• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День святого Валентина в 2018 році: якого числа

Свято, якого з нетерпінням чекають усі закохані – від школярів до літніх, свято, коли обов'язково звучать зворушливі визнання і виконуються заповітні бажання, свято, наповнене любов'ю і ніжністю – День святого Валентина. Не даремно він отримав свою другу назву – День всіх закоханих, адже саме кохання присвячений цей самий очікуваний день лютого. Про те, коли наголошується День святого Валентина в 2018 році, про історію виникнення свята, про його традиції і звичаї – в нашій статті.

День святого Валентина 2018


Свято, присвячений любові і закоханості, наголошується в кінці зими, 14 лютого. Незалежно від року та дня тижня, День всіх закоханих завжди припадає на одне і те ж число. Звичайно, якщо свято випадає на будні, це створює деякі незручності. Проте емоції, наповнюють день, з лишком компенсують усі складності. До того ж, за традицією, основні заходи в цей день припадають на вечірній час.
День всіх закоханих в 2018 році випадає на середу, 14 лютого .

День святого Валентина в 2018 році: якого числа


Історія свята


На думку більшості істориків, свято нерозривно пов'язаний з ім'ям християнського мученика Валентина, який жив у III ст. н. е. Вперше історія святого була викладена в «Золотій легенді» — збірнику християнських легенд і повчальних історій з життя святих і великомучеників. Поширення легенда про Валентина отримала в середні століття в Європі, в першу чергу Англії та Франції, тоді ж і склалася традиція святкувати День святого Валентина як свято всіх закоханих.
Сама ж історія про святого і мученика звучить так. На зорі християнської епохи (точніше, в III ст. н. е.) імператор Клавдій II заборонив одруження в країні. Жорстокий правитель вирішив, що неодружений чоловік буде відважніше битися за свого імператора, якщо за його плечима не будуть стояти дружина і діти. Воїн, на думку Клавдія, повинен любити лише свого кесаря і завжди бути готовим померти за нього. А сім'я стане зайвим тягарем, одружений чоловік буде думати про свою сім'ю, і буде битися з меншою відвагою. Обдумавши цю думку, імператор видав закон, згідно з яким і чоловіки, і жінки не могли одружуватись до досягнення певного віку.
День святого Валентина в 2018 році: якого числа

Валентин був звичайним польовим лікарем, приписаним до армії Клавдія II, який лікував воїнів на полі брані. Сповідав християнство, Валентин прийняв сан священика, щоб мати можливість виліковувати не тільки тіла, але і душі воїнів. Одного разу під покровом ночі до нього підійшла молода пара – легіонер з війська Клавдія і юна дівчина і попросила поєднувати їх шлюбом за християнським звичаєм. Знаючи, що порушує імператорський наказ, Валентин не міг відмовити закоханим і назвав їх чоловіком і дружиною. Слідом за першою парою з'явилася друга, потім третя і піступово святий став не тільки лікарем, але і єдиним священиком, осмеливавшимся вінчати закоханих.
Через деякий час про порушення наказу сало відомо владі, і Валентина посадили в темницю. Сам імператор, дізнавшись про його діяльність, виніс смертний вирок священику. Сидячи в темниці Валентин познайомився з дівчиною, Юлією, дочкою наглядача. Дівчина була настільки прекрасна, що Валентин закохався у неї, проте знаючи, що його чекає смерть, не наважувався розповісти їй про свої почуття. І тільки у ніч перед стратою – 14 лютого — Валентин написав їй невеликий лист-освідчення в коханні. Юлія прочитала його вже після смерті священика. Так записка з визнанням стала першою валентинкою.
День святого Валентина в 2018 році: якого числа

Традиції свята


Найважливіша, найголовніша традиція Дня всіх закоханих – вручення валентинок, невеликих листівок з теплими побажаннями всередині. Сьогодні валентинка – це не тільки визнання в пістійному почутті, але і слова дружби, підтримки, виразом симпатій і вдячності. Дарують листівки-сердечка і закоханим, і кращим друзям і подругам, і батькам, і дітям – всім, до кого відчувають теплі почуття.
Часто разом з листівкою вручається сувенір – плюшева іграшка, керамічна фігурка, шоколад, цукерки, прикраси і забавні дрібнички. Закохані дарують подарунки вагоміше – від сувенірів і до ювелірних виробів.
Читайте також:

 • День землі в 2018 році

 • День будівельника в 2018 році

 • День слов'янської писемності і культури в 2018 році
 • загрузка...
  День святого Валентина в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають