• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Масляна в 2018 році. Якого числа

У всі часи масляна вважалася одним з найкращих народних і православних свят кінця зими. Щодо наступного року, то Масляна в 2018 році випадає і потрапляє на середину лютого через ранній Великдень. Але, про все докладніше.

Якого числа?


Напевно, ні для кого не є секретом той факт, що масляна є святом перехідним. Як це зрозуміти? Все просто, вона не має чітко зафіксованої календарної дати. Багатьох цікавить питання, а з чим пов'язана така особливість цього свята? Перш за все, з тим, що Масляна, також як і вся масляний тиждень передують Великому пісту перед важливою подією і головним святом Великдень. В результаті чого, відповідь на питання, якого точно числа буде відзначатися це свято безпосередньо залежить від дати світлого воскресіння. Але, все ж у цьому році свята випадає досить рано, а, точніше, на 18 лютого, а от сама масляний тиждень триватиме в період з 12 по 18 лютого.
Погодьтеся, прорахувати і обчислити дату масляної цілком під силу кожному з нас самостійно, без чиєї-небудь допомоги. Що для цього потрібно і як правильно зробити розрахунки? Насамперед, необхідно від дати святкування великодня відняти рівно 56 календарних днів, Виникає питання, чому саме 56 днів? Все просто, якщо бути точніше, то 48 днів Великого пісту і тиждень самої масниці. За правилами, масляний тиждень завжди починалася в понеділок і закінчувалася у неділю, причому дзвони в цей вечір вже ознаменовывали про початок Великого пісту.

Масляна, і всі її традиції.


Масляна в 2018 році. Якого числа


Масляна – це досить цікавий і веселий свято. багатий найрізноманітнішими традиціями і звичаями, які і зараз шануються. Але, погодьтеся, для багатьох Масляна безпосередньо пов'язана із спалюванням опудала зими. Так, так, саме це феєричне видовище і стає справжнім і головним кульмінаційним моментом свята. Хоча опудало спалюють в неділю, а сам свято тривати протягом усього тижня, тому кожен день славиться своїми звичаями і традиціями. А ось якими, ми зараз з вами і дізнаємося.
 • По-перше, понеділок, або ж зустріч Масляної. Саме в цей день прийнято закінчувати підготовку до святкового тижня. А вже ближче до вечора починали влаштовувати посиденьки. В цей день до обіду починали пекти млинці, і перший завжди необхідно було віддати на поминання покійних. Чоловіки починали споруджувати опудало з соломи, яку встановлювали в центрі населеного пункту. Всі родичі обов'язково повинні були зібратися за одним великим столом і порадувати один одного смачними млинцями.

 • По-друге, вівторок, або ж загравання. Простіше кажучи, в цей день молоді люди повинні були загравати з майбутніми нареченими, тому хлопці запрошували дівчат на веселощів і гуляння, каталися разом з гірок. Іншими словами, загравання є свого роду оглядинами перед майбутнім весіллям і сватанням.

 • По-третє, середовище, або лакомка. У народі вважають цей день «тещиних млинців», тому зять повинен обов'язково сходити до тещі в гості і почастувати її ласощі. Найголовніше, що чим багатша теща збирала стіл, тим більше вона благословила до чоловіка своєї дочки. Варто сказати, що в ці три перших дні масляного тижня ще можна було здійснювати невеликі господарські роботи.

 • По-четверте, четвер, або розгуляй. Саме цей день ставав свого роду початком Широкої Масниці, тому всі роботи відходили на другий план, а люди вже починали планувати свій відпочинок і веселощі вечорами влаштовували катання на санях і конях, тобто весело проводили разом час. Але найголовнішим дією в цей день, звичайно ж, вважалося взяття сніжного містечка, тобто ця забава, в якій намагалися взяти участь дорослі і діти.

 • Масляна в 2018 році. Якого числа

 • По-п'яте, п'ятниця, або тещині вечірки. Простіше кажучи, цей день в народі більше відомий, як візит тещі до свого зятя. Як правило, приходила теща до зятя в гості зі своїми подругами, щоб похвалитися ним, своєю повагою до нього.

 • По-шосте, субота, або зовичні зустрічі, посиденьки. В цей день молода дружина завжди запрошувала на млинці родичів чоловіка. Причому крім смачного частування і млинців, зовиця повинна була підготувати невеликі подарунки для своїх родичів в знак поваги.

 • В-сьомих, неділя, або проводи зими, найголовніший свято тижні. Саме в цей день свято набував найширший розмах, у фіналі якого обов'язково спалювали опудало. Саме опудало символізувало зиму, яка несла з собою всі проблеми та печалі, холод і обдиры, а наставала пора і час весни, коли зароджується нове життя.


 • Як видно, Масляна – це дуже захоплюючий свято, багатий на свої традиції та звичаї, кожна з яких має певний сенс. Ось чому зараз всі традиції знову відроджуються, адже завдяки ним ми стаємо ближчими один до одного.
  загрузка...
  Масляна в 2018 році. Якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають