• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День води у 2018 році: якого числа

Міжнародні свята – це не тільки барвисті яскраві карнавали і фестивалі, але й заходи, покликані звернути увагу громадськості на певні проблеми. Серед подібних пам'ятних днів особливим чином виділяється День водних ресурсів або, як його частіше називають, День води. З нашої статті ви дізнаєтеся, якого числа День води в 2018 році, як з'явився свято і які проблеми він покликаний вирішити.

День води у 2018 році


Щорічний свято, що з'явився завдяки ініціативі ООН, світ відзначає на початку весни, 22 березня. Дата свята фіксована, тобто кожен рік День води припадає на одне і про число.
День води у 2018 році випадає на четвер, 22 березня.
День води у 2018 році: якого числа

Як з'явився свято


Всесвітній день водних ресурсів або День води відноситься до числа екологічних свят, тобто тих, що покликані звернути увагу людства на проблеми стану навколишнього середовища.
День води – свято досить молодий, з'явився лише в кінці минулого, XX століття. У 2018 році ми будемо відзначати його в 25 разів.
Ініціатором його появи, як вже говорилося вище, стала Організація Об'єднаних Націй. У 1992 році доповідач ООН на всесвітньої конференції в Ріо-де-Жанейро, присвяченій охороні навколишнього середовища, зробив акцент на складності з чистою питною водою в різних регіонах світу. Особливо страждають від нестачі водних ресурсів, на думку спеціальної комісії, жителі ряду африканських і азіатських країн. В якості одного із заходів щодо вирішення цієї проблеми учасники конференції запропонували загострити увагу громадян благополучних країн на необхідності охорони води та водних ресурсів. І для виконання цього завдання було висунуто пропозицію заснувати особливий свято, присвячений водних ресурсів – День води.
День води у 2018 році: якого числа

1993 рік став точкою відліку нового свята – 22 березня 1993 року світ вперше відзначив Всесвітній день води. В цей же рік на міжнародній конференції, присвяченої екологічному дню, було висунуто пропозицію присвячувати кожної рік якоїсь однієї певної проблеми. Починаючи з 1994 року кожне свято проходить під знаком єдиної теми. Так, другий за рахунком День води був присвячений загальним питанням охорони води; гасло свята звучи як «Турбота про водні ресурси – справа кожного».
У 2003 році ООН закликала країни світу звернути увагу на доступність питної води. Згідно з опублікованим на сайті Організації даними більше мільярда людей страждають від нестачі чистої питної води і понад двох з половиною мільярдів не маю можливості використовувати воду в санітарно-гігієнічних цілях. Для вирішення проблем, пов'язаних з питною водою, для того, щоб загострити увагу на питаннях санітарії, Генеральна Асамблея приймає рішення присвятити ціле десятиліття чистій воді. Резолюція ООН 2003 року оголошує роки 2005-2005 «десятиріччям дій». Всі заходи цього періоду проходять під загальним гаслом «Вода для життя».

Заходи на честь Дня води


Генеральна Асамблея рекомендувала країнам-членам ООН проводити в цей день заходи, спрямовані на збереження і захист води. Причому в перелік ресурсів потрапляє не тільки водопровідна вода, але і річки, озера, ґрунтові води. А для вод морів і океанів існують свої, особливі свята – День моря і Всесвітній день океанів.
Якими заходами можна привернути увагу до проблем водних ресурсів? В першу чергу це «круглі столи» та асамблеї на найвищому рівні. Глави держав-членів ООН за роки з моменту появи свята взяли кілька резолюцій, спрямованих на міжнародну охорону прісної води.
Міжнародні фонди, які присвятили свою діяльність вирішення проблем екології, теж не залишаються осторонь. Під егідою екологічних фондів марафони проводяться і змагання, ходи і мітинги, конференції та фестивалі.
День води у 2018 році: якого числа

Проте заходи в цей день носять не тільки глобальний, міжнародний характер. Все частіше до руху за чисту воду приєднуються звичайні громадяни – активісти, студенти, просто небайдужі люди. Вони закликають берегти водні ресурси, розповідаючи і показуючи – важливість правильного ставлення до питної води.
Читайте також :

 • День птахів в 2018 році

 • Травневі свята в 2018 році: як відпочиваємо

 • Найдовший день в 2018 році
 • загрузка...
  День води у 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають