• 17:05 – 2018 рік Жовтої Собаки 
  • 14:40 – Листівки до Нового року 2018 своїми руками. Які є ідеї 
  • 14:12 – Як швидко і просто зшити плаття на Новий рік 2018 своїми руками 
  • 14:05 – Новорічні пісні 2018: слухати безкоштовно онлайн нові і старі хіти для дітей і дорослих 

Петрів піст в 2018 році

Російська Православна Церква наказує чотири «довгих», тобто багатоденних поста в році: Великий піст, Петрів піст, Успенський піст, Різдвяний піст – фактично по одному на кожну пору року. Наша стаття присвячена річному посту – Петровим, або Апостольським. Хочете дізнатися, коли Петров пост в 2018 році, чому він так названий, які існують приписи для цього поста? Про все це – нижче.
Петрівський піст в 2018 році: початок та закінчення
Петрів піст безпосередньо залежить від дати Великодня – як і багато дванадесяті свята і пісні дні. Тому-то ми і задаємося щороку одним і тим же питанням – якого числа Петров пост в 2018 році. Однак від усіх інших постів він відрізняється «плаваючою» датою початку і фіксованою датою закінчення. Починається він з першого дня тижня всіх Святих, тобто дата початку посту кожен раз різна. Але закінчується кожен рік в один і той же день – 12 липня.

Петрів піст в 2018 році


Якого числа Петрівський піст в 2018 році? Так як Пасха у 2018 році припадає на 8 квітня, а тиждень всіх Святих починається після дев'ятого неділі після Світлого дня, то Петрів піст розпочнеться 4 червня. Ну а закінчення його, як уже говорилося, завжди припадає на один і той же день.

У 2018 році Петрів піст розпочнеться 4 червня і закінчиться 12 липня.
Варто зауважити, що 12 липня вже можна розговлятися, тобто фактично останній пісний день – середа 11 липня. Нескладно порахувати і тривалість посту – в 2018 році він триватиме 38 днів.
Варто помітити, що кожен рік тривалість Петрівського посту різна – його довжина залежить від того, наскільки ранньої буде Великдень. До речі, найдовший Петров пост становить 42 дні (повні шість тижнів), а самий короткий – вісім днів (тиждень плюс один день).

Апостольський пост


Петрів піст 2018 не дарма має другу назву Апостольського – він створений у пам'ять про двох апостолів, учнів Христа, Петра і Павла. В основу поста лягло переказ, що апостоли, готуючись до проповідей, готуючись розповідати язичникам Слово Боже, обмежували себе в їжі, прагнучи до чистоти духовної і тілесної. Цим же святим присвячений і день закінчення посту – 12 червня, День Петра і Павла. В цей день славиться твердість Петра і розумність Павла.
Спочатку, в період з III по XI ст. Петровський і Успенський пости становили єдине ціле. Настільки тривалий час обмеження в їжі покликане служити компенсацією для тих, хто з якихось причин не зміг поститися у Великий піст. Тобто у віруючих фактично був вибір – тримати тривалий піст перед Великоднем або після неї.
Приблизно в XI столітті єдиний довгий пост остаточно розділився на дві частини, трохи змістившись в датах. Перша отримала назву Апостольського посту чи посту на честь Петра і Павла, друга стала Успенським постом. Роль апостолів у християнстві зростала із століття в століття і до XV ст. пост став одним із чотирьох найважливіших періодів у православному календарі.

Приписи посту


Піст – це не просто обмеження в їжі. Сприймати пісні дні як якусь дієту, що дозволяє поправити здоров'я і привести в порядок фігуру – значить, порушувати саму ідею поста в християнстві.
Піст – це не тільки відмова від скоромної (м'ясний) їжі. В першу чергу це час молитви, милостині, створення добрих справ, час звернення думками до Бога. І тільки виконання всіх приписів буде означати дотримання посту, тільки це дасть повне очищення душі і тіла.
Петрів піст 2018 не настільки строгий і суворий, як Великий. Навіть церковні приписи говорять про можливі послаблення в дні Петрівського посту – і таке відхилення не буде вважатися порушенням.

Петрів піст в 2018 році


В першу чергу послаблення стосуються меню посту. Так, дозволено вживання в їжу риби по суботах і неділях; в ці ж дні можна пити вино – але як доповнення до трапези, а не з метою алкогольного сп'яніння. По понеділках, середах і п'ятницях після вечерні заборонено вживання риби, масла, рекомендовано сухоїдіння. Вівторок і четвер – час, коли в їжу можна гарячі страви з олією, під забороною лише м'ясні та рибні страви. Особливо обумовлюються дні пам'яті святих або храмові свята – в ці дні приписи Петрівського посту 2018 дозволяють і рибні страви, і олія, і вино.
загрузка...
Петрів піст в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають