• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Великий піст 2018. Які продукти можна їсти, а які не можна

Православний календар нараховує і включає в себе безліч самих різних урочистих дат і періодів, про які добре відомо кожному з нас, адже з року в рік ми стаемся шанувати всі традиції і звичаї. Великий піст 2018 року – це один із особливих моментів часу у християн і православних, так як саме цей піст вважається центральним і головним, на протягом якого люди душею, тілом, думками і помислами своїми готуються до найсвітлішого церковного свята Пасха. Саме в цей період і момент часу у всіх церквах і храмах відбуваються богослужіння, що нагадують про діяння, події в житті і смерті Христа, всіх апістолів і святих.

У чому полягає суть Великого пісту?


Напевно, кожен добре розуміє і усвідомлює те, що основне призначення цього часу полягає в тому, щоб нагадати кожному з нас про 40 днів поневіряння Спасителя всього людства в пустині. Саме в цей час кожен повинен обов'язково прийти до церкви і покаятися в своїх гріхах, скоєних їм вільно чи невільно, щоб пройти духовне очищення і підготувати свою душу і серце до світлого дня Пасхи, тобто Христового Воскресіння.
Погодьтеся, для багатьох це свято є одним з найбільш довгоочікуваних, підготовка до якого вимагає певної відповідальності. Іншими словами, необхідно пістаратися відректися від усіх суєтних спокус, проявляючи стійкість, як в духовному, так і фізичному сенсі, уникати всіляких спокус. Тільки так і таким способом можна очистити свою душу від грішних помислів.

Великий піст 2018. Які продукти можна їсти, а які не можна


Як відомо, Великий піст вважається і відноситься до категорії перших пістів, введених християнами, саме таким способом всі віруючі і православні згадують про Ісуса, намагаються не вживати їжу протягом усіх семи тижнів. Згідно з наявними біблійними переказами і свідченнями Христа повів на цю землю дух, щоб перевірити його стійкість перед диявольською спокусою.
Найголовніше правило пісту, яке обов'язково має дотримуватися кожен – це молитва про спасіння душі, які допомагають віруючим вселити і зміцнити почуття умиротворення і спокою. Ось чому православні повинні протягом усіх семи тижнів намагатися по можливості відвідувати вечірні і ранкові служби, а ось що стосується різних розважальних заходів, прагнути по можливості уникати. Адже за церковним правилам і канонам гучна музика просто-напросто не прийнятна, а також в цей список можна включити перегляд телевізійних передач, задерикуватий сміх та гучні розмови, посиденьки. Також в цей період часу категорично заборонені різні вінчання.Початок і кінець Великого пісту.


Щодо майбутнього 2018 року, то Великий піст пройде з 18 лютого по 7 квітня.
Як відомо, великдень вважається перехідним церковним святом, тому його дата не є фіксованою, і кожен раз проходить в різний час.

Які продукти можна їсти, а які не можна?


Згідно з встановленим і наявного Типикону, тобто богослужебному зводу правил, в якому міститься інформація про церковні традиції та обряди, зазначено, що протягом усіх 40 днів пісту категорично забороняються будь-які страви, що включають в себе продукти тваринного походження. Найбільш скоромними продуктами по праву вважаються м'ясо, молоко, вершкове масло, тваринний жир, яйця, а також алкоголь, чай і кава. При цьому харчування у Великий піст строго регламентовано днями тижня. Що ж це за правила?

1.Понеділок, середа і п'ятниця – вважаються самими строгими днями тижня. У ці дні дозволяється вживати в їжу тільки суху їжу у вигляді хлібних виробів, овочі, маслини, фрукти, мед, сухофрукти, горіхи. Що стосується пиття, то тільки компот із заготовлених ягід і різні узвари. Харчуватися дозволяється тільки в той час, коли заходить сонце.
2.Вівторок та четвер вважаються днями з невеликими послабленнями. Простіше кажучи, дозволяється їсти гарячу їжу, готувати страви на основі круп, бобових і овочів. Їжу категорично забороняється приправляти маслом. Прийом їжі тільки один раз – у вечірній час.
3.Субота і неділя – лояльні дні. Це час, коли можна приправляти їжу різними рослинними маслами, такими як кукурудзяна. Оливкова, лляна, гірчична. Також у ці дні можна приготувати квасоля, горох, гречку, ріпу, гарбуз, пшоняну і перлову кашу, картоплю з грибами. Також два рази в день дозволяється випивати по 2 ковтки червоного вина, але краще всього розведеного водою.
Великий піст 2018. Які продукти можна їсти, а які не можна

4.Вербну неділю також вважається днем послаблення, яке у 2018 році випадає на 1 квітня. Простіше кажучи, віруючі можуть урізноманітнити своє меню рибними стравами і вином.
5.Лазарева субота, яка потрапляє на 31 березня. В цей день також дозволяється скуштувати рибну ікру в доповненні до пісних страв.
6.Страсна п'ятниця. Цей день вимагає найсуворішого виконання всіх правил. Випадає 6 квітня. За церковними правилами, не можна приймати їжу доти, поки не буде винесено плащаниця.

Як видно, Великої піст – це час, коли кожен православний і віруючий повинен усвідомити всі свої помилки, очистити перед Богом свою душу і зі світлими думками та помислами зустріти Великдень.
загрузка...
Великий піст 2018. Які продукти можна їсти, а які не можна
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають