справді в народі вважали, що в це світле свято головною особливістю частування була щедрість. За традицією на святковий стіл виставляли як мінімум 12 різних страв.

У народі було прийнято до Щедрого вечора готувати свинину, а саме запікати порося. Приготований порося на Старий Новий Рік символізував хороший урожай, родючу землю і величезний успіх у розведенні худоби в подальшому році. Крім м'ясних страв, як частувань пекли пироги з сиром або варенням. Так само за народними повір'ями люди знали, що чим багатша буде святковий стіл, тим щедрішим і успішним в грошовому достатку прийде наступний рік.

Самою приємною традицією цього свята вважається святковий стіл, адже святкування Старого Нового Року припадає на такий період часу, коли Різдвяний Піст закінчено, виходячи з чого, можна сміливо ставити на стіл м'ясні страви, смажити млинці, ховаючи в них саму несподівану начинку і готувати багато інших смакоти.

Не менш важливим звичаєм в цю святковий вечір є щедрування. Для проведення такого обряду знадобиться зерно, адже воно символізує багатство, хороший урожай і навіть міцне здоров'я. Головне при щедрування - від чистого серця бажати людям щастя, добра, здоров'я і удачі в наступаючому році. Для того щоб добрі побажання звучали більш святково і весело, їх прийнято вимовляти в вигляді коротких віршів і пісень, які називаються щедрівками. У Щедрий вечір прийнято відвідувати своїх близьких друзів, родичів і сусідів. Це вважалося зміцненням відносин і щасливого життя з близькими людьми в мирі та злагоді.

Так, новорічні свята є серйозним випробуванням як для економіки країни, так і для нашого з вами здоров'я. Скільки грошей ми витратили за півмісяця гулянь - краще навіть не брати до уваги. Та й як наш організм витримує таке розмаїття їжі і напоїв різної міцності - теж можна лише припускати. І все ж Новий рік - найвеселіше і гучне свято, Різдво - більш тихий і спокійний, а старий Новий рік - самий домашній і сімейний з всієї низки січневих урочистостей. Він нам натякає, що свята закончілічь і попереду нас чекає цілий рік нових звершень, радощів і успіхів.
загрузка...
Старий Новий Рік 2018
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають