• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Тетянин день в 2018 році | коли буде

Студентство – золота пора, час, коли всі турботи обмежувалися здачею сесії і екзаменів. Через роки після закінчення навчального закладу ми з задоволенням згадуємо веселі студентські дні. І зрозуміло, в наших спогадах обов'язково присутні розповіді про Татьянином дні — День російського студентства. Коли Тетянин день в 2018 році і які традиції супроводжують цей свято – в нашій статті.

Тетянин день в 2018 році


Тетянин день – це свято, яке прийшло в наше сучасне життя з православного церковного календаря. З 2005 року День мучениці Татіани відзначається як День російського студентства – свята всіх студентів нашої країни.
На відміну від більшості церковних свят Тетянин день не залежить від дати святкування Великодня і має єдину, чітко фіксовану дату в календарі. Щороку свято всіх студентів відзначається в один і той же день – 25 січня.
У 2018 році Тетянин день випадає на четвер, 25 січня.

День російського студентства


Історія Тетянина дня як єдиного свята студентів налічує не одне століття. Почалося все в 1755 році, коли 12 січня ( за новим стилем – 25 січня) імператриця Єлизавета I Петрівна підписала указ про створення нового навчального закладу, що став згодом найбільшим в країні – Московського університету.
У 1791 році у флігелі університетської будівлі була заснована невелика церква, яка отримала ім'я мучениці Татіани. З цього моменту свята стала покровителькою всіх учнів вищих навчальних закладів Росії. Так з'явилася традиція відзначати День студента у свято мучениці Тетяна, яка проіснувала аж до Жовтневої революції.
За роки радянської влади студентське свято подзабылся – і залишився в забутті до початку XXI століття. У 2005 році президентським указом Тетяниного дня знову було повернуто статус головного свята учнів – День російського студентства.
Тетянин день в 2018 році | коли буде

Церковне свято


В християнському календарі День мучениці Татіани з'явився на початку V століття — рішення про канонізацію диаконесыТатианы, яка прийняла мученицьку смерть за віру і переконання, було прийнято задовго до розділення церкви на православну і католицьку. Татіана (Тетяна) була дочкою багатого сановника, який жив у Римі на рубежі II-III ст. Вихований у християнських традиціях, дівчина вирішила повністю присвятити себе служінню Господу, і в зв'язку з цим дала обітницю цнотливості і взяла на себе обов'язки священнослужителя – диаконессы. Через кілька років після рукоположення вона прославилася як захисниця і помічниця всіх стражденних і потребуючих, причому слава про неї поширилася не тільки Риму, але й далеко за його межами. За свої переконання вона і її батько піддалися гонінням з боку язичників, і в 226 році дівчина прийняла мученицьку смерть від рук жерців Зевса.

Народні прикмети


День святої мучениці Татіани відзначався і як народний свято. Зрозуміло, за століття свого існування він обріс своїми прикметами і звичаями.
Мабуть, головною прикметою варто відзначити повну заборону на сварки і суперечки з членами сім'ї, особливо зі старшими. Порушення цієї традиції загрожувало бідою всьому сімейству аж до наступної зими.
Не можна було й відмовляти у проханнях про допомогу або ігнорувати жебраків, які просять милостиню. В першу чергу якщо прохання виходила від хворих і нужденних. Пов'язано це з тим, що свята Татіана, за легендою, протегувала нужденним, і відмова означав пряме порушення заповітів мучениці.
Так як свято був все-таки частково «жіночим», до цього дня необхідно було зробити прибирання в хаті і по мірі можливості на дворі і в хліві. Займатися наведенням порядку в день святої Тетяни само як і сидіти не прибраному, брудній хаті було не можна. Тому й дівчатка, народжені в переддень свята, повинні були стати хорошими господинями і зразковими дружинами.
У селянства були свої прикмети Тетяниного дня. Так, почався в свято снігопад обіцяв дощове літо, а сильний мороз, навпаки, повинен був стати багатим урожаєм хліба. Випечений в цей день хліб давав прогноз на весь майбутній рік: рівна, гладка, рівномірно пропеченная скоринка гарантувала спокійний, вдалий рік без сварок і тягот. І навпаки: якщо у короваю скоринка тріскалася в печі, подгорала або починала одразу ж лопатися і обсипатися, значить, рік чекав складний, важкий, повний сімейних сварок і негараздів.
Читайте також:

 • Великий піст в 2018 році

 • Православний календар на 2018 рік

 • Пісти в 2018 році: православні і католицькі
 • загрузка...
  Тетянин день в 2018 році | коли буде
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають