• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День здоров'я в 2018 році: якого числа

Найголовніше в житті кожної людини – ні, не достаток або положення в суспільстві – здоров'я. Від стану здоров'я залежить все, абсолютно все в нашому житті. Для того, щоб підкреслити важливість збереження здоров'я, закликати нас берегти власні сили і вчитися звертати увагу на сигнали, що подає організм, був створений особливий свято – День здоров'я. Про те, що стоїть за цією подією, якого числа День здоров'я в 2018 році, як відзначають свято і в нашій країні, і в багатьох інших країнах світу – в нашій статті.

День здоров'я в 2018 році

Як і більшість міжнародних свят соціальної спрямованості, День здоров'я має фіксовану дату, тобто щороку відзначається одного і того ж числа, незалежно від дня тижня. ООН запропонувала святкувати його 7 квітня.
День здоров'я в 2018 році випадає на суботу, 7 квітня.

День здоров'я і ВООЗ

Для вибору такої дати в ООН були серйозні передумови – саме 7 квітня 1948 року, була створена Всесвітня Організація охорони Здоров'я або скорочено ВООЗ. Через два роки після створення ВООЗ – у 1950-ому – з'явився і новий свято.

Під Всесвітню Організацію охорони Здоров'я на сьогоднішній день входять 194 країни, і всі вони відзначають День здоров'я, присвячуючи свята численні заходи, пов'язані зі сферою охорони здоров'я.

Тематика Дня здоров'я

У 1994 році на чергових зборах ВООЗ була прийнята резолюція: присвячувати кожен свято певній темі. Таким чином до найскладніших, «наболілих» питань залучається максимальна увага. Перший такий «вузькоспеціальний» День здоров'я відзначався в 1995 році, його темою була проблема важкого захворювання – «Глобальне викорінення поліомієліту». В рамках свята увагу світової громадськості була зосереджена на питаннях дитячої вакцинації від поліомієліту: акції, що закликають не відмовлятися від щеплень, пройшли по всьому світу. Ряд країн отримав гуманітарну допомогу у вигляді вакцини, лікарі з організації «Лікарі без кордонів» за підтримки Міжнародного Червоного Хреста провели безліч безкоштовних операцій, що полегшують життя хворим цією важкою недугою.
Другою складною темою Дня здоров'я стало питання забруднення міст і шкоди для здоров'я, заподіюваного атмосферою населених пунктів. Гасло свята звучав як «Здорові міста для кращого життя». Заходи, присвячені цим проблемам, походили не тільки в день свята – настільки складна тема вимагає ретельного опрацювання. Велика частина громадських заходів проходила спільно з экологоохранными організаціями, до акцій, що проводяться були залучені і влади, в першу чергу адміністрація великих міст.
Варто відзначити, що всі теми, прийняті ВООЗ як основні, відрізняються великою важливістю для суспільства. Так, у 1998 році День здоров'я проходив під гаслом «Безпечне материнство», а громадські та державні організації охорони здоров'я поширювали інформацію про правильному перебігу вагітності і безпечних пологів.

2000 рік став роком донора – свято носив назву «Безпечна кров починається з мене». Проблеми донорства, переливання крові, створення міських та республіканських Банків крові – все це знайшло відображення в тематиці свята.
Дуже складне питання було порушено у 2004 році – «Безпека на дорогах» стала тією темою, увагу до якої необхідно було залучити ще кілька років тому. ВООЗ переглянула вимоги до правил перевезення маленьких пасажирів, до стандартів надання першої медичної допомоги при аваріях, видало рекомендації щодо безпеки виробникам автомобілів.
У 2017 році основну увагу було вирішено приділити «хвороби номер один XXI століття» — депресії. Пригнічений стан, інший раз приводить до незворотних наслідків, сало справжнім бичем жителів економічно розвинених держав. І Дня здоров'я була присвоєна тема «Депресія: давай поговоримо».
Читайте також :

• День птахів в 2018 році

• Травневі свята в 2018 році: як відпочиваємо

• Найдовший день в 2018 році
  • загрузка...
    • Коментують
    • Сьогодні
    • Читають