• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прощена неділя в 2018 році якого числа

«Прощення просимо, ласкаво роздаємо» — з цих слів починається останній день перед Великим пістом. Традиція просити вибачення у всіх, не лише рідних і близьких, а всіх, з ким зіштовхує життя – за заподіяні образи і гріхи дала цього свята особливе назва – Прощена неділя. У 2018 році Прощена неділя буде відзначатися досить рано – 18 лютого.

Дата свята


Прощена неділя – один з тих свят, що безпосередньо пов'язані з Великоднем, а тому і дата у нього «плаваюча». Тобто нам доведеться заздалегідь дізнаватися, якого числа Прощена неділя в 2018 році.
Це свято завершує місяць підготовки до Великого пісту; Прощена неділя — останній день, коли дозволена скоромна їжа, тобто віруючі можуть дозволити собі в цей день масло, яйця, сир, сир, молоко. Наступного за Прощеною неділею день – понеділок – починається найскладніший, самий довгий піст в християнстві.
У 2018 році Прощена неділя відзначається 18 лютого.
Знаючи дату Пасхи, можна самостійно розрахувати дату Прощеної неділі. Достатньо лише відрахувати назад сорок днів від головного християнського свята. Так як Великдень в 2018 році випадає на 8 квітня, то Прощена неділя припадає на 18 лютого.

Традиції Прощеної неділі


Головна традиція православного свята – просити прощення за можливі образи. Починаючи з прохання про прощення будь-яку зустріч, віруючі готові проявити таку ж милосердя і до інших, відповідаючи «я тебе прощаю» на всі зустрічні прохання. Попросити – і отримати прощення, значить очистити душу перед Великим пістом, зосередитися на мислячи про духовне, а не плоті, і нарешті з чистою душею і серцем зустріти Великдень.
Прощена неділя в 2018 році якого числа

Важливий і другий звичай, якого прагнуть слідувати усі християни – в цей день бажано неодмінно відвідати церкву, побувати на заутрені, а краще – очистити душу на сповіді. Адже, за церковним каноном, очищення і благодать, за ним наступна, можливі тільки в тому випадку, якщо у віруючого світ на серце і спокій в душі. А досягти цього можна лише щиро попросивши вибачення за свої гріхи і так само щиро пробачивши за образи інших.

Народні традиції


У народі Прощена неділя частіше називається інакше – Масляна. Веселий, знайомий всім нам свято проводів зими і є той самий церковний свято передодня Великого пісту.
Прощання з морозом, проводи зими і зустріч довгожданої весни, пограниччі між холодом і теплом, день, коли сонце повертає тепло – все це Масляна, один з найулюбленіших у народі свят.
Строго кажучи, ставити знак рівності між Масницею і Прощеною неділею не зовсім вірно. Масницею називаю всю Сиропусний тиждень (Сирну седмицю, як зазначено в богослужбовому уставі), а Прощена неділя – це тільки один, останній день підготовки до Великого пісту. Однак за століття ці два поняття настільки міцно сплелися в народних традиціях, що сьогодні кажучи Масляна ми маємо на увазі Прощена неділя і навпаки.
Чому ж нам так полюбилася Масляна? Нестримним веселощами, піснями і танцями, конкурсами та призами, традиційним спаленням опудала і, звичайно ж, млинцями – золотистими, з начинками і без, з гарячим чаєм або сбітнем. Млинці – справжній символ Масляної, без них не обходиться жодне свято, вони неодмінно стоять на кожному столі в кожному будинку.
Прощена неділя в 2018 році якого числа

Масляна або Прощена неділя – останній день, коли дозволено «скоромне», тобто їжа тваринного походження. Однак м'ясо весь тиждень перед пістом вже було під забороною вживати можна було лише яйця, рибу, молочні продукти, зокрема вершкове масло.
Ще одна традиція Прощеної неділі – прощання з покійниками. Вечір свята вважався часом поминання покійних: так, господині готували на вечерю кашу, причому в кількості трохи більше необхідного. Горщики та миски з недоїденою кашею на ніч ставили на підлогу біля печі – вважалося, що вночі «батьки», тобто померлі старші родичі, прийдуть пригощатися. До вечора ж жіноча половина родини відвідувала кладовищі. Жінки несли на могили рідних масляничні млинці, розкладали їх на землю і просили вибачення у небіжчиків. З поминанням завершувалося Прощена неділя.
загрузка...
Прощена неділя в 2018 році якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають