• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День літнього сонцестояння в 2018 році: коли день рівнодення

День літнього сонцестояння і день весняного рівнодення в 2018 році – це два різних свята чи все-таки одні? Сьогодні у багатьох, хто цікавиться сонячним циклом і прикметами, з ним пов'язаних, виникає подібне питання. Про те, так це чи ні, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Дати


День літнього сонцестояння – це, по суті, найдовший день у році. В цей день світило тримається на небозводі найдовше – аж 17 години і 33 хвилини. Піступово, година за годиною, хвилина за хвилиною, починаючи з кінця грудня день стає все довшим і довшим, сонце все довше і довше затримується на небосхилі. І ось до кінця червня світловий день стає максимально довгим. Відбувається це до 20-21-22 червня, в залежності від року.
День літнього сонцестояння 2018 року припадає на 21 червня, четвер.
День весняного рівнодення – це вже зовсім інше астрономічна подія. В це свято довжина світлового дня і ночі однакова, то є сонце тримається на небозводі близько дванадцяти годин (в залежності від широти). Називати день рівнодення річним не зовсім правильно – це астрономічна подія випадає на кінець березня. Але назва «день літнього рівнодення» вже сміливо можна назвати стійким – воно закріпилася в нашій мові за аналогією з «днем літнього сонцестояння», в противагу «зимового».
День весняного рівнодення в 2018 році припадає на 20 березня, вівторок.

Традиції і звичаї
День сонцестояння і день рівнодення з давніх часів відіграють важливу роль у річному циклі. В культурі практично всіх народів є свої свята, присвячені цим астрономічних подій. А про численних обрядах і звичаях, і в наш час супроводжують ці дні, говорити можна буквально годинами.
День літнього сонцестояння в 2018 році: коли день рівнодення

Так, наші предки, східні слов'яни, відзначали день літнього сонцестояння як свято Коляда чи Сонцевороту. За прикметами, в цей день сонце повертає на зиму, тобто починаючи з цього дня світловий день все коротше, а зимові холоди все ближче. Ну і кажучи про самому довгому дні у році можна сказати і про інший чудової традиції – пошуку папороті-кветки. Кветка або папоротей колір – чарівна квітка, за переказами відкривав всі скарби. Квітне папороть тільки вночі, причому лише одну ніч року – найкоротшу. І здобути його – завдання для відважних сміливців, сильних духом і міцних тілом. Вся справа в тому, що напередодні цвітіння папороть як магнітом притягує до себе всіляку нечисть – від «звичних» лісовиків і мавок до зовсім вже злісних навий. От і доводилося сміливців, які зважилися здобути заповітну квітку, боротися не тільки з власним страхом, але і з проискали злобствующей нечистої сили, яка охороняла папороть.
День рівнодення відзначався інакше – слов'яни називали його Комоєдіца; з приходом на землі Русі християнства свято дещо змістився в часі і отримав назву Масляної. Однак основні традиції Комоедици – випічка млинців, що символізують сонце, і спалювання опудала Зими – збереглися і в наші дні.
День літнього сонцестояння в 2018 році: коли день рівнодення

Тривалість світлового дня і наше здоров'я


Здавалося б, наше життя цілком присвячена робочого ритму, часто не збігається з довжиною світлового дня. І більшість з нас упевнені: якщо дотримуватися режиму, то ніякого впливу на здоров'я сонячний цикл надавати не буде. Однак сьогодні науково доведено, що природний, сонячне світло грає величезну роль в житті людини.
Наприклад, вплив сонячних променів на інтенсивність обміну речовин в організмі було підтверджено цілим отрутою наукових практичних дослідів. Взимку – і це доведений факт – метаболізм сповільнюється, обмін речовин знижується, а загальний рівень емоційного стану помітно нижче, ніж влітку. Причина – короткий світловий день, тобто організм не встигає отримати свій «заряд бадьорості» від сонячних кращою. Влітку ж картина буквально протилежна – разом з тривалістю дня зростає і активність організму. Важливий і інший факт: під впливом природного світла, тобто сонячних променів, в організмі відбувається синтез вітаміну D, що грає величезну роль в життєдіяльності. В першу чергу це відбивається на стані імунної системи: осінь і зима характеризуються спалахами простудних захворювань. Недарма ж лікарі рекомендують як мінімум пару годин на день проводити на свіжому повітрі – ця міра покликана допомогти в боротьбі з грипом та ГРВІ.
загрузка...
День літнього сонцестояння в 2018 році: коли день рівнодення
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають